Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ReynaZoe

Vinted - grzechy główne

Polecane posty

-> Niepodawanie składu ubrań.

Kluczowa informacja! Wystarczy zrobić zdjęcie metki.
Ja np. nie mogę niestety nosić wełny, już 10% w składzie daną rzecz dyskwalifikuje. Akrylu z kolei nie noszę z wyboru. Pozostają dla mnie swetry z bawełny i wiskozy, ale ciężko na nie trafić, gdy 90% ubrań nie ma podanego składu. Gdy mi się coś podoba, muszę pisać do sprzedającego i zawracać mu głowę, żeby - często - ostatecznie nie kupić. Gdyby skład był wszędzie  - zakupy byłyby znacznie prostsze.

-> Źle skadrowane zdjęcie - nie widać całego ubrania

Ostatnio spędziłam sporo czasu na Vinted i byłam w szoku, ile jest ofert, na których nie widać całości oferowanej rzeczy! Np. ...enka - nie widać, czy mini, czy do kostek. Sweter - złożony w kostkę. Bluzka - powykrzywiana tak (najczęściej zebrana w talii), że nie widać fasonu. 

-> Brak wymiarów

Szczególnie uciążliwe w przypadku spodni czy ...enki.
Natomiast jeśli chodzi o sweter czy tiszert to fakt, czy jest ciut krótszy czy dłuższy aż tak - przynajmniej dla mnie - nie gra roli. Czasem wystarczy napisać np. "typowa M-ka" lub "na metce S, ale wypada większy". 

Co jeszcze dorzuciłybyście do tej listy?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podawanie wymiarów albo wymiary nieprecyzyjne... 

Tak jak kiedyś trafiłam na rozmiar obuwia wkładka wewnętrzna 25cm i dopisek, że są większe niż typowy rozmiar 39 (na bucie widniał ten rozmiar) no to coś tu nie halo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam moją historię. Sprzedałam dziewczynie łóżko dziecięce nowe, stan idealny nieużywane. Ta próbowałam wmówić mi, że łóżeczko ma wady i zgłaszała problem na Vinted. Ja nie chcialam w to wierzyć bo zapakowałam wszystko bezpiecznie itd. Poza tym było nieuzywane bo było kupione jako drugie do dziadków. Później była próba wyłudzenia pieniędzy ode mnie na zniżkę. Ostatecznie dziewczyna zakonczyla transakcje. Co prawda otrzymałam negatywa... sytuacja sprzed roku, a mnie ciągle to denerwuje. Albo jak ciuszek kosztuje 7zł, a one się targują 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale mimo wszystko - dobrze ze jest vinted

uwazam tylko, ze prowizja przy zakupie przez system jest jednak troche za wysoka, moglaby byc o 30% mniejsza

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz z kolei szukałam na Vinted szpilek i okazało się, że mnóstwo ofert ma zdjęcia, na których NIE WIDAć obcasów (fotki z góry, z przodu, z tylu, tylko nie z boku), a już prawie nikt nie podaje wysokości w cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2023 o 20:22, zaaaanna napisał:

ale mimo wszystko - dobrze ze jest vinted

uwazam tylko, ze prowizja przy zakupie przez system jest jednak troche za wysoka, moglaby byc o 30% mniejsza

Zdecydowanie się zgadzam - dobrze, że jest. 

Tylko o ile byłoby łatwiej i przyjemniej korzystać, gdyby ubrania były pokazywane w całości czy podawane składy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

🏃‍♂️Najczęściej ubrania, buty, kosmetyki itd. kupują kobiety. W sklepie z butami zapytałem dlaczego męski butów jest tylko mała półeczka. Pani odpowiedziała mi, że mężczyźni chodzą w butach aż im podeszwa odpadnie. Kobiety natomiast kupują żeby mieć do kolekcji.😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×