Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
niviska33

Brak okresu i pozytywne test- kiedy do ginekologa?

Polecane posty

Spóźnia mi się okres (ostatni miałam 7 marca), zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Czy jak jutro pójdę do ginekologa to już coś zobaczy? W jaki sposób to się odbywa? Poprzez USG ginekologiczne czy jakoś inaczej? Nie wiem czy mam się zapisywać na poradę czy na usg? Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdziesz 6-7 tyg od ostatniej miesiączki to lekarz powinien już coś zobaczyć na usg dopochwowym. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje (mam nadzieję że są na miejscu)!
Jeśli chodzi o wizytę u ginekologa, to zazwyczaj już na tym etapie można przeprowadzić pierwsze USG, aby potwierdzić ciążę i ocenić jej lokalizację. Jest to zwykle USG przezpochwowe, które daje dokładniejszy obraz w tak wczesnym etapie ciąży.

Najlepiej umówić się na wizytę, która obejmuje zarówno konsultację, jak i USG. W ten sposób lekarz będzie mógł nie tylko potwierdzić ciążę za pomocą badania USG, ale również odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, a także omówić dalsze kroki. Weź ze sobą wyniki testu ciążowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, niviska33 napisał:

Spóźnia mi się okres (ostatni miałam 7 marca), zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Czy jak jutro pójdę do ginekologa to już coś zobaczy? W jaki sposób to się odbywa? Poprzez USG ginekologiczne czy jakoś inaczej? Nie wiem czy mam się zapisywać na poradę czy na usg? Pomóżcie!

Nie zobaczy. Zrób sobie w poniedziałek i w srodę (w tym samym labie i o tej samej porze) badanie betaHCG plus przy jednym, dowolnym dorzuc progesteron. Przyrost bety po 48h powinien wynosić minimum 66%.

Przy becie ok. 1000 widać pęcherzyk, przy 10000 powinien być zarodek.

7 godzin temu, Secret Game Box napisał:

Gratulacje (mam nadzieję że są na miejscu)!
Jeśli chodzi o wizytę u ginekologa, to zazwyczaj już na tym etapie można przeprowadzić pierwsze USG, aby potwierdzić ciążę i ocenić jej lokalizację. Jest to zwykle USG przezpochwowe, które daje dokładniejszy obraz w tak wczesnym etapie ciąży.

Najlepiej umówić się na wizytę, która obejmuje zarówno konsultację, jak i USG. W ten sposób lekarz będzie mógł nie tylko potwierdzić ciążę za pomocą badania USG, ale również odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, a także omówić dalsze kroki. Weź ze sobą wyniki testu ciążowego.

USG zrobić można zawsze, ale na tym etapie raczej nic nie będzie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, niviska33 napisał:

Spóźnia mi się okres (ostatni miałam 7 marca), zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Czy jak jutro pójdę do ginekologa to już coś zobaczy? W jaki sposób to się odbywa? Poprzez USG ginekologiczne czy jakoś inaczej? Nie wiem czy mam się zapisywać na poradę czy na usg? Pomóżcie!

U mnie było na pewno widać przy USG dopochwowym w 6tc,bo wtedy też zgłosiłam się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

U mnie też było widać w 6 tygodniu ciąży.Nie pamiętam jednak ile to od ostatniej miesiączki.Może poczekaj jeszcze z tydzień.

Edytowano przez KittyD
Poprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, KittyD napisał:

U mnie też było widać w 6 tygodniu ciąży.Nie pamiętam jednak ile to od ostatniej miesiączki.Może poczekaj jeszcze z tydzień.

No jak 6 tydzień, to zwykle 6 tygodni od ostatniej miesięczki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×