Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Otiss

Pasożyty i skóra trądzikowa

Polecane posty

Witam. 

Od prawie 8lat mam problem ze skórą (aktualnie stwierdzony gronkowiec i palaczka coli.) Jednak mimo, że stosuje wiele diet, leków, witamin to nic nie działa. Ostatnio skóra zaczęła być nawet gorsza, przez co zaczęłam robić nowe różne diety a także ćwiczenia na ruszenie perystaltyki. Próbowałam głodówki głównie 4dniowe, jedzenie dużej ilości błonnika i kiszonek oraz pije bardzo dużo wody, czasem nawet ponad 2litry dziennie. Tydzien temu zaczelam używac kropel z oreganem, doustnie i czasami na twarz. Mam też problem z pasożytami od dzieciństwa, więc prawdopodobnie też mają one wpływ na moją skórę. Więc zastanawiam się czy macie może jakieś porady albo własne doświadczenia? Chętnie spróbuję nowych działań.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2l wody i nieco ponad to nie bardzo dużo tylko minimum. Trądzik to złożona choroba może mieć różne podłoże: Warto zrobić badania hormonalne, testy alergiczne też te pokarmowe i co tam jeszcze lekarz zleci. Są nowe pakiety teraz w enel med masz tam badania masz też wizyty u specjalistów z gwarancją terminów bedzie 1000x szybciej niż czekać na nfz  i się męczyć. Wpisz w google pakiet enel med kobieta i zerknij na szczegóły pakietu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że sama miałam problemy z trądzikiem, ale odkryłam kilka rzeczy, które okazały się bardzo skuteczne. Jeśli chodzi o ziołowe wsparcie, polecam pić napary z pokrzywy, czystka i dziurawca. Te zioła mogą pomóc oczyścić skórę i zmniejszyć stan zapalny. Możesz znaleźć je w formie suszonych ziół i przygotować napary samodzielnie. Dodatkowo, jako główny suplement, polecam colostrum. To naturalne źródło składników odżywczych, takich jak białka, witaminy, minerały i przeciwciała, które mogą wspomagać zdrowie skóry.

Colostrum może pomóc w regeneracji tkanek i zmniejszeniu stanu zapalnego. Zdjęcie tego suplemetu wysylam z komentarzem Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy, zalecam stosowanie olejku z drzewa herbacianego na zmiany trądzikowe. Ma on właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które mogą pomóc w zwalczaniu trądziku. Pamiętaj jednak, żeby stosować go punktowo, aby uniknąć podrażnień.

Co do mycia twarzy, polecam korzystać z naparu z pokrzywy. Możesz go przygotować samodzielnie, gotując suszone liście w wodzie, a następnie pozostawić do ostygnięcia i przecedzić. Ten napar może pomóc oczyścić skórę i zmniejszyć stan zapalny.

Jeśli chodzi o krem, polecam wypróbować krem Aknea od Cannaderm. Jest to naturalny krem, który może pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych i redukcji trądziku. Możesz go znaleźć w Konopnej Farmacji w Poznaniu lub u nich w sklepie online  to na pewno tam mi pani doradziła stosowanie tych produktów i colostrum zmiany w 3 miesiące zmniejszyły się o 70%....

Ważne jest systematyczne stosowanie tych metod i cierpliwość, ponieważ rezultaty mogą nie być natychmiastowe. Jeśli jednak będziesz konsekwentna, możesz zobaczyć poprawę w ciągu 3 miesięcy, podobnie jak ja. Pamiętaj, że każda skóra jest inna, więc to, co działa u jednej osoby, może nie działać u innej ale to mi pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2023 o 02:15, Otiss napisał:

Witam. 

Od prawie 8lat mam problem ze skórą (aktualnie stwierdzony gronkowiec i palaczka coli.) Jednak mimo, że stosuje wiele diet, leków, witamin to nic nie działa. Ostatnio skóra zaczęła być nawet gorsza, przez co zaczęłam robić nowe różne diety a także ćwiczenia na ruszenie perystaltyki. Próbowałam głodówki głównie 4dniowe, jedzenie dużej ilości błonnika i kiszonek oraz pije bardzo dużo wody, czasem nawet ponad 2litry dziennie. Tydzien temu zaczelam używac kropel z oreganem, doustnie i czasami na twarz. Mam też problem z pasożytami od dzieciństwa, więc prawdopodobnie też mają one wpływ na moją skórę. Więc zastanawiam się czy macie może jakieś porady albo własne doświadczenia? Chętnie spróbuję nowych działań.. 

Temat bardzo złożony jeśli nie boisz się niestandardowych rozwiązań napisz na priv. Najpierw trzeba  pozbyć się pasożytów, sprawdzić czy organizm nie jest zakwaszony i oczyścić krew.

Pozdrawiam: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×