Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
eamanile

Czy mogą odebrać mi dziecko?

Polecane posty

Witam serdecznie. Piszę, ponieważ mam problem z partnerem ojcem mojej córeczki. Nasza córcia ma 18 miesięcy, pół roku po porodzie rozstałam się z partnerem, konkretnie to on powiedział żebyśmy się wyprowadzili. Mieszkaliśmy u jego rodziców. Razem z dzieckiem przeprowadziłam się do mamy, partner nie płacił alimentów ani nie odwiedzał dziecka mimo że nie miałam nic przeciw kontaktom. Założyłam w sądzie sprawę o alimenty, były partner wywiązał się po sprawie z obowiązku alimentacyjnego, dziecka jednak wciąż nie odwiedzał. Dopiero od 3 miesięcy zaczął przychodzić do córki, czasem przychodzi ze swoją mamą, która twierdzi, że chce mieć kontakt z wnuczką. Chcę podkreślić, że kontakty umożliwiam i z ojcem i z babcią. Niestety doszło raz do tego, że mała będąc u niego nie wróciła do mnie, teściowa z byłym partnerem zatrzymali dziecko na noc wbrew mojej woli, córka się buntowała, dostała na drugi dzień gorączki i chyba nie dawali z nią rady i dlatego oddali mi ją. Chciałam złożyć w sądzie wniosek o kontakty ojca z dzieckiem tylko w mojej obecności. Nie zdążyłam. Do sądu wpłynął wniosek o ograniczenie mi władzy rodzicielskiej. Rzekomo utrudniam ojcu kontakt z dzieckiem, rzekoma doprowadzam do zerwania więzi i co najważniejsze zaniedbuje dziecko. Powodem zaniedbania wg byłego partnera jest to iż poszłam do pracy, wyprowadziłam się od mamy i sama wychowuje dziecko. On twierdzi, że to niemożliwe żebym dawała sobie radę. Miałam wizytę z ośrodka pomocy, pracownicy socjalni byli u mnie, nic nie stwierdzono, bo dziecko jest zadbane, mieszkanie czyste i przystosowane do naszych potrzeb. Poinformowano mnie jednak, że na wywiad przyjdzie jeszcze kurator. I tu się boję. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Ojciec dziecka straszy mnie, że dojdzie do przymusowego wydania dziecka. Czy kurator może przyjść i odebrać dziecko? Jestem obecnie kłębkiem nerwów. Do adwokata idę dopiero po jutrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej ...a, guzik zwojuje. Szkoda, ze nie zgłosiłaś przetrzymania dziecka.
Natomiast powinnaś poradzić się adwokata, albo wnieść o jego przydział z urzędu. Przede wszystkim koniecznie trzeba napisać odpowiedz na te zarzuty i zgłosić swoich świadków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piszesz, że on złożył wniosek o ograniczenie ci władzy rodzicielskiej. Więc ty nadal możesz złozyć o uregulowanie kontaktów. Jest jebni### ty albo jego mamusia. Pewnie mamusia chce być matką dla twojego dziecka, a nie babką. Nienormalna. Niestety będziesz miała wizytę kuratora, może być tak, że ograniczą wam obojgu władzę --- ALE to nie jest tragedia, serio. Często ograniczają obojgu, jak rodzice dziecka nie mogą dojśc do ładu i sa młodzi. Wiem, że ty jesteś okej, a to pajac robi problemy, ale niestety poniesiesz konsekwencje tego związku. Musisz być silna i tyle. Jak dbasz o dziecko, to posprawdzają i będie okej. Z takim debi##lem muszisz mieć wszystko uregulowane co do dnia i godziny. Kontakty w wakacje, ferie, święta, dzień dziecka, dzień ojca, urodziny itd., bo inaczej nie ujedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×