Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
nikolaannamariaa

Czeka mnie operacja pod narkozą i intubacja, czego mogę się spodziewać?

Polecane posty

Hej wszystkim 

Czeka mnie dość poważna operacja w znieczuleniu ogólnym. Do tej pory myślałam że narkoza to tylko taki sen tylko głębszy aż dowiedziałam się to bardziej śmiertelny paraliż i że muszą mnie intubować i podłączyć do respiratora. 

To moja pierwsza operacja, bardzo sie boje, nie wiem czego sie spodziewać. A gdy dowiedziałam się jak to mniej wiecej wygląda chyba bardziej boję się narkozy jak operacji. 

Kto z was był operowany pod narkoza i chciałby się podzielić jak to było od przygotowania do operacji do zaśnięcia i dalej po wybudzeniu? Jak wyglada moment zaśnięcia i wybudzenie? Ból po operacji jest silny czy do zniesienia?Jakie to uczucie oddychać pod respiratorem, czym sie różni od normalnego oddychania? Co jak w szpitalu zabraknie prądu gdy respirator będzie za mnie oddychał, sa jakieś procedury na takie sytuacje żebym się nie udusiła? Rurka do oddychania w gardle nie powoduje odruchu wymiotnego? Jest duże ryzyko nie wybudzenia sie z narkozy czy różnych powikłań po narkozie? Po jakim czasie od wybudzenia mogliście sie zobaczyć z bliskimi, jesli po operacji trafie na oddział intensywnej terapii to rodzina bedzie mogła mnie zobaczyć czy tam nie można odwiedzać? To prawda że po wybudzeniu się wymiotuje i gada głupoty? 

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za tyle pytań ale aż trzęsę się z nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×