Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mama.mm

Podział na grupy w przedszkolu

Polecane posty

Hej. Moja córka 4,5roku (ur. 19.01.2020r.) chodzi od dwóch lat do przedszkola.  W pierwszym roku chodziła do grupy ,,młodszej", a w następnym przeszła wraz z dziećmi z którymi byla razem do grupy ,,starszej". W tym roku 16 dzieci z jej grupy przeszlo do zerówki i zostało pięcioro 5-latków i czworo 4-latków (w tym moja córka). Do grupy w której była moja córka dochodzą dzieci z ,,mlodszej" grupy (tez 4-latki, ale chodziły przez rok do przedszkola), ale w związku z tym, że jest za dużo dzieci moja córka wraz z dwójką innych dzieci, które też chodzą do przedszkola od 2 lat jest przeniesiona do grupy ,,młodszej" czyli do tej w której zostały 3-latki i dochodzą nowe dzieci (nawet 2,5 roku). Pani dyrektor nie widzi w tym problemu twierdząc, że przy młodszych dzieciach będzie jej dobrze, bo poczuje się ważna i mądrzejsza. Stwierdziła, że nie ma grupy ,,starszej" i ,,młodszej", tylko jest grupa I i II, chociaż tak wszyscy zawsze mówili, nawet same Panie. W tej ,,starszej" grupie tylko 5-latki są starsze od mojej corki. Z rocznika 2020 ona jest najstarsza i pomimo to dzieci z końca roku zostają w tej grupie, a ona zostaje przesunięta. Czy taki podział jest sprawiedliwy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nikt nie powinien być cofnięty do młodszej grupy, tylko w młodszej grupie powinny zostać najmłodsze 4 latki. Idźcie we trzy do dyrektorki i powiedzcie, że przecież te dzieci z chodzą już 2 lata z tymi dziećmi ze starszej grupy, więc się znają, a z tamtymi już nie. I obawiacie się, że będzie trójca klasowa, która nie będzie integrować się z dziećmi, których nie zna. W moim przedszkolu była grupa 3-4 latki, która w następnym roku została przekształcona w grupę 4-5 latków w całości, właśnie dlatego, że te dzieci się znają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×