Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Barnaba 234

Dziwny ten świat.

Polecane posty

Zazwyczaj człowiek pracuje , niczego się nie dorabia i wiecie co tak patrzę na tych bezdomnych .  Wiadomo gówniane życie mają   , często slysze od społeczeństwa nieroby , do roboty itd . Ja sb myślę,  a dlaczego muszą pracować  ?. Ich życie,  ich sprawa , przecież i tak się kiedyś umrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Cześć Barnaba, co u Ciebie? Widzę, że dalej podhlądasz bezdomnych. 

Tych ludzi co tak mówią o bezdomnych nie interesuje ich życie, tylko ich własne. Mają ból doopy o to, że są "zmuszeni" do roboty, podczas gdy ktoś inny się obija. Niejako zazdroszczą wolności i czasu, które sprzedali  i boli myśl, że mieli by teraz takiemu cząstkę tego oddać za free.

Edytowano przez Isk^a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Isk^a napisał:

Cześć Barnaba, co u Ciebie? Widzę, że dalej podhlądasz bezdomnych. 

Tych ludzi co tak mówią o bezdomnych nie interesuje ich życie, tylko ich własne. Mają ból doopy o to, że są "zmuszeni" do roboty, podczas gdy ktoś inny się obija. Niejako zazdroszczą wolności i czasu, które sprzedali  i boli myśl, że mieli by teraz takiemu cząstkę tego oddać za free.

Też tak myślę,  bo nic nie robią,  a inni muszą  niby . Ja nic do bezdomnych nie mam , ale niech nie żebrzą po prostu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pozwolili by system ich zdominował. Za komuny walczyli o wolne soboty. Dziś trzeba pracować w sobotę by normalnie żyć. Chyba widzisz o co w tym chodzi. Zastanawiam się jeszcze dlaczego zawsze bezdomny to mężczyzna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wodnikszuwarek napisał:

Ludzie pozwolili by system ich zdominował. Za komuny walczyli o wolne soboty. Dziś trzeba pracować w sobotę by normalnie żyć. Chyba widzisz o co w tym chodzi. Zastanawiam się jeszcze dlaczego zawsze bezdomny to mężczyzna..

Za komuny to walczyli ogólnie o wolność  , chyba że ja nie rozumiem co to znaczy wolność  . Dla  mnie , nigdzie nie pracowanie i robienie to co się chce . Ale wolność to dla bogatych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba 234 napisał:

Za komuny to walczyli ogólnie o wolność  , chyba że ja nie rozumiem co to znaczy wolność  . Dla  mnie , nigdzie nie pracowanie i robienie to co się chce . Ale wolność to dla bogatych .

Nie wiem czy nie pracować i robić co chcesz to jakaś wolność. Gdyby tak każdy podchodził do rzeczy to nie było by prądu w gniazdku ani chleba w piekarni. Wszystko.jest.dla ludzi wszystko ludziom i oczywiście praca powinna być w rozsądnych godzinach za rozsądne pieniądze. A nie wyzysk gdzie na najniższej nie masz możliwości kupić najtańszego mieszkania, auta. Zwierzęta w zoo mają lepiej bo muszą mieć określone przepisami pomieszczenia, jedzenie o stałych porach. Widzisz sam do czego to doszło. Dało się wkręcić śrubkę to teraz następuje jej dokręcanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wodnikszuwarek napisał:

Nie wiem czy nie pracować i robić co chcesz to jakaś wolność. Gdyby tak każdy podchodził do rzeczy to nie było by prądu w gniazdku ani chleba w piekarni. Wszystko.jest.dla ludzi wszystko ludziom i oczywiście praca powinna być w rozsądnych godzinach za rozsądne pieniądze. A nie wyzysk gdzie na najniższej nie masz możliwości kupić najtańszego mieszkania, auta. Zwierzęta w zoo mają lepiej bo muszą mieć określone przepisami pomieszczenia, jedzenie o stałych porach. Widzisz sam do czego to doszło. Dało się wkręcić śrubkę to teraz następuje jej dokręcanie 

No ty piszesz o tym co ja myśle,  my po prostu jesteśmy urodzeni do pracy .  To co jest wokół nas , produkcja , budują się domy , drogi to dzięki ogólnie naszymi rękami . My musimy jeść pić  , a ktoś to też musi produkować  . Tak jest skonstruowany po prostu , gdyby każdy zarabiał po 30 tyś na reke  , To by każdy prawdopodobnie szybko się dorabiał , nic byśmy nie robili . Ktoś wymyślił że kobiety 60 , mężczyzna 65 lat emerytura . Wniosek się nasuwa sam , niczego się nie dorobisz  .Ale to tak musi wyglądać  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Barnaba 234 napisał:

No ty piszesz o tym co ja myśle,  my po prostu jesteśmy urodzeni do pracy .  To co jest wokół nas , produkcja , budują się domy , drogi to dzięki ogólnie naszymi rękami . My musimy jeść pić  , a ktoś to też musi produkować  . Tak jest skonstruowany po prostu , gdyby każdy zarabiał po 30 tyś na reke  , To by każdy prawdopodobnie szybko się dorabiał , nic byśmy nie robili . Ktoś wymyślił że kobiety 60 , mężczyzna 65 lat emerytura . Wniosek się nasuwa sam , niczego się nie dorobisz  .Ale to tak musi wyglądać  . 

Nie może każdy być bogaty , chodź dla mnie dziwne pracować, i za dużo z tego nie mieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Barnaba 234 napisał:

Nie może każdy być bogaty , chodź dla mnie dziwne pracować, i za dużo z tego nie mieć. 

Co do pracy,  gdyby mogli to by ci kazali w niedzielę pracować  . A szefostwo by sb siedziało w domu samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jeśli o pracę chodzi to uważam, że marnuje się potencjał młodych. Ludzie uczą się pierwsze dekady życia, żeby kolejne pracować gdy zdrowie i energia już nie ta i masa obowiązków. To jest nielogiczne. Powinny być dobrze płatne stanowiska od 14 roku życia, tak żeby ludzie chętnie w tym wieku pracowali na pełen etat, a uczyli by się jak studenci zaoczni. Poza tym powinien być bardziej elastyczny czas pracy, środa wolna, choćby i za 4h pracy w sobotę, bo i tak wielu już pracuje w sobotę. Nocna zmiana wyłącznie gdzie jest to konieczne, tak samo niedziela i święta. Gwarantowana praca zdalna dla matek do minimum 4 r.ż. dziecka. W trudnej pracy fizycznej po 55 r.ż. gwarantowane lżejsze stanowisko, choćby i w innym miejscu pracy, z urzędu przydzielone. Przechodzenie na emeryturę byłoby wtedy kiedy pracownik by zdecydował, przy malejącej kwocie wg lat. 

Edytowano przez Isk^a
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze coś dodać  , he co to są za zakłady pracy gdzie ludzie przychodzą,  odchodzą,  znowu wracają  . Znam taki zakład w małym miasteczku , gdzie jest daleko do dużych miast . To nie jest normalne , mało płacą,  bazują na bezrobociu , czy jak ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2024 o 14:15, Barnaba 234 napisał:

Chciałem jeszcze coś dodać  , he co to są za zakłady pracy gdzie ludzie przychodzą,  odchodzą,  znowu wracają  . Znam taki zakład w małym miasteczku , gdzie jest daleko do dużych miast . To nie jest normalne , mało płacą,  bazują na bezrobociu , czy jak ?.

bo mogą. nie ma konkurencji to oni rządzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kris888 napisał:

bo mogą. nie ma konkurencji to oni rządzą.

Ciekawe czy w dużych miastach też takie zakłady  są  , ten to jest w małym miasteczku ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×