Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
błogoslawiony

Czy wy też rozróżniacie te dwa podstawowe rodzaje pracy?

Polecane posty

Jeden z rodzajów tej pracy daje mi motywację, a drugi nie

Jeden daje efekty, które są trwałe i widać je długo i długo cieszą oko

 Natomiast drugi rodzaj pracy daje efekty, które są nietrwałe, znikają jak znikające wiadomości, nie cieszą oka dlugo

Pierwszy rodzaj pracy, który daje trwałe efekty to np zbudowanie czegoś takiego jak budynek, a nawet płot, to zrobienie jakiegoś rękodzieła albo dzieła sztuki, a nawet programu komputerowego, napisanie jakiegoś tekstu, dzieła literackiego itp

Natomiast drugi rodzaj pracy to np sprzątanie, którego efekty zaraz znikają bo znów się brudzi i bałagani, albo przygotowanie jedzenia, bo jedzenie zjada się szybciej niż się je szykuje, zmywanie naczyń, bo zaraz znów są brudne, działalność gospodarcza w postaci sprzedaży, lub księgowości, marketingu, bo jedyne co powstaje to pieniądze, które zaraz się wyda i sterta faktur, w ogóle zarabianie pieniędzy, bo miesiąc w miesiąc zarabia się pieniadze, zaraz się je wydaje i w zasadzie nie widać żadnego trwałego efektu, podtrzymywane jest tylko status quo

A jeśli np zrobi się coś z drewna i powiesi na ścianie, to potrafi wisieć na ścianie 20, 30 lat albo o wiele dłużej i cieszyć oko, dawać satysfakcję, nie znika

Nie wiem, czy udalo mi się przekazać co mam na myśli?

Edytowano przez błogoslawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozróżniam i twierdzę, że pierwszy rodzaj to powinno być hobby, czyli coś co powstaje, starannie, zostaje rozbudowywane, czy stopniowo wykańczane i wygląda coraz lepiej, aż w końcu zostaje ukończone i można być z tego dumnym.

Gdy pomyślę, że to praca, to od razu mi się odechciewa, bo kojarzy, że ktoś będzie nade mną stał, popędzał, poganiał, dyktował, że mam rękawice a bez rękawic kiedy się pokaleczę, będę robić szybciej. Kazał zostawać dłużej, żeby szybciej powstało. Zwracał uwagę, że robię coś po swojemu a tak samo wydajnie, że mam tak nie robić. I ogólnie, przeszkadzał.

Dlatego wolę drugi rodzaj, z którego nic nie powstaje, a jeśli tak, to nikt w tym czasie nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×