Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sylwia102

ważne pytanie odnośnie ciąży

Polecane posty

mam takie ważne dla mnie pytanie dotyczące ciąży. Czytałam, że jeśli jest się w ciąży nie wolno brać żadnych leków bez konsultacji z lekarzem, np. przeciwbólowych. Czy może się coś złego stać, jeśli np kobieta nie wie jeszcze że jest w ciąży, boli ją głowa i powiedzmy łyka apap czy coś w tym rodzaju, czy dziecku może się coś stać od tego? no i jak to jest z tym okresem, bo zdarza się że pomimo ciąży kobieta ma okres, czym dokładnie on różni się od normalnego okresu, jak rozpoznać że jest się w ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób sobie test i przestań
zadawać pytanie "czy jestem w ciąży" bo tego nikt nie wie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję nareszcie za odpowiedź, tak się zastanawialam nad tym, bo przecież jest mnóstwo takich sytuacji, kiedy po rpostu kobieta jeszcze nie wie, że jest w ciąży, a nie planowała tego szczególnie, przecież zdażają się wpadki, no i co wtedy, kiedy np strasznie boli głowa i bierzesz jakiś tam proszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24l
No wlasnie..byc moze jestem w ciazy. Poczekam jeszcze 4 dni i zrobie sobie test. Okres powinnam dostac 6 dni temu i jakos go nie widac ale caly czas mam bole krzyza tak jak przed okresem i wczoraj wzielam proszek przeciwbolowy na te bole. Teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobilam. Nie wiem jakie ewentualnie skutki uboczne mogloby to miec na plod??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny
nie popadajcie w paranoje. Przeciez tu nie chodzi o aspiryne czy tego typu leki. Glownie chodzi o antybiotyki, leki psychotropowe i naprawde silne srodki innego rodzaju... nic wam nie bedzie po jednej tabletce apapu czy pyralginy. Ani wam ani waszemu dziecku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmm
Wiesz nie byłabym taka pewna z Pyralginem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez nikt
przy zdrowych zmyslach nie faszeruje sie tonami tabletek. I czy to pyralginum, apap czy inny srodek ogolnodostepny bez recepty w ilosci 1 czy 2 tabletek nie zrobi twojemu dziecku zadnej krzywdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja byłam chora w ciąży
Miałam straszną chrypę kaszel katar i temp powyżej 38 przez 2 dni. Też myślałam że nic nie można brać ale w końcu musialam iść do laryngologa który uświadomił mi że można brać np bioparox to jest antybiotyk który jednak działa tylko miejscowo (ja niestety miałam po nim odruch wymiotny). Scorbolamid też pod nadzorem lekarza i ziołowe tabletki na gardło. No ale pewnie że lepiej nie chorować. Życzę zdrówka wszystkim już mamusiom i tym przyszłym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiek
Jeśli nie wiecie, a nie chcecie biec od razu do lekarza, zapytajcie w aptece - aptekarki powinny mieć spis leków z kategoriami ich stosowania w ciąży. A - można stosować, B-można, ale tylko w przypadku gdy korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu, C- nie powinno się stosować w ciąży, bo w badaniach na zwierzętach lek okazał się bardzo szkodliwy dla płodu, ale nie przeprowadzono badań u ludzi, albo też nie przeprowadzano badań ani na zwierzętach, ani u ludzi; D -istnieją dowody na niekorzystne działania na płód -leki te stosuje się w ciązy wyłącznie wtedy, gdy innych zastosować nie można, w stanach zagrażających życiu lub korzyści bardzo przewyższają ryzyko; X -szkodliwe dla płodu, a ryzyko dla dziecka jest znacznie większe niż korzyści dla matki, tych leków stosować nie wolno. Apap, Paracetamol - jedni piszą, że A, inni, że B. Przeciwwskazany w I trymestrze Pyralgin - kategoria C - nie wolno!!! U dzieci matek przyjmujących w ciąży ten lek wzrasta ryzyko wystąpienia pewnego nowotworu. Aspiryna - kategoria C, w III trymestrze i okresie okołoporodowym D - szkodzi dziecku na serce. Poza tym o tak ważne rzeczy, jak szkodliwości leków lepiej pytać lekarza niż na forum. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiek
No-Spa kat C. Może być stosowany w ciązy jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności, np przy poronieniu zagrażającym (brak wystarczających badań). No-Spa na wyraźne zlecenie ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
Najważniejsze żeby w pierwszym trymestrze nic nie łykać tzn. w pierwszych 3 miesiącach. Chociaż, przeważnie jest tak że się nie wie i bierze się jakieś tabletki, bo boli na przykład głowa. A po fakcie dowiadujemy się że się jest w ciąży. Ale przecież jedna tabletka przeciwbólowa nic nie powinna zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konstancyjka
ja do 5 tyg.nie wiedzialam ze jestem w ciazy,w tym okresie mialam ciezka sesje-pilam po 100 kaw dziennie.potem odchudzalam sie-nic prawie nie jadlam,pilam alkohol,uprawialam sport,dzwigalam, chodzilam na solarium,zazywalam leki przeciwbolowe,a nawet przeszlam serie szczepien przeciw wirusowemu zapaleniu watroby,bo przygotowywalam sie do operacji.gdy dowiedzialam sie,ze jestem w ciazy-zbladlam. moj lekarz tylko mnie uspokoill i prosill zebym nie histeryzowala,mial racje-urdzilam piekna zdrowa corke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annato
Ja nie wiedziałam ze jestem w ciąży aż do 10 tyg. - w tym czasie zarywałam noce przed kompem - miałam mnóstwo roboty, zleceń, piłam bardzo dużo kawy a jeszcze więcej paliłam fajek, brałam ibuprom max, piłam piwko, jadląm bardzo nieregularnie i niezdrowo - kfc, pizze, mc donalds itp. - jestem w 7 miesiącu ciązy - wszystko jest w jak najlepszym porządku! Nie radzę panikować, histeryzować, choć ponoć to normalne , że w I trymestrze kobieta odczuwa lęk czy aby nie zrobiła czegoś szkodząc swemu dziecku - nieświadomie. Zadręczamy się tym i siamtym a tak na serio to wyniki badań i usg to pokaże czy coś zaszkodziło. Oczywiście odezwą się zaraz kobietki z hasłem - "zobaczysz przy i po porodzie czy ci to wszystko, a raczej dziecku nie zaszkodziło", ale lepiej żyć dobrą nadzieją niż się zadreczac 9 miesięcy, zmieniac drastycznie styl życia i wqur... wszystkich wkoło - co się także źle odbija na dzidzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annato
Ja nie wiedziałam ze jestem w ciąży aż do 10 tyg. - w tym czasie zarywałam noce przed kompem - miałam mnóstwo roboty, zleceń, piłam bardzo dużo kawy a jeszcze więcej paliłam fajek, brałam ibuprom max, piłam piwko, jadląm bardzo nieregularnie i niezdrowo - kfc, pizze, mc donalds itp. - jestem w 7 miesiącu ciązy - wszystko jest w jak najlepszym porządku! Nie radzę panikować, histeryzować, choć ponoć to normalne , że w I trymestrze kobieta odczuwa lęk czy aby nie zrobiła czegoś szkodząc swemu dziecku - nieświadomie. Zadręczamy się tym i siamtym a tak na serio to wyniki badań i usg to pokaże czy coś zaszkodziło. Oczywiście odezwą się zaraz kobietki z hasłem - "zobaczysz przy i po porodzie czy ci to wszystko, a raczej dziecku nie zaszkodziło", ale lepiej żyć dobrą nadzieją niż się zadreczac 9 miesięcy, zmieniac drastycznie styl życia i wqur... wszystkich wkoło - co się także źle odbija na dzidzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enedue
no własnie, ja też nie wiem czy jestem w ciązy ( a to jest prawdopodobne) i własnie wyłażę powoli z grypy...brałam a właściwie jeszcze biorę antybiotyk..amoksiklav i brałam ze trzy razy pyralginum i ze trzy razy theraflu...boję się ze jesli jestem w ciązy to zaszkodziłam dziecku..i sobie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez niestety przeszlam przez cos podobnego nie wiedzac o drugiej ciazy leczylam sie gripexami i innymi rzeczami ktore mialam w domu pod reka przez prawie 2 tygodnie ale to juz 13 tydz i wszystko jest ok :) jutro czeka mnie usg genetyczne i mam nadzieje ze tez uslysze dobre wiesci pomyslcie ile kobiet nie wie o ciazy i bierze rozne leki? nie tylko na przeziebienie i jakos rodzi zdrowe dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zafirka
Witam, Co o tym sądzicie ? ostatni okres miałam 30.01 ok tygodnia po zakonczeniu okresu rozpoczelo sie kolejne krwawienie tj.3 dni ,po 3 dniach plamienie o kolorze brązowym stan ten utrzymuje sie do dnia dzisiejszego .Bola mnie piersi a dokladniej sutki wczesniej palilam paczke dziennie papierosów teraz 3 góra .Robiłam wczoraj 2 testy ciążowe dzien po dniu wyszły 2 kreski ale druga bardzo cienka , prawika e niezauwazalna .Mysle ze jestem wciazy ale te brazowe plamienia? no i dlaczego druga linia taka cienka?Jutro ide do gin moze ktoras miala podobny problem>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cobi89
obejrzyjcie sobie program "ciąża z zaskoczenia" na discovery travel & living tam kobiety opowiadają nie o ciąży ale o porodzie bo do samego porodu nie mialy pojecia że są w ciąży! nie urósł im brzuch mialy okres jadly normalnie zero wachania nastrojów test negatywny itp itd i nie mówcie ze to jest nie możliwe bo WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×