Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

cukinia - jak ją przyrządzić?

Polecane posty

Gość WW-WOJTEK
Witam. Jestem tutaj "nowy", podpowiedzcie mi proszę czy cukinię obiera się ze skórki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny pomysł na cukinię
Cienkie krążki cukinii (ok 1/2 cm) polewamy sokiem malinowym (wiśniowym, innym słodkim) na półmisku - bierzemy w paluszki lub nadziewamy na wykałaczki i zjadamy jako luksusowy i elegancki deser. *** Pychotka ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrawa z cukini moze byc z miesem lub bez mieso mielone podsmazyc na patelni dodac cebule w kostke podsmazyc ,nastepnie papryke swieza w paseczki posamazac mieszajac, pieczarki swieze w plasterkach,znowu pare minut dusic mieszajac na koncu dodac cukinie pokrojona gruba kostke lub pol plastry jezeli jest mala na koncu pomidorowysok lub pomidory (moga byc pomidory z puszki gotowe) przyprawic sola pieprzem, tymiankem,, bazylia majerankiem,mozna dac ostrej papryki mielonej lezeli ktos lubi na ostro (poprostu przyprawic na swoj smak) ugotowac ryz jezeli nam zostanie na nastepny dzien mozna zmieszac z ryzem i tez smakuje wspaniale. ZUPA Z CUKINI (porcja na 4 osoby) 250 g mielonego miesa (moze byc drobiowe) 500 g cukini 30 g masla 1 lyzka maki 1 l rosolu moze byc kostka knora 150 g startego sera gouda 200 g serka topionego peczek szczypiorku jak ktos ma sol, pieprz, galka muszkatalowa mieso na patelni przypiec posypc maka i przypiec dodac cukinie pokrojona w plastry( nie grube) rosol wlac i zagotowac, dodac ser zolty i topiony do zupy mieszac zeby sie roztopily dodac szczypiorek przyprawic sola pieprzem i galka do smaku (powinno byc troszke ostrzejsze) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skarbianka
Kilkakrotnie padlo pytanie - CZY CUKINIE SIE OBIERA? Ja obieram zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baronessa
Ja nie obieram bo zawsze kupuję młodziutką, taką w której jeszcze się nie wykształciły nasiona. Polecam kupowanie dyniowatych w taki sposób, że pukam w jedno czy drugie warzywo i jeśli ma głuchy pustawy dźwięk to znaczy że już są dobrze wykształcone nasiona i takiej nie kupię: dyni, cukinii, kabaczka, arbuza... Kiedy dźwięk jest niski, głęboki - takie lubię i kupuję. Wolę jeść je ze skórką (oprócz arbuza) i nie obierać, bo wiem że zostawiam dla siebie więcej wartości odżywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izydorj
A ja proponuję wyśmienitą SURÓWKĘ z cuki ni. Jadłam niedawno u znajomej i od tej pory objadam się tym na okrągło. Jest dietetyczna, więc jeść można do woli: cukinię obrać ze skórki, pokroić wzdłuż na 4 części, wydrążyć nasiona, pokroić na cienkie(1-2mm) wiórki (plasterki). posoliś. Po 20 min odlać sok. Dodać pokrojoną w piórka czerwoną cebulę i paprykę czerwoną lub żółtą poikrojonęą w słupki. Dodać sól (ostrożnie!) pieprz, cukier . Zalać oliwą z odrobiną octu winnego.Wymieszać.Zachowuję swieżość przez długi czas. Jest chrupiąca nawet 3- 4 dni. Polecam dla osób na diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janka fr.
Mam dziwny gust, jem bardzo mlodziutką cukinię na surowo ; pokrojoną w skórce w cienkie plastry, z wiórkami czosnku , pieprzem i dobrym olejem lnianym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez uwielbiam cukinie, moje ulubione potrawy to: placki z cukini, panierowana i smazona, nadziewana miesem i ryzem (kupuje taka malenka jasno zielona cukinie wielkosci ogorkow gruntowych, nie przekrajam, tylko wydrazam i faszeruje, dusze w sosie pomidorowym, niebo w gebie), cos takiego tylko, ze z mniejszej: http://www.qatir.cl/fotos/chicas/zapallo%20(Kusa%20Mahshi).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makaron z cukinia: 1. czosnek, cebule, zielona papryke i cukinie poddusic na oliwie, doprawic sola i pieprzem, posypac pokruszonym serem plesniowym, zalac smietana, dorzucic ugotowane penne, wymieszac 2. czosnek, cebule, baklazan i cukinie poddusic na oliwie, doprawic sola i pieprzem, dorzucic ugotowane penne, wymieszac, podawac z parmezanem mniammmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tina3
A ja proponuje zróbcie szaszłyki z cukini są pyyychhhaaaa 200g piersi z kurczaka w kotkę 1 żółta papryka w kostkę 1 cukinia w półplasterki 2 cebule w ósemki wszystko nabijam na przemian na patyczki do szaszłyków i smażę na małej ilości oliwki ,podaję z ryżem i sosem pomidorowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tina3
ach mam coś jeszcze pyszne ciasto z cukinią i pomidorami należy zrobić ciasto drożdżowe z 10g drożdży 150ml ciepłej wody 250g mąki 70g roztopionego masła i pół łyżeczki soli drożdże rozpuścić w ciepłej wodzie odczekać aż trochę wyrosną a następnie wszystkie składniki połączyć ze sobą blaszkę do ciasta wysmarować tłuszczem i położyć rozwałkowane ciasto tak aby przykryło całe dno i teraz 500g cukini w plasterkach 500g pomidorów w plasterkach 2 jaja 150ml śmietany gęstej 100g tartego sera żółtego majeranek, bazylia cukinie i pomidory rozłożyć na cieście(cukinie wcześniej osolić i gdy puści sok osuszyć ręcznikiem papierowym) posypać serem i zalać zmięszanymi ze sobą jajkami ze śmietaną i przyprawami piec około 40 minut w 200 stopniach bardzo dobre przypomina trochę pizze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabkka
chciałam sie przyłączyc do klubu miłosnikow cukinii, bo tak mi obrodziła w tym roku ale poza bigosem narazie nie mam pomysłu, ale czytam ile tu ciekawych propozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dakki
AnulaPP wpisz przepis na pasztet, prosze. Uwielbiam pasztety z nie-miesa :) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi ja też stosuje twój sposób i cukinia rewelacyjna wychodzi! Dzisiaj jadłam tyle że z parmezanem eksperymentowałam( nie polecam). Ale ja przynajmniej raz w tygodniu tak jadam-pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tina3
przepis na pasztet 3 szklanki cukini startej na grubszych oczkach 3 cebule starte lub drobniutko pokrojone 1 1/2 - 2 szklanek bułki tartej garść zielonej natki pietruszki pokroic 1/2 szklanki oleju 20 dkg sera żółtego startego 4 jajka (białka ubić na sztywno żółtka do masy) sól,pieprz,vegeta,słodka papryka wszystko dodać do smaku Wszystkie składniki wymieszać w misce na końcu dodać ubitą na sztywno pianę z białek.Piec w brytfance około 1 godziny w temp ok 200*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_kucharka16
witam wszystkie pani potrzebuje przepis na zalewę do słoików, lecz nie słodka proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis własnie godzine temu naprędce wymyślony, wypróbowany, zjedzony i godny polecenia. Nie znalazłam w lodówce niczego do zrobienia jarzynki do obiadu - ale za to był wielgachny ogór :D CUKINIA DO OBIADU cukinia czosnek olej lub oliwa sól, pieprz, zioła do smaku Cukinię jesli jest stara to obrać i wykroic pestki - pokroić w sporą kostkę. Posypać solą, pieprzem, zmiażdżonym czosnkiem, ostrą papryką (ja to wszystko robiłam w misce) i dowolną mieszanka ziołową (u mnie były to akurat zioła do pizzy). Na patelni rozgrzać olej, podsmazyć lekko jeszcze ze dwa pokrojone w plastry ząbki czosnku i wrzucić cukinię. Podsmażyć mieszając, potem poddusić chwile pod przykrywką - próbując, czy już odpowiednio zmiękła. Ogólnie nie dłużej niz 10 minut. Gotowe :) Drugie pół ogóra myślę że pokroję drobniej, tak samo przesmażę a na koniec zaleję śmietaną i taki zrobie z niej sos do makaronu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_kucharka16
dziękuje bardzo za przepis a wszystkim, którzy odkryli cukinię zyczę smacznego ps.najlepsze sa smazone plastry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cukinia pokrojona w plastry lub kostkę w zalewie jak na ogórki konserwowe (ciut słodsza jest lepsza)>> zimą wykorzystywać do sosów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koljg
Moje pytanie: jak kisić cukinię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17op.pl
ja młodom cukinie obieram kroje w plasterki maczam w cieście naleśnikowym i na patelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S.G.
A ja robię placki z cukinii, takie wielkości całego dna patelni (placki: cukinia, jajko, mąka, sól) smażę z obu stron na lekko złoty kolor, przekładam na talerz i zostawiam do wystudzenia. W międzyczasie na patelni (innej) podsmażam pokrojoną w plasterki kiełbasę + trochę wędzonego boczku+cebulka w piórkach+papryka świeża w grubszą kostkę.....i inne składniki, jakie kto lubi na...pizzy... :) Usmażony i przestudzony placek smaruję lekko przecierem pomidorowym, kładę na to podsmażone składniki z patelni, na wierzch kładę plastry pomidora i wszystko posypuje startym żółtym serem. Wkładam do prodiża lub piekarnika do czasu aż ser się roztopi. Wychodzi z tego taka świetna warzywna pizza, że palce lizać....delikatna, kruchutka i lekka. Pyyychotka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimfanati
dzis chciałam sobie smazyc cukinie w bułce tartej i jajku obrałam ja pokroiłam a tu nagle okazało sie ze nie mam bułki tartej .poszłam do sklepu ale nie mieli poszłam do piekarni ale był remont. czy moge zamienic bułke tarta na cos innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mixi87
boskkkkie te talarki cukini w panierce:) takie niepozorne bezzapachowe warzywo, a takie smaczne i szybkie w.. obsłudze:P:) pozdrawiam cukiniowiczów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filmistka
proszę się nie dziwić moim nickiem:)po prostu dzis obejrzalam 3 filmy z nudów i tak mi przyszlo do glowy:) a co do cukinii:) - wlasnie mam jedną w lodówce i zastanawiam sie co z nią zrobic:)czytam te Wasze przepisy:)i za chwilę sie na cos zdecyduje:)...kiedyś robilam cukinię z pieczarkami - byla pyszna!również polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MUSAKA Z CUKINIĄ - 1 kg ziemniaków - cebula - 2 łyżki oleju - 500 g mielonego mięsa - mała cukinia - mała puszka pomidorów - ząbek czosnku - łyżeczka masła - ½ szklanki śmietany - łyżka sera ementalera - gałka muszkatołowa - sól, pieprz Ziemniaki pokroić w plastry. Gotować 8 minut. Osączyć. Cebulę obrać, posiekać. Podsmażyć na oleju. Dodać mięso. Chwilę razem smażyć. Dodać pokrojoną w paseczki cukinię i znów smażyć. Na końcu dołożyć pomidory. Dusić, aż sos lekko wyparuje. Doprawić do smaku czosnkiem oraz solą i pieprzem. 1/3 ziemniaków ułożyć w wysmarowanej masłem formie. Przykryć połową mięsa, nałożyć drugą warstwą ziemniaków, znów mięso i na wierzchu resztę ziemniaków. Polać śmietaną wymieszaną z serem i doprawioną gałką muszkatołową, solą i pieprzem. Piec 50 minut w 200˚ C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLACKI Z CUKINII Z KREMEM TWAROŻKOWYM - 4 cukinie (ok. 800 g) - 3 ziemniaki - ½ pęczka szczypiorku - 2 jajka - 2-3 łyżki mąki - 4 łyżki oleju - curry, sól, pieprz Krem: - 250 g twarożku - 2-3 łyżki jogurtu naturalnego - 1-2 ząbki czosnku - sól, kolorowy pieprz Cukinie i ziemniaki zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Szczypiorek drobno posiekać. Starte warzywa odcisnąć. Połączyć z posiekanym szczypiorkiem. Dodać mąkę i żółtka. Wymieszać. Doprawić do smaku solą, pieprzem i curry. Białka ubić na sztywną pianę. Delikatnie połączyć z warzywnym ciastem. Olej rozgrzać na patelni. Łyżką nakładać niewielkie porcje ciasta, formując z niego placki. Smażyć z obu stron na złoty kolor. Twarożek wymieszać z jogurtem. Czosnek przepuścić przez praskę. Połączyć go z twarożkiem. Doprawić solą i grubo zmielonym pieprzem. Podawać z plackami udekorowanymi pozostałym szczypiorkiem. /Placki świetnie nadają się jako dodatek do mięsnego gulaszu. Można je również podać z ciepłym sosem, np. pieczarkowym./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabkka
dzis zrobiłam placki według powyzszego przepisu-REWELACJA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×