Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pluszaq

Kaczka

Polecane posty

Gość pluszaq

No a moze ktos wie, jak upiec fajnie kaczke, zeby miala chrupiaca skorke i byla pyszna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
ponawiam prosbe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocz
chcę zrobić danie z kaczki, nie wiem jak będę miałą surową kaczkę, proszę tak od początku co i jak z nią robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj sposob
kupic 1 kg jablek (dosc kwasnych i rodzynki. Kaczke umyc, do srodka wlozyc jablka pokrojone na 4 czesci (bez pestek i gniazd nasiennych) i zaszyc. Po wierzchu posolic, naczosnkowac, mozna tez dodac imbir. Wlozyc do brytfanny i na 1.5 godziny do piecyka. Co jakies 15 minut polewac tluszczem, ktory wytopi sie z kaczki. Acha, do brytfanny dac tez troche jakiegos tluszczu. Ja daje smalec, ale jesli wolisz inny, to daj ten, ktory zwykle dajesz. Pamietaj o tym polewaniu, bo wtedy skorka nie wysycha i jest chrupka. Smacznego. Mozesz podac pozniej z żurawina ze sloiczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj sposob
kupic 1 kg jablek (dosc kwasnych i rodzynki. Kaczke umyc, do srodka wlozyc jablka pokrojone na 4 czesci (bez pestek i gniazd nasiennych) rodzynki i zaszyc. Po wierzchu posolic, naczosnkowac, mozna tez dodac imbir. Wlozyc do brytfanny i na 1.5 godziny do piecyka. Co jakies 15 minut polewac tluszczem, ktory wytopi sie z kaczki. Acha, do brytfanny dac tez troche jakiegos tluszczu. Ja daje smalec, ale jesli wolisz inny, to daj ten, ktory zwykle dajesz. Pamietaj o tym polewaniu, bo wtedy skorka nie wysycha i jest chrupka. Smacznego. Mozesz podac pozniej z żurawina ze sloiczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuję bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj sposob
mam nadzieje, ze bedzie smakowala :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można kupić piersi z kaczki i zrobić z nich gulasz, z cebulką i ciemnym sosem. Jest fenomenalny. Sama go wymyśliłam jakiś czas temu, ale nie wierzę, żeby inni tak nie gotowali kaczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
najgorsze jest to, ze nie wszedzie mozna kupic piersi z kaczki :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zycze smacznego
A może by tak przestac choc na jeden dzien wcinac zwłoki???Rozsmakowali sie panstwo w martwych ciałach...coraz wiecej finezji w przyrzadzeniu....Hmm moze kiedys jakis czubek-morderca bedzie na koncu WASZEGO łańcucha pokarmowego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynka1
mam pytanie, a jak zaszyć kaczkę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greczynka
fenomenalny sposób na szycie nie tylko kaczki tylko każdej nadziewanej potrawy Więc skórkę spinamy wykałaczkami w odstępach po 1 cm wygląda to tak: I I I I potem nitką(szpagat chyba mówi się na to) łapiemy nitkę w połowie i zaplatamy krzyżowo o wykałaczki w ten sposób XXXXXX na koniec kokarda :) po upieczeniu skórka się wytopi i nasz szew wygląda jak wysuszona gąsienica którą można ładnie odciąć Umie jeszcze sznurować rolady i szynki tylko nie wiem jak to wytłumaczyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greczynka
ja poszukuje jakiś sposobów nadziewania kaczki. Zawsze robiłam na słodko z wątróbką ale już wszyscy się przejedli , ten sposób z samymi jabłkami jest fajny ale ja wyciągam kości z kaczki i nadziewam ją i potem kroję w plastry. coś słyszałam kiedyś o nadziewaniu kaszą, ale szczegółów nie znam :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam niedawno kaczkę z jabłkami wg. jakiegoś przepisu z internetu. Wyszła super, smak super ale niestety kaczka ma mało mięska więc wolę zdecydowanie indyka bo można sobie pojeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×