Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość toyota

kosmetyki w czasie ciąży

Polecane posty

Gość toyota

Jakie kosmetyki można używać w trakcie ciąży, a jakich zdecydowanie nie wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika28
kosmetyczka odradzila mi stosowanie kosmetykow zawierajacych wit A i jakiekolwiek kwasy, podobno moga od nich pojawic sie plamy na skorze, jesli chodzi o wplyw na dziecko to pytalam lekarza o kremy na rozstepy, antycellulitowe itp. - powiedzial ze mozna je stosowac bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anecia1111
kosmetyki mozna stosowac do woli w nieokreslonych ilosciach. Napewno nie wolno farbowac wlosow, ani kapac sie w gorocej wodzie pow. 50% st cel i to sa wszystkie zakazy o ktorych mi wiadomo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalla
Nie zostalo udowodnione, ani w zaden sposob potwierdzone, zeby farbowanie wlosow mialo jakikolwiek wplyw na plod. Osobiscie widzialam kobiety w wysokiej ciazy zadbane, z ulozona i ufarbowana fryzura i znam dzieci tych kobiet - ZDROWE. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem
że nie można stosować maści i kremów na celulitis i rozstępy, które nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży o innych chyba nie słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toyota
dziekuje za odpowiedzi. włosów nigdy nie farbowałam, wiec nie ma problemu :) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleńkaaa maleńka
prawdopodobnie jestem w ciąży, a poniewaz mam bardzo sucha skórę zawsze stosowałam witaminowy balsam do ciała z avonu (vit. A i E) i teraz nie wiem czy nadal powinnam go uzywać... a jesli nie to jakie balsamy mogę bez obaw stosować? oliwki wolałabym uniknąć z powodu zbyt długiego wchłaniania się... no i potem te slady na ubraniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziaja
jest świetna oliwka z Ziaji nie zostawia śladów na ubranizch i szybko się wchłania może jednak spróbuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadnych balsamów z wit. A! na bardzo suchą skórę polecam Loreal Nutrisoft, Vichy Lipidiose, Perennial Nu Skin - ale nie sprawdzałam ich pod kątem zawartości wit. A. za każdym razem się upewnijcie, że dany kosmetyk jej nie zawiera. no i retinolu oczywiście też nie. krem na rozstępy np. Mustella, bodajże Fissan, te które mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaa
nie wolno używać szamponów przeciwłupieżowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym, ze w ogole nie wolno farbowac wlosow to przesada, a ze nie wolno szamponow przeciwlupiezowych - ktos chyba sobie robi glupi zart :0 Moj gin mowi, ze farbowac wlosy mozna, ale po I trymestrze - wtedy dzieciaczek juz nie jest tak narazony na dzialanie negatywnych czynnikow, jak na przyklad amoniak z farby. Witamina A moze uszkodzic plod, wiec ostroznie. Ziaja ma fajny balsam dla przyszlych mamus - Ziajka przeciw rozstepom. Tez zalecany dopiero od 4 miesiaca ciazy. Wczesniej nie ma potrzeby, bo brzuszek zaczyna rosnac dopiero po 3 miesiacu. Z innych kosmetykow - mozna wiele uzywac, ale trzeba pamietac przede wszystkim pamietac o nawilzaniu i natluszczaniu skory w tych miejscach, gdzie bedzie sie rozciagala - brzuch, uda, biodra, piersi. Ja uzywamm tych samych kosmetykow co przed ciaza - za wyjatkiem Sorai, bo zaczela mnie uczulac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu ---> http://is.gd/Vin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×