Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość amberangel

CIAZA - PEKAJACA KOBIECOSC

Polecane posty

Gość amberangel

Kolezanka (cipka w ksztalcie...jakby to ujac...buleczki) powiedziala mi ze przy porodzie popekala jej lechtaczka i wargi musieli pozszywac. Twierdzi ze teraz nie ma juz takiego czucia w tych strefach. Od czego to zalezy? Czy to regula o ktorej sie nie rozmawia. Czy to zalezy od wielkosci i ksztaltu warg? Prosze bez ewentualnych smichow chichow. Dobrze ze istnieje takie forum gdzie mozna pytac o rzeczy o, ktorych sie zwykle nie rozmawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amberangel
czy to zbyt kontrowersyjne pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spy
Nigdy nie rodziłam wiec nie wiem szczerze mówiąc. Ale wiem, ze co nieco może popekać, wtedy sie zszywa. Żeby zapobiec popękaniu robi sie nacięcie krocza, bo jak "naturalne" pekniecie "pójdzie" w stronę odbutu to nie najlepiej, ale to tez sie łatwo goi podobno... Mysle, ze to kwestia organizmu, niektóre kobiety mówią, ze po porodzie mają pierwszy raz w życiu orgazm podczas stosunku... A moze Twoja kolezanka rodziła kilka miesiecy temu i wszystko usi wrócic do normy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kiedy
to przy porodzie pęka łechtaczka i wargi sromowe pewnie chciała cie nastraszyć`` rodziłam i wiem że pęknąc moze krocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianna
Rodziłam 2 razy i dwa razy byłam nacinana ( duże dzieci 3700 1 4150). Przyglądałam się w lusterku i wcale nie jest tak źle. Chociaż po drugim porodzie blizna jest troszkę wyczuwalna w dotyku (naprawdę minimalnie i to tylko w 1 miejscu) Nigdy też nie słyszałam o tym żeby pękła łechtaczka. pozdrowionka Aha A przyjemność w moim przypadku jest jakby nawet większa w stosunku czasu sprzed ciąży pierwszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amberangel
dzieki za odpowiedzi, co do wiem o nacinaniu, ale mialam druga kolezanke ktora nie nacieli tez twierdzila ze strasznie popekana. dla mnie sam wyraz popekania jest po prostu straszny i nie potrafie sobie tego wyobrazic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie
a takie naciecie to oni jakos przy znieczuleniu robia ? jeszcze przed porodem czy juz w trakcie ? a zszywanie potem ? bo az mnie wszystko zaczelo bolec jak o tym uslyszalam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burka
w naszych wspaniałych szpitalach trzeba PROSIĆ o znieczulenie i oczywisci płacić za nie.......ale warto ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie
ale znieczulenie do porodu.. ? czy jest jeszcze jakies inne do tego calego naciecia ? bo doslownie sie wystraszylam.. przeciez to musi bolec.. wiem ze sam porod to juz bol ale ta cala reszta ? brrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w czasie
nacinania nic nie znieczulaja, ale skora krocza jest tak naciagnieta, ze nie czuc bolu przy nacinaniu. Natomiast jest troche bolu podczas zszywania. Natomiast kolezanka chyba wymyslila to pekniecie lechtaczki i warg sromowych. To jest fizycznie niemozliwe!! Peka TYLKO krocze, jesli glowka ma problem z przejsciem (jest za duza) i lekarz w pore nie zauwazy tego i nie natnie krocza. A teraz kolezanka moze nie odczuwac doznan tak jak kiedys, bo pochwe ma wieksza niz przed porodem abyc moze jej mezczyzna nie jest imponujacych rozmiarow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerazona
wlosy staja na glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slimaczek
Ja tez slyszalam o popekaniu...brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisstinna
Mma pytanie - jak wygląda takie nacięcie i w którą strone się je robi - w strone odbytu? Jak długie jest zwykle, czy łatwo się goi? Jak długo się goi? Czy boli po porodzie taka rana bardzo, np. podczas wypróżniania, siadania? Bardzo proszę o dokładne opisy. Dzieki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w czasie
naciecie jest bardziej w strone pachwiny niz odbytu. Tak jak pisalam wczesniej nie boli w czasie ciecia. U mnie mialo jakies 4 cm. Jest zszywane, Po porodzie niestety kilka dni "ciagnie" Ja mialam wielki problem z oddaniem stolca, a po powrocie do domu przez jakis czas siadalam na napompowanym kole do plywania (albo dziecinne, albo sa takie w aptece.) A ile czsu sie zrasta? Juz nie pamietam. I to pewnie zalezy od tzw. progu bolowego kazdej kobiety. Szybko sie jednak o tym zapomina a przy malym noworodku jestes tak zajeta, ze nie masz czasu o tym myslec. Wtedy bardziej boli kregoslup gdy nagle z wygiecia do tylu (w ciazy) zmieniasz na wygiecie do przodu, gdy schylasz sie do dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mka28
Nacięcie nie jest niczym aż tak strasznym dziewczyny jak Wam się wydaje. Jest to robione w celu uniknięcia "popękania". Nie jest to obligatoryjne, chociaż większość lekarzy czy położnych woli się zabezpieczyć na wypadek owego popękania, które najczęściej "idzie" w stronę odbytu i ciężko goi się. Nacięcie jest robione w poprzek do linii odbytu czyli jakby w stronę do pośladka u mnie było to ok. 2 cm (to już po zeszyciu tak widziałam po porodzie w domu). Miałam nacinane krocze (jak to się fachowo nazywa) przy obydwu porodach. Za drugim razem prawie bym tego uniknęła ale dzidzia miała ponad 4 kg i dużą główkę. Przy siusianiu i kupce po porodzie powiem Wam szczerze bardziej przeszkadzały mi hemoroidy, które pojawiły się podczas parcia (przy obu porodach i za każdym razem znikły po ok. % tygodniach). A samo gojenie rany przebiegło bardzo szybko, szwy rozpuściły się po około 4 dniach. Troszkę swędziała rana na ok. 3 dzień po porodzie. Po porodzie podmywałam się szarym mydłem (poleca to wiele połoznych zamiast płynów do higieny do czasu całkowitego zagojenia). Ale to były tylko moje odczucia każdy może mieć inaczej. Aha i samo nacięcie jest bez znieczulenia ale nic go nie czuć, bo wtedy skóra i błony śluzowe są bardzo napięte. A samo szycie troszkę czuć ale jest to tylko określiłabym jako nieprzyjemne a nie bolesne. Tylko że wtedy myślisz już tylko o tym że najgorsze za Tobą. Pozdrawiam dziewczyny. Odwagi. Ja też bardzo się bałam. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malusia
hm, a mi robili znieczulenie do cięcia.. nawet o nie nie prosiłam, po prostu dostałam szybki zastrzyk w cipke jak się zaczeła akcja, nacięli jakos tak w bok, po wszystkim zaszyli. Rzeczywiście dupa potem boli przez pare dni, ale idzie przeżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkia
przy nacięciu nie znieczulaja. nie ma takiej potrzeby. i tak tego nie czujesz. miałam poród kleszczowy, popękałam w środku i zeby to wszystko pozszwać zaraz po porodzie przyłożyli mi narkozę. wszystko ładnie się zagoiło. wrażenia lepsze niz przed porodem :) ale odpadła pozycja na jednym z boków..z tamtej strony widocznie została blizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Mamusiek
Mam pytanie do kobiet,które rodziły,może niezbyt związane z tym tematem,ale nie będę nowego topiku zakładać... Któras z was napisała,że w trakcie porodu wyszły jej hemoroidy. Ja mam hemoroidy zewnętrzne od kilkunastu lat.Widoczny jest jeden guzek wielkości grochu.Ale podczas oddawania stolca wychodzą mi trzy,każdy wielkości spoooorego grochu...Czy nie ma ryzyka przy porodzie,że wyjdzie mi przy tak silnym parciu pół jelita (ha!ha!)? Widziałam kiedyś na zdjęciu ja podczas dużego wysiłku mężczyźnie wyskoczyły i popękały hemoroidy i był to przerażający widok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do poprzedniej wypowiedzi
Jak ty ogladasz to i widzisz ze podczas oddawania stolca wychodza ci 3 hemoroidy wielkosci grochu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do poprzedniej wypowiedzi
Jak ty ogladasz to i widzisz ze podczas oddawania stolca wychodza ci 3 hemoroidy wielkosci grochu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do poprzedniej wypowiedzi
Jak ty ogladasz to i widzisz ze podczas oddawania stolca wychodza ci 3 hemoroidy wielkosci grochu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do poprzedniej wypowiedzi
Jak ty ogladasz to i widzisz ze podczas oddawania stolca wychodza ci 3 hemoroidy wielkosci grochu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do poprzedniej wypowiedzi
Jak ty ogladasz to i widzisz ze podczas oddawania stolca wychodza ci 3 hemoroidy wielkosci grochu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myssia
co do hemoroidow to nie wiem wiec sie nie wypowiadam natomiast jesli jesli chodzi o nacinanie krocza - to nie boli - to tylko brzmi tak okropnie w uszach mlodych przyszlych matek naciecie sie robi na szczycie skurczu kiedy skora jest blada i napieta a kobieta jest tak skupiona na parciu a skurcze same w sobie ja tak pochlaniaja ze nie czuje nic a nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość help
Może nie jestem w dobrym miejscu, ale..... potrzebuje pomocy!! Mam dopiero 15 lat a nie wiem co sie ze mną dzieje!! Mam zielone upławy, przez co wytwarza sie ten ohydny zapach... ;( do tego dziś mnie wzdęło, jakbym była przepełniona gazem.... A i jeszcze coś... "W środku" wyczuwam u siebie jakby jakąś grudkę, coś jakby... wyrastał mi tam mały palec, taki jak u stopy!! (wiem dziwne porównanie, ale to jest mięsiste, a jednocześnie twarde...) POMÓŻCIE MI PLIZ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten maly palec
jak to nazwalas to nic innego jak szyjka macicy. Kazda to ma i tym akurat nie musisz sie przejmowac bo taka jest budowa kobiety. Natomiast jesli chodzi o te uplawy, to biegiem do ginekologa opowiedziec o nich. Pobierze wymaz i zastosuje kuracje. Samo nie przejdzie. (a uplawy mogly powstac od brudnego palucha ktorym tam gmeralas w niewiadomo jakim celu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziex
Właśnie tek mi przyszło do głowy, ze ten palec jush tam był ;) Tylko, że czasem czuję takie ukłucie w szyjce.... Czy to zły znak?? Żadko, ale jednak czasem... ;/ A gadałam z położną, powiedziała, żebym kupiła jakiś krem do pocchwy (AAA!!! Nie pamiętam jaki!!!) i żebym czasem robiła sobie taką jogurtową kąpiel miejsc intymnych!! Niedawno na troche te upłąwy przeszły, a mam je od wakacji - kiedy próbowałąm stosować tampony ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropelka dzdzu
I...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xtrafobia
Czy to prawda, ze lechtaczka peka? Zwykle pisza o popekanym kroczu? Jesli to krocze jest rozrywane to czy nie lepiej naciac? To czemu kobiety nie chca. Co sie dzieje z tak rozdarta lechtaczka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×