Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kiii

Macie klimatyzację w domu

Polecane posty

Jak sprawuje  ogrzewaniem i rachunki za prąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam. niestety klimat za chłodny w PL by to miało sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, RymCym+ napisał:

nie mam. niestety klimat za chłodny w PL by to miało sens

Nie prawda zależy od czynnika chłodzącego typu. Polsce tak jest mało bardzo mrożonych dni po minus 15 czy 20

Przeważnie do minus 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam czy kupić np klimatyzacja pobiera 1500 Wat oddaje ciepło 3 kw czy 4 prawie x 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majsterkowicz jestem spróbował kupić jakiś szrot napelnić ja propanem czyli r290.

Ciekawe czy by się sprawdziło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej w blokach się sprawdza w mocniej nasłonecznionych miejscach.

Nie mam.

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, marawstala napisał:

Chyba bardziej w blokach się sprawdza w mocniej nasłonecznionych miejscach.

Nie mam.

Jak ktoś ma swój dom większe możliwości. Przy jakimś wiatraku plus panele złożyć splita za darmo ogrzewanie .

Ostatnio interesuje tematem,  po trochu kompletuje narzędzia pod to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inaczej pompa ciepła też sprawdza jako grzanie wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrzanie bojlera 100 litrów wody, potrzeba mniej niż 400 Wat wystarczyło nawet dwa kompresory od lodòwek.

Współczynnik zagrzania wody jest koło 3. Włożysz 100 Wat energii w wodę pójdzie 300 Wat . Taki jest przelicznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, kiii napisał:

Jak ktoś ma swój dom większe możliwości. Przy jakimś wiatraku plus panele złożyć splita za darmo ogrzewanie .

Ostatnio interesuje tematem,  po trochu kompletuje narzędzia pod to.

Może i się opłaca... nie znam się. 

Babcia lata temu (jak jeszcze żyła) dogrzewała się grzejnikiem elektrycznym to tu pobór był baaardzo duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marawstala napisał:

Może i się opłaca... nie znam się. 

Babcia lata temu (jak jeszcze żyła) dogrzewała się grzejnikiem elektrycznym to tu pobór był baaardzo duży.

Temperatura wody to tylko 40 stopni góra 45 stopni.

Wystarczyło do prysznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kiii napisał:

Temperatura wody to tylko 40 stopni góra 45 stopni.

Wystarczyło do prysznica.

U siebie mam ciepłą jak się przepali w piecu centralnego ogrzewania albo grzałka do bojlera tylko tu prądu trochę juz idzie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, marawstala napisał:

U siebie mam ciepłą jak się przepali w piecu centralnego ogrzewania albo grzałka do bojlera tylko tu prądu trochę juz idzie. 

 

Idziesz do lasu po drzewo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kiii napisał:

Idziesz do lasu po drzewo?

Nom i w chuście na plecach przynoszę .)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi wymiennik ciepła w bojlerze na parowniku. Wkładasz np 200 Wat prądu oddaje ci  600 Wat jakby była tam grzałka.

200 Wat można spokojnie na 2 panelach fotograficznych wciągnąć tanio. I masz za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, marawstala napisał:

Nom i w chuście na plecach przynoszę .)

Sprawdzają czym palisz nie wolno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marawstala napisał:

U siebie mam ciepłą jak się przepali w piecu centralnego ogrzewania albo grzałka do bojlera tylko tu prądu trochę juz idzie. 

 

CO jest oszczędne bo pompa zużywa bardzo mało energii, a ciepło to kwestia spalania opału, a jak się jeszcze mieszka w pobliżu tartaku, jak ja, to zakup drzewa jest dużo bardziej opłacalny niż gaz... zwłaszcza, gdy odliczę sobie cenę cięcia drzewa i rąbania - sam to jestem w stanie zrobić bez problemu i wydatek zdecydowanie mniejszy niż gaz w sezonie grzewczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotowoltaika już się ponoć nie opłaca, brat to kiedyś sprawdzał z kolegami... i kiedyś na jakimś kursie facet to samo mówił, że dawniej tak obecnie nie... A że nadal robią to kto komu zabroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kiii napisał:

Jak sprawuje  ogrzewaniem i rachunki za prąd?

Ja mam klimę w domu ale głównie używam latem do chłodzenia. W zimę tylko czasami włączam bo głównie ogrzewam gazem. Ci do rachunków to ci nie powiem nic za bardzo bo mam panele słoneczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RymCym+ napisał:

CO jest oszczędne bo pompa zużywa bardzo mało energii, a ciepło to kwestia spalania opału, a jak się jeszcze mieszka w pobliżu tartaku, jak ja, to zakup drzewa jest dużo bardziej opłacalny niż gaz... zwłaszcza, gdy odliczę sobie cenę cięcia drzewa i rąbania - sam to jestem w stanie zrobić bez problemu i wydatek zdecydowanie mniejszy niż gaz w sezonie grzewczym.

U mnie na wsi były kiedyś plany na ogrzewanie gazowe ale nie pamiętam dlaczego pomysł nie wypalił... 

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marawstala napisał:

Fotowoltaika już się ponoć nie opłaca, brat to kiedyś sprawdzał z kolegami... i kiedyś na jakimś kursie facet to samo mówił, że dawniej tak obecnie nie... A że nadal robią to kto komu zabroni.

kompletnie się nie opłaca i wiem to z pierwszej ręki - kumpel w tym robi... to bardziej kwestia trendu, bycia eko... ale twierdzi, że to nie jest przyszłościowy biznes, bo zwyczajnie nie kalkuluje się większości ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RymCym+ napisał:

kompletnie się nie opłaca i wiem to z pierwszej ręki - kumpel w tym robi... to bardziej kwestia trendu, bycia eko... ale twierdzi, że to nie jest przyszłościowy biznes, bo zwyczajnie nie kalkuluje się większości ludzi.

Plus trzeba zadbać o to by materiały były dobre (oryginalne), a nie jakiś szajs który też mogą wcisnąć... wcale tanie nie jest i nie wiem czy magazynuje nadwyżki na później (?) bo słyszałam, że z to też niekoniecznie.

U mnie sporo osób ma, ale zakładane trochę wcześniej teraz nowych nie widzę... w sumie też się nie przyglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, RymCym+ napisał:

kompletnie się nie opłaca i wiem to z pierwszej ręki - kumpel w tym robi... to bardziej kwestia trendu, bycia eko... ale twierdzi, że to nie jest przyszłościowy biznes, bo zwyczajnie nie kalkuluje się większości ludzi.

Nie opłaca? kto ci każe podłączyć do sieci? off grild. Używane panele i koszt znikomy tylko umiejętności trzeba mieć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Megi_ona napisał:

Ja mam klimę w domu ale głównie używam latem do chłodzenia. W zimę tylko czasami włączam bo głównie ogrzewam gazem. Ci do rachunków to ci nie powiem nic za bardzo bo mam panele słoneczne.

Widać chłopa masz co myśli gratulacje. Wątpię sama to zrobiłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kiii napisał:

Nie opłaca? kto ci każe podłączyć do sieci? off grild. Używane panele i koszt znikomy tylko umiejętności trzeba mieć.

 

off grid w Polsce to rzadkość, poza tym poczytaj sobie ceny systemów off grid. 😆 prawda jest taka, że kto chce się bawić, ten się będzie bawił, mnie to lata i powiewa, ale mądra inwestycja w 2024 roku to nie jest i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RymCym+ napisał:

off grid w Polsce to rzadkość, poza tym poczytaj sobie ceny systemów off grid. 😆 prawda jest taka, że kto chce się bawić, ten się będzie bawił, mnie to lata i powiewa, ale mądra inwestycja w 2024 roku to nie jest i tyle.

Wiem do sieci nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kiii napisał:

Widać chłopa masz co myśli gratulacje. Wątpię sama to zrobiłaś.

Czyli że kobieta nie jest w stanie pomyśleć i zlecić założenie klimatyzacji i ogarnąć ogrzewanie domu? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kiii napisał:

Jak ktoś ma swój dom większe możliwości. Przy jakimś wiatraku plus panele złożyć splita za darmo ogrzewanie .

A w zimie ile masz tego słońca że ci prądu wystarczy na ogrzewanie, całe gier fotowoltaika tak samo jak pompy ciepła to o kant tyłka. Pomyśl nad sensowniejszym rozwiązaniem typu bezobsługowym, albo pół obsługowym i też jest wygoda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×