Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

aegir: zycze powodzenia przy wymianie drutów :) i wiesz mnie tez przerazila ta informacja o koszcie zdjecia aparatu.. :( jak bedziesz wiedziala jak to jest u naszej orto to daj znac... a juz wiesz jaki chcesz klor gumek? :D pozdrawiam! she04: ja mialam usuwane 4 czworki, a zosemkami jest tak u mnie- jedna mi wyszla i od razu ja wyrwali, a te pozostale to nie maja miejsca... ale jak wyjda to od razu do wyrwania... a co do pierwszej wizyty to mysle ze jak przyjdziesz sie umowic to moze od razu wypisze Ci to skierowanie na przeswietlenie :) pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggena
robi ktoś ząbki w Tarnowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggena
robi ktoś ząbki w Tarnowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzzz
Ludzie ratujcie !! mam masakrycznie dosc wszystkiego czym myc zeby zeby az tak nie bolalo?? Boje sie szczoteczki do zebow bo jak tylko dotkne to od azu boli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garnek
Ja mam to samo.... nawet jesc nie moge :-(((( Bo boli jak cholera!!!! Mam nadzieje ze przejdzie. Moja ort poleca magnetoterapie - podobno pomaga... no zobaczymy... w poniedzialek zaczynam. Nie lykaj tabletek przeciwbolowych bo opozniaja przesuwanie zebow. Tak tweirdzi moja ort. Trzymaj sie. Lacze sie w bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie wiedzialam ze mycie zebow moze byc takie okrutne... :( chyba trzeba to przecierpiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
renata 117 ---> to troche mi ulzylo... ja nie mam ani jednej 8, bo nie ma u mnie miejsca - mam strasznie stloczone zeby... i juz sie balam, ze jakos chirurgicznie mi je beda wydlubywac przed zakladaniem aparatu :) a moze obedzie sie bez tego :) Aegir ----> moze faktycznie kiedys przypadkiem sie zobaczymy ;) dam znac jak juz sie umowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Renata i Aegir - jeszcze jedno pytanko - macie aparat metalowy, czy porcelanowy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
ja mam metalowy. Dziewczyny a tak na marginesie...może my poprostu sie znamy???:)) Ja dwa lata pracowałam w Tczewie i chodziłam tam tez do szkoly:)) A w Skarszewach mam koleżankę....Ania Rogaczewska może ja znasz?:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04: ja mam tez metalowy i wyglada fajnie :D aegir: czy ta Ania ma 27 lat? wiesz moze sie widzialysmy nawet u Bochenskiej tylko nie wiemy ze my to my ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04: ja mam tez metalowy i wyglada fajnie :D aegir: czy ta Ania ma 27 lat? wiesz moze sie widzialysmy nawet u Bochenskiej tylko nie wiemy ze my to my ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Tak:) Ania ma 26 lat:) z męza Połomska chyba:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_aparatka
cześć. Mam 27 lat. Aparat mam całe 4 dni. Bolą wargi i język poraniony - zaprzyjaźniłam sie z woskiem :) jesteśmy nierozłączni. Najgorsze że nie umiem jeść i ciągle jestem głodna. Kiedy uda mi sie coś ugryźć :) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Po tygodniu powinno byc juz dobrze tzn. ja do dzisiaj gryzę tylnymi zębami:D ale to juz chyba z przyzwyczajenia:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_aparatka
dzięki za dobre wieści. Mam oba łuki - siostra też założyła ze mną więc jest nam raźniej. Nic mnie tak nie denerwuje w aparacie jak głód :) śmiejemy sie że to idealna dieta :) 1 lipca mamy wizytę kontrolną - ciekawe co sie wtedy dowiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Aegir a do jakiej szkoły w Tczewie chodziłaś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia391987
Czy ktoś z was mial ten aparat DAMON ??? a jelsi tak to mniej wiecej jakie sa koszty?? I wasze doswiadczenia??? Ponoc z tego co czytalam nie trzeba przy tym aparacie rozszerzac szczeki on sam to robi itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo85
do Kasia391987 Ja od 3 dni noszę damona. Za swój płaciłam 2 tyś (tylko góra) ale na przodzie mam kosmetyczny a reszta normalnie metalowe zamki. Właśnie dlatego że mam damona nie musiałam usuwać żadnych zębów, więc myśle że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała19
Witam wszstkich!!! Moja pierwsza wizyta u ortodonty odbyla sie we wrzesniu 2007. Zostalam skierowana do chirurga szczekowego na usuwanie osemek z dziasel. Bylo to konieczne u mnie do zalozenia aparatu. To byl koszmar. Dopiero w lutym tego roku bylam juz po wszystkich zabiegach. Nie dalo sie tego zrobic szybciej, bo usuwa sie je pojedynczo, a rekonwalescencja w moim przypadku byla dluga i bolesna. Bylam caly czas na ketonalu. Jednak tak bardzo chce miec prosty zgryz, ze bylam w stanie zniesc wszystko. Jeszcze nie mam zalozonego aparatu, poniewaz nie chcialam sobie komplikowac zycia ze wzgledu na tegoroczna mature. Teraz, kiedy jestem juz po egzaminach, na reszcie wybieram sie do ortodonty. Juz w nastepnym miesiacu bede miala zalozony ten upragniony, wycierpiany aparat - a to dopiero poczatek... Ale jestem zdecydowana ;) Mam jedno pytanie do doswiadczonych, ktorzy sa juz po leczeniu. Moim problemem jest jedynka nachodzaca na druga jedynke. Ta, ktora nachodzi, jest umiejscowiona pod katem do linii zgryzu i z tego powodu ma znacznie starty "naroznik", czego efektem jest zmieniony ksztalt zeba. Czy po zdjeciu aparatu ortodonta w jakis sposob to koryguje - np. szlifuje i nadaje mu kszalt, dopasowuje do drugiej jedynki??? Obawiam sie, ze jak juz bede miala prosty zgryz, to jedynka pozostanie starta - jak teraz, i popsuje caly efekt leczenia.... Prosze o odpowiedz kogos doswiadczonego. Pozdrawiam wszytskich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała19
Witam wszstkich!!! Moja pierwsza wizyta u ortodonty odbyla sie we wrzesniu 2007. Zostalam skierowana do chirurga szczekowego na usuwanie osemek z dziasel. Bylo to konieczne u mnie do zalozenia aparatu. To byl koszmar. Dopiero w lutym tego roku bylam juz po wszystkich zabiegach. Nie dalo sie tego zrobic szybciej, bo usuwa sie je pojedynczo, a rekonwalescencja w moim przypadku byla dluga i bolesna. Bylam caly czas na ketonalu. Jednak tak bardzo chce miec prosty zgryz, ze bylam w stanie zniesc wszystko. Jeszcze nie mam zalozonego aparatu, poniewaz nie chcialam sobie komplikowac zycia ze wzgledu na tegoroczna mature. Teraz, kiedy jestem juz po egzaminach, na reszcie wybieram sie do ortodonty. Juz w nastepnym miesiacu bede miala zalozony ten upragniony, wycierpiany aparat - a to dopiero poczatek... Ale jestem zdecydowana ;) Mam jedno pytanie do doswiadczonych, ktorzy sa juz po leczeniu. Moim problemem jest jedynka nachodzaca na druga jedynke. Ta, ktora nachodzi, jest umiejscowiona pod katem do linii zgryzu i z tego powodu ma znacznie starty "naroznik", czego efektem jest zmieniony ksztalt zeba. Czy po zdjeciu aparatu ortodonta w jakis sposob to koryguje - np. szlifuje i nadaje mu kszalt, dopasowuje do drugiej jedynki??? Obawiam sie, ze jak juz bede miala prosty zgryz, to jedynka pozostanie starta - jak teraz, i popsuje caly efekt leczenia.... Prosze o odpowiedz kogos doswiadczonego. Pozdrawiam wszytskich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy moze mi ktos odpowiedziec czy was tez tak bardzo bolało usuwanie zebów ? Ja we wtorek mialam usuwana czwórkę górną, 9 czerwca kolejną i jeszcze na dole 5.. Wyrosly mi 3 osemki, zostawia je a w to miejsce usuwa starsze zeby. Od wtorku cho9dze głodna bo sie boje jesc, mycie zebów tez jakas katorga, plukanie tym bardziej.. Nie wiem co bedzie jak jeszcze te dwa mi usuna, jem kubek zupy dziennie, po prostu wlewam ja do gardła :) Dieta idealna, ale ten ból to masakra jakas. Jak to u was było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoooo
Proszę o radę .. mam umowioną wizyte u ortodonty na zalozenie aparatu metalowego ROTCH.Ortodonta podal cene aparatu 3,500. Doraćcie czy cena jest wygorowana czy może sa aparaty tanisze a zarówno dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_aparatka
Piszecie tak profesjonalnie, z nazwami: ROTCH, DAMON 3 i inne. Może ktoś ma linka do stronki o tym co dana nazwa oznacza? Oto link do mojej nowej buzi :) img155.imageshack.us/img155/350/aparat1ng6.th.jpg pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_aparatka
Witam Używanie profesjonalnych nazw aparatów : ROTCH, DAMON 3 i inne. Może macie linka do stronki o tym czym sie różnią te aparaty? A oto ja a raczej moja nowa "paszcza" img155.imageshack.us/img155/350/aparat1ng6.th.jpg pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_aparatka
sorry za podwójny wpis - coś wcześniej nie działało. Mój aparat kosztował 3000 zł. Zakładany w Opolu u pani Angerman-Jarka Jolanta. Słyszałam o niej same dobre opinie - mam nadzieje że kiedyś będę kolejną chwalącą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała19
szkoda, ze nikt nie odpowiada na zadawane pytania, a tylko ciagle powstaja nowe... prosimy o odpowiedzi, nadal czekam :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Mała... myślę ze nie będzie problemy ,żeby Ci ten ząb jakos dokleic i ładnie go wymodelowac, takie rzeczy przecież się robi. Ja sama ma delikatnie wyszczerbioną jedynke i wiem ,że mój dentysta mi to naprawi jak zdejmę aparat:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×