Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Astat... ściskam cieplutko.... wszystko się ułoży, głowa do góry 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astat KOCHANA nie martw sie moja kuzynka miala pelno miesniakow tak duzo ze musieli jej usunac jeden jajnik i dfzis ma juz rocznego synka zaszla w ciaze po 2 msc staran :) miala wtedy 23 lata :) głowa do gory bedzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za każde dobre słowo...za każde wsparcie... Wierzcie mi...ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba! Od wczoraj tyle sie uryczłam, że już mi chyba brakuje łez... Na dodatek nie wiem , czy juz nie jestem w ciąży....bo przecież starałam sie w tym cyklu. Bede wiedzieć w następny czw lub pt...musze zrobic beta HCG. Lekarz nawet nie mógł mi dać nic na uspokojenie dopóki nie wykluczymy tej ciaży...Melisa itp nic nie dają! Jeszcze raz wielkie dzięki! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaMAŁA
Witam, Jestem tu nowa bo dopeiro wczoraj dowiedziałam się , że mam PCO. Powiedziano mi, że oprócz leków, które przyjmuje muszę stosować dietę niskocukrową. Podejrzewam, że wiecie na czym ona polega i pomożecie mi troche mówiąc gdzie mogę znaleść to co mogę i to czego nie mogę jeść... Po za tym powiedzcie czy ta dieta i leki( teraz Bromergon i Luteina) za miesiąc Metax.. (zapomnialam jak to sie nazywa) pomaga ??? Mój główny problem to włosy!! :(( od 7 lat wypadło mi już 3/4 ... zaraz bede zupelnie łysa a mam 20 lat ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
Czescdziewczyny pozdrawiam wszystkie pcowiczki./Z wlosami zwypadaniem tezmam problem mam zawysoki testosteron i widacto u mnie jak nadloni okropny tradzik:( i wypadajace włosy:( ciezko ztrym zyc , bioreVerospiron na obnizenie biore go jakiespóltora miesiacanarazie poprawy zbytniej niewidze.:(( niewim co jeszcze mogezrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
dziewczyny wszedzuie cztam zeten androgenizm leczatabletki antykoncepcyjne czy to wkoncu prawda? komus pomogło? bo ja niewiem juzco mysleco tych antykach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
MAM JESZCZEPYTANIE CZY BRAŁYSCIE LUTEINE NA WYWOŁANIE MIESIACZKI I JAK TO U WASBYLO MIALYSCIE JAKIESKUTKI UBOCZNE JA JA RAZWZIEŁAM I WYSYPALO MI NA CALATWARZ MIALAM OKROPNY TRADZIK PO LUTEINIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi po luteinie nic nie było i nic nie jest.... kazdy ma inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaMAŁA
Czy Luteina służy tylko wywolaniu miesiaczyki?? ja przy całym tym PCO miesiaczki mam normalne i regularne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, a poźniej na utrzymanie wczesnej ciąży też sie czasem bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astata trzymaj się moja koleżanka ma 4 miesniaki i kilku lekarzy nawet nie podjeło sie leczenia i jeszcze miała problemy hormonalne a później zaszła w ciąże i faktycznie miała zagrożoną ciąże ale dzisiaj (na dniach rodzi) wszystko jest ok i czeka na swoje maleństwo u ciebie też się poukłada🌻 🌻 🌻 Surfitko ,Ankra, A-psik, Dunia 👄 miesia moim zdaniem powinnaś zrobić komplet badań paullla22 ja biore luteine co jiesiąc i nie mam żadnych innych skutków ubocznych, tyle że na poczatku przezz kilka miesięcy @ była bardzo słabiutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astat, nie martw sie. wierze, ze wszystko uda sie naprawic i nie taki diabel straszny jak go maluja. Bedzie dobrze i bedziesz miala swojego szkrabka :) Moge powiedziec, ze oficjalnie zakonczylam wyprawke :D Wczoraj przyszedl fotelik i mam juz wszystko, przynjamniej na te pierwsze dni. :) Postaram sie zrobic zdjecia tego mojego brzucholka to wam podesle albo wkleje na nk ;) Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astat, nie martw sie ;) Moja koleżanka, któa ma 34 lata i chce mieć dzieci, ma 4 mięśniaki - 1 ma 5 cm a kolejne są mniejsze... Moja ciocia, która ma cukrzyce i jest po 3 cesarkach, miała mięśniak 10cm. 2 lekarzy kazało jej iśc na operację, poszła do 3 lekarza. Ten ostatni stwierdził że po operacji mogą być zrosty a przy cukrzycy dodatkowe powikłania. Tydzień temu miała zabieg mało inwazyjny- za 2 dni widziałam ją jak szła do pracy... Kolżance też lekarz kazał iśc na operację więc poszła ale do innego lekarza - nie pozwolił jej się godzić na operację, zaproponował leczenie hormonalne lub ewentualnie zabieg... Nie wiem dokładnie jak nazywa się ten zabieg, który miała moja ciocia i będzie miała koleżanka, ale spróbuje się dowiedzieć :)) Tak więc głowa do góry - teraz są tez inne metody leczenia mięśniaków, a nie tylko wycinanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola z madrytu
bralam danazol 5 misiecy musialam odstawic bo nie moglam poradzic sobie z bulami nog zmianami nastroju plamami na twarzy i z przerazajacym lojotokiem od prawie 3 tygodni jestem bez brania danazolu ktory odstawilam miesiaczka mi nie wraca... pytanie jak mozna ja bezpiecznie przywrocic, gorace kapiele?? i czy w tym czasie moge byc w ciazy, po pierwsi raczej mi przybieraja tak mi sie wydaje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola z madrytu
bralam danazol 5 misiecy musialam odstawic bo nie moglam poradzic sobie z bulami nog zmianami nastroju plamami na twarzy i z przerazajacym lojotokiem od prawie 3 tygodni jestem bez brania danazolu ktory odstawilam miesiaczka mi nie wraca... pytanie jak mozna ja bezpiecznie przywrocic, gorace kapiele?? i czy w tym czasie moge byc w ciazy, po pierwsi raczej mi przybieraja tak mi sie wydaje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob test to sie dowiesz czy ciąża jest czy nie a w tym schorzeniu raczej gorąca kapiel ci nie pomoże a może zaszkodzić jesli jesteś w ciąży i ogólnie jest to niezdrowe.... a wywołac... luteina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, dzwonilam dzis do przychodni. sa juz moje wyniki. w poniedzialek ide do gina. boje sie! nie wiem, co uslysze, o co ja mam pytac, czy mam brac leki, ktore mi przepisze czy udac sie do jeszcze innego lekarza? okresu nadal nie mam, wiec nie ludze sie, ze wyniki beda dobre. czy lekarz ma obowiazek oddac mi wyniki badan, czy musi je miec w karcie pacjenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia mm niby miałam robiony komplet badań ale tylko w tej klinice. pewnie jak pojade znowu na wizyte to musze sie popytac o to wszystko. to nie jest endokrynolog-ginekolog, niestety nie znalazłam innego, zresztą i tak już nie mam zaufania do lekarzy, boje się że mi się jeszcze to wszystko pogorszy. ale zobaczymy :( mój Maciek nie karze mi sie zamartwiać ale ja czasami nie potrafie inaczej, buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astat zmartwiłam się Tobą :O i bardzo Ci współczuje,ale dziewczynki dobrze tu piszą że mimo wszystko można mieć dzidziula więc czemu Tobie miałoby się nie udać a mięśniak cholernik napewno Ci szyków nie popsuje,jedynie co może trochę opóźnić wasze plany no chyba że to już się stało:) Mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze i wyplenisz dziada bez konieczności operacji a tylko leczeniem-tego Ci mocno życzę i 3maj się i nie załamuj 👄 Basiamm jak staranka,było winko i luz podejście :P mam nadzieję,że już się zafasolkowałaś bo nie mogę się doczekać kiedy nam obwieścisz tę radosną nowinę :) ;) a tak wogóle i reszta niech też szybciej się zapyla;) ale będziemy miały wtedy topik ciązowo mamuśkowy:) i będziemy sobie wspólnie przekazywać rady i doświadczenia:) a swoją drogą jestem ciekawa jak to jest z naszym PCO po porodzie czy wszystko wraca a może są szanse,że może zaniknąć całkowicie i występuje samowyleczenie??? ale to byłoby fajne:) A u nas oki chociaż dziś się się trochę scharowałam bo robimy remoncik w pokoju,szpachli tarcie,tumany pyłu istny syf nie nadążam sprzątać,zamiatać i zmywać podłogi a do tego się odźwigałam nieźle pod nieobecność męża ale nawet się nie przyznam:P Wczoraj wkońcu skończyłam brać antybiot.na ten mój nieszczęsny pęcherz,ale zato coś mnie podpiekuje wejście pochwy coś jak wargi sromowe i cholera wie skąd to mi się wzięło jak nigdy nie miałam problemów a teraz jeszcze bardziej zwiększyłam higiene intymną i zaczynam się martwić co z tym fantem zrobić?zaparzyłam dużo rumianku i na koniec mycia podmywam się takim wyciągiem,zobaczę czy coś to pomoże a może któraś kobitka borykała się z podobnym problemem i doradzi mi coś tylko proszę bez lekarza tym razem żeby się obyło:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hejka Babeczki:) Astat:( bardzo mi przykro!ale glowa do gory, na pewno wszystko bedzie dobrze!Jak zaszlas juz w ciaze sa duze szanse, ze wszystko samo sie wyleczy!:)mojej kolezanki mama, miala wielkiego miesniaka i podjerzenie raka endometrium- jakims cudem zaszla w ciaze( w wieku 45 lat!!!)i wszystko jej sie wyleczylo, lekarze wrecz mowili, ze to cud ze zaszla, a ciaza uratowala jej zycie!Teraz ma 2 letniego slicznego i zdrowego synka!A jak nie jestes w ciazy to na pewno po zabiegu szybko zajdziesz, moze juz wczesniej rosl ci ten miesniak i dlatego mialas problemy z zajscie, a jak juz go usuna to od razu ci sie uda?:) Dunia: zbyt czeste mycie miejsc intymnych prowadzi do wielu podraznien i chorob grzybopodobnych- bo razem z myciem wyplukuje sie tez i te dobre bakterie! Szczegolnie kobiety w ciazy narazone sa na zmiany grzybiczne- ze wzgledu na burze hormonalna! Ja radze ci, zebys stosowala do mycia pyn do higieny intymnej z dodatkiem kwasu mlekowego- bo dziala oslaniajaco, i mozesz sobie raz na 2 dni albo i codzinnie, podmywac sie naturalnym kefirkiem- moze glupio to brzmi, ale lekarz tak mi kiedys powiedzial jak bralam dlugo antybiotyk i mnie wszystko swedzialo:P pomoglo!:) Juz sie prawkiem nie przejmuje:P heheh ile mozna sie dolowac i wkurzac na wlasna glupote- no bo kto to widzial, zeby przed swiatlem warunkowym sie nie zatrzymac i sobie w najlepsze przejechac;/:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hmmma ztym rumiankiem to sama nie wiem czy na grzybka on jest dobry? Raczej na zmiany ropne i wrzody- choc w sumie to przeciwbakteryjnie tez dziala wiec na pewno nie zaszkodzi!Ale lepiej stosowac wyciag z kory debu lub nagietka:) Pozdrawiam wszystkie Babulce!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, mnie tez to zlapalo w ciazy :( Ale z tym nie ma zartow i potrzebny lekarz. Na pewno wkrotce bedziesz miala wizyte i radze ci o tym mu powiedziec. A doraznie ja stosowalam zewnetrznie masc clotrimazolum ( mozna bez recepty). Potem gin mi cos dal co wogole nie pomoglo, dopiero za drugim razem trafil z lekiem i uplawy znikly..ale chyba z poltora miesiaca sie meczylam :o Nie wiem, ale w Polsce tez stosuje sie takie plukanki tantum cos tam, trzeba zapytac w aptekach i czy mozna to w ciazy. Podobno pomagaja. No i nie dzwigaj tyle, i \" nie ze sie nie przyznam\" , ale wazne aby dzidzius byl bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
Cześć dziewczynki. Ja dziś wreszcie odebrałam wyniki hormonów nadnerczowych ale tylko jeden DHEAS bo na 17 OH to ponoć się czeka koło miesiąca. Tak więc jeszcze musze z 2 tygodnie poczekać DHEAS mi wyszedł ok, mam 280 a norma jet do ponad 400 coś. Tak więc chyba z moimi nadnerczami jest ok i androgeny idą z jajników. Ale nie mam jeszcze wyniku 17 OH, chyba wtedy bede na 100% pewna co do nadnerczy. Jak myślicie czy DHEAS daje już taką 80% pewność ze nadnercza ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Dziewczynki moze bedziecie wiedzialy co to moze byc- od dwoch dni mam taki wstretny ciagnacy sie, kisielowaty sluz:( fuj, jest tego duzo i nie wiem co to moze byc!nie wycieka mi, tylko sie ze mnie ciagnie:( sorki za opis ale nie wiem jak to inaczej przedstawic:P moze to jakis skutek uboczny duphastonu?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiesielowaty, przezroczysty ( lub polprzezroczysty) sluz, ciagnacy sie jak bialko kurze to sluz plodny. A jaka masz faze cyklu? U mnie duphaston nie sprawial, zebym miala jakis sluz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje kochane kobiety...dziękuję za słowa otuchy! 🌻 👄 Te wiadomości kompletnie mnie załamały...A jeszcze jak cytologia wyjdzie teraz źle...to nie wiem jak to przeżyje. Mój mięśniak zatyka mi jakby wejście do macicy... ot taka naturalna wkładka antykoncepcyjna... wątpliwy prezent od natury! Czy na prawdę nigdy nie będe mieć dzieci?:-( A jeżeli to rak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ostatnia" miesiaczke" mialam 19.05, tego sluzu jest tak duzo ze wyglada jakby byl koloru lekko kremowego:/ nie jest to zadne bialko jajka kurzego, tylko typowy kisiel, ktory ciagnie sie jak guma jakas- a tak chyba plodny sluz nie wyglada!!sama nie wiem czy kiedykolwiek mialam cos podobnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Astat: nie mozesz tak myslec!!! Sama zobaczysz, ze jak wytna ci tego miesniaka zajdziesz w ciaze bez problemow- piszesz, ze hormony sa teraz ok, wiec jedyna przeszoda jest wlasnie ten miesniak, ktory blokuje wejscie do macicy! Bardzo zadko kiedy miesniaki tworza jakies zmiany nowotworowe!!!wiec nie martw sie na zapas bo to na pewno nie rak!!! musisz myslec pozytywnie- wiem ze ciezko ale postaraj sie:)trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek kochane babulce w to upalne południe!:) Astat narazie to Ty nawet nie dopuszczaj do siebie jakichkolwiek złych myśli a tym bardziej o jakiś rakach tfu tfu tfu nie masz czym sobie zaśmiecać głowy???tylko piszesz już sobie z góry czarny scenariusz NIE WOLNO TAK!!!! Nunununu! Złe myśli na bok a myśl że to nic takiego i napewno się wyleczy! pozytywne myślenie też dużo daje a Ty za dużo myslisz! Jeszcze nic nie powiedziane nie zbadane na tyle żeby odrazu najgorsze myśleć! :) Surfitko dzięki za nazwę tej maści,kupię ją najjprędzej a nóż pomoże,ja nie mam żadnych grzybopodobnych upławów towarzyszącym zwykle grzybicy aby podpiekuje czy może bardziej swędzi zwłaszcza przy myciu i trochę po nim a co do płynów do higieny intymnej to właśnie używam od początku tego z kwasem mlekowym ale od początku jego stosowania jego używanie mnie podczas mycia podpiekuje może jakieś uczulenie na kwas mlekowy? nie odpowiada mi on zwłaszcza że pisze że łagodzi i daje uczucie komfortu a u mnie wprost przeciwnie i dlatego kupiłam aloesowy nawilżający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astat, potwierdzam slowa dziewczyn - nie martw sie na zapas !!!! Dunia, a ja uzywam zwyklego mydla ( ostatnio przez d luzszy czas Dove), po wszystkich plynach do higieny intymnej mnie jakby swedzi i taka dziwna jestem :o Teraz kupilam szare mydlo bo nie wyobrazam sobie jeszcze plynow na rany. A moze ten z kwasem az za bardzo wymyl te okolice a przeciez tam tez potrzebne jakies drobnoustroje wlasnie dla ochrony ? Dobrze ze zmienilas..a ta masc jest bez recepty i kosztuje pare zlotych, i zewnetrznie spokojnie mozna posmarowac sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×