Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Eluunia
Może mi ktoś powiedzieć, ile orientacyjnie kosztuje wyprostowanie dolnej szczęki? Nie mam aż tak krzywych zębów, ale mi to bardzo przeszkadzam. Moja jedna dolna jedynka jest wysunięta do góry... Niby nie dużo (ok. 3-4mm) ale jednak jest to bardzo widoczne. Zastanawia mnie ile może mnie kosztować przyjemność wyprostowania zgryzu. Cena łącznie z tymi wszystkimi wymianami i wizytami kontrolnymi i dokręcaniami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Renatko i Aegir - jestem juz po wizycie :) pani bardzo mila i z poczuciem humoru :) dostalam skierowanie na zdjecia, a jak juz je zrobie, to mam sie zglosic na kolejna wizyte. Dzieki za Wasze wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eluunia - ja mam metalowy, kosztował 1500zł. Nie wiem czy w tej cenie są wizyty na podkręcenia. Dowiem sie 1 lipca - moja pierwsze wizyta po założeniu aparatu. she04 - bardzo sie cieszę że sie zdecydowałaś :) strach ma czasem wielkie oczy :) valya - ja też nie umiem tam umyć. W gabinecie powiedziano mi że jak sie troszke poukładają zęby to będzie można umyć je nitką - czekam niecierpliwie na tą chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palma D
a mi pani dala specjalna taka mala szczoteczke i moge domyć tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: no widzisz :D mowilam ze fajna z niej babka ;) najwazniejsze ze odwazylas sie zrobic pierwszy krok! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
She: Super:)) Teraz tylko nie ociągaj się z rtg bo im szybciej tym lepiej:)))ja mogę Wam powiedziec,ze po podkręceniu mam juz prawie równe zabki a miałam bardzo wystającą jedynkę(usta sie nie domykały) :D Teraz większość wolnego czasu spędzam przed lustrem i podziwiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Dziękuję za odp. juz się bałam że może mi coś zepsuli przy zakładaniu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja tez nosze aparat od wrzesnia i cholera mam poblem bo zrobily mi sie przebarwienia:O nie sa duze ale sa. tak jakby miedzy jedynkami troszke jakby braozowe cholera jest:O i nie wiem o mam z tym zrobic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
switezianka; u mnie tez sa przebarwienia, niewiem jaką masz wade ale ja miałam bardzo stłoczone zęby. Teraz jak mi się rozsuwają pokazało sie przebarwienie. Moja orto twierdzi ,że zęby się psują i muszę je szybko wyleczyc. Nie było tego widac jak były sciśnięte. jestem juz umówiona do dentysty. Moze u Ciebie jest to samo??:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diduś
Hej! Nie wiem czy było już takie pytanie, ale dużo tu stron :) Czy jak nosze aparat ruchomy to mogę mieć kolczyka w języku czy będzie mi on przeszkadzał? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diduś
Hej! Nie wiem czy było już takie pytanie, ale dużo tu stron :) Czy jak nosze aparat ruchomy to mogę mieć kolczyka w języku czy będzie mi on przeszkadzał? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diduś
Hej. Nie wiem czy było już takie pytanie, ale dużo tu stron :) Czy jak mam aparat ruchomy to mogę mieć kolczyka w języku czy będzie mi on przeszkadzał? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diduś
Hej. Nie wiem czy takie pytanie już było, ale dużo tu stron. :) Czy jak nosze aparat ruchomy to mogę mieć kolczyka w języku czy będzie mi on w czymś przeszkadzał? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diduś
Hej. Nie wiem czy takie pytanie już było, ale dużo tu stron. :) Czy jak nosze aparat ruchomy to mogę mieć kolczyka w języku czy będzie mi on w czymś przeszkadzał? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diduś
Ups. Sorki, ale coś mi internet nawalił i się tak wysłało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam taka wade ze jedynki mialam cofniete i byla szpara a przez to trojki i dwojki troche nachodzily na siebie bo nie mialy miejsca,a przebarwienia mi sie zrobily jakies 2-3 mies po zalozeniu aparatu wczesniej nie mialam na pewno bo bylam tez u dentysty zanim zalozylam i leczyl zepsute zeby i sprawdzal reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
nowa_aparatka ---> najtrudniej bylo zrobic pierwszy krok, teraz bedzie juz latwiej :) jakos mnie to wszystko przerazalo, ale moje obawy rozwiali ludzie z tego forum :) szczegolne podziekowania dla renaty117 i Aegir :D Aegir bardzo ciesze sie, ze widac juz u Ciebie takie efekty.Suuuuper :D Aparat o ile sie nie myle mialas zakladany w kwietniu? No to bardzo szybko wyprostowaly Ci sie zabki :D a z tymi zdjeciami nie bede zwlekac, chce je zrobic od razu w poniedzialek :) chce wszystko zalatwic jak najszybciej, juz sie nie moge doczekac aparaciku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiaa20
ja bede miec niedługo zakładany stały aparacik na góre i niezmiernie mnie to cieszy, bo wiem, że warto:) ale moją radość przytłumia fakt że musze wyrwac stałą dwójke i bede miec okropną szpare jak 70-letnia babcia:/ a nie dość że bede miec tą wielką czarą dziure to jeszcze blache na zebach... boje sie że bede wygląda zdecydowanie gorzej niż teraz, no i jak bede sie umiechać z taką dziurą na przodzie i drutami na zebach??:( ja bede sie zasłaniac reką, to bede robić jeszcze gorsze wrażenie.ogólnie boje sie reakcji otoczenia na mój aparat i brak przednich zębów, a dwa lata to dużo jak by nie patrzyć. nie wiecie ile czasu zajmuje przesuniecie sie zebów w miejsce takiej szpary?? prosze o odpowiedz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulllla16
kiaa20---> ja miałam usuwane 2 czwórki ale dziury szybko "zniknęły" myślałam, że to bedzie bardz długo trwac a minęło błyskawicznie :)) wiec głowa do góry ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiaa20
dzieki za wsparcie:) ale czwórek nie widać tak bardzo jak braku dwójki na samiutkim przodzie... powiedzcie mi jeszcze o co chodzi z tymi gumkami. każdy ma takie coś przy aparacie? bo mam znajome co paradują z takimi kolorowymi gumeczkami na ząbkach ale niektóre mają tylko metalowe, małe "gwiazdki" i nie widać żadnych gumek.jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiaa20
dzieki za wsparcie:) ale czwórek nie widać tak bardzo jak braku dwójki na samiutkim przodzie... powiedzcie mi jeszcze o co chodzi z tymi gumkami. każdy ma takie coś przy aparacie? bo mam znajome co paradują z takimi kolorowymi gumeczkami na ząbkach ale niektóre mają tylko metalowe, małe "gwiazdki" i nie widać żadnych gumek.jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15
hejka jestem tutaj nowa. Nosze damona od kilku dni i bardzo mnie bola zabki :( Ile Was bolalo po zalozeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) zaczynam lubić mój aparat :) coraz mniej przeszkadza. Dziś minął drugi tydzień mojej \"przyjaźni\" z aparatem. Serio jest dużo dużo lepiej - zaczynam rozumieć że niektórym sie nie śpieszy do ściągania. karolcia15 - ból minie - gwarantujemy :) cierpliwości renata117 - tak one trzymają drut - ja mam zamiast gumek drucik i chyba poproszę ortodontkę żeby tak zostało - bo to jest takie mniej widoczne. Mam już swoje lata i chyba na kolorowe gumeczki się nie zdecyduję. she04 - siła była w tobie, dziewczyny pomogły Ci ją wydobyć :) Ja nie miałam nic usuwane bo mam bardzo dziwne zęby i dziwną wadę - z jednej strony dobry zgryz (brak 5 dolnej) z drugiej zły zgryz. Wszystkie zęby przesunięte w lewo - brak symetrii. W każdym razie zobaczymy jak sie będą układać zęby i możliwe że w trakcie leczenia coś mi wyrwą. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylcia109
Hej ! :) Mam 14 lat. W te wakacje planuje założenie aparatu.. Noszę okulary, dlatego nie chce żeby mój aparat był widoczny, bo wtedy będę wyglądać jak potwór ;/ Moje zęby 'wchodzą na siebie' ;/ Chciałabym mieć aparat ceramiczny, podobno jest prawie niewidoczny, ale za to drogi - ok.2500 zł :( (pochodzę z okolic Poznania) Moi rodzice na pewno się nie zgodzą.;/ Moje pytania : Znacie aparaty tańsze i niezbyt widoczne? Czy zakładanie aparatu bardzo boli i ile to trwa? Słyszałam, że po założeniu strasznie boli, najbardziej przy jedzeniu, a więc co mogę jeść żeby aż tak nie bolało? Bardzo proszę o odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilu
Hej, wlasnie w tym tygodniu byłąm u ortodonty , babka mi ustalila plan leczenia, zrobila zdjęcie panoramiczne itp., i za 2 tygodnie umowila mnie na zakldanie aparatu ortodontycznego stalego... tylko się zastanawiam, ze dziwne, ze nie miałam zrobionego wycisku szczeki?z awsze się to robi, czy nie trzeba koniecznie? a może robi się tego samego dnia, bo juz sama nie wiem? napiszcie koniecznie bo mnie to niepokoi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15
spokojnie :) ja mialam wycisk tego samego dnia, w ktorym mialam zakladany aparat orto powiedziala, ze "na pamiatke" hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylevzek214
hejka, ja juz jestem po wizytach u ortodonty.Mam juz ustalony plan leczenia. obyło sie bez wyrywania uffff. bede miała dwa łuki( góra i dól) Załozenie aparatu mam zaplanowane na poczatek lipca Teraz jestem w trakcie leczenia ząbków.wydawało mi sie ze nie mam tak duzo ubytków, a tu stomatolog( wie ze zakłądam aparat) "majstruje mi przy wszystkich zebach pokolei. Przyczym 2 zeby robi w 25 minut. a za leczenie jednego zdziera 100 złote. Tak wiec obawaim sie ze zdziera ze mnie ze szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylcia109
no to jak... Znacie aparaty tańsze i niezbyt widoczne?? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×