Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość vannesa600
Przy PCOS ważne jest aby przestrzegać odpowiedniej diety, spożywać duże ilości błonnika pokarmowego, pić dużo płynów i unikać żywności z dużą ilością tłuszczów nasyconych.Więcej na ten temat znalazłam w artykule http://ovarin.pl/dietetyk-radzi/ - poczytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym schorzeniem bardzo ciezko zajsc w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PCOS to nie wyrok, odpowiendia dieta i suplementacja i jak sie hormony uspokoją to ciaża jest bardzo prawdopodobna. Mnie sie udalo czemu innym ma sie nie udac? Mój lekarz zreszta mówi że na samym Ovarnie prowadził kilka kobiet i tylko jednej sie nie udało zajać w ciaże ale miala inne problemy dodatkowe jak sie okazało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okazało się, że mam to samo schorzenie. Plaujemy z mężem dziecko, zamierzam udać się do nowego ginekologa, bo ostatni nie dawał mi szans. Umówiłam się na wizytę do http://gabinetginekologicznybialystok.pl/ ale teraz czekajac na nia chcialabym sie poradzic czy uwazacie, ze ejst szansa? Ze mi sie uda zajsc w ciazE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogusiaz
Zespół policystycznych jajników to niestety nic przyjemnego. Mojej przyjaciółce lekarz polecił to http://www.inofem.pl/ Inofem podobno pobudza owulację i poprawia jakość komórek jajowych dlatego jest doskonały dla kobiet planujących ciążę, a dodatkowo te z Was które mają PCOS Inofem łagodzi objawy, poprawa stan cery i reguluje gospodarkę hormonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wszystkie badania z krwi pod kątem PCOS ok. A mimo to obraz na USG policystyczny po jednym cyklu z clo, estrofem, duphaston jajnik czysty od PCOS, owulacja była ale ciąży nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pijcie inofem ! Oczyszcza jajniki z PCOS ja już pije trzeci miesiąc i mi oczyścił. Jest trochę drogi bo 100zł paczka ale warto i pijąc go nie musicie już brać kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw123

Cześć dziewczyny proszę pomóżcie mi. Mam w miarę regularne miesiączki jednak obfite i trwają długo, do tego PMS, nadmierne owłosienie i trądzik. Lekarka sugeruje PCOS. Zrobiłam badania na testosteron całkowity jednak jest w normalnie (27). Jestem przed badaniem usg. Miała któraś podobny przypadek? Czy mając testosteron w normie jest możliwość że mam PCOS? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZdolnaJola

Wszystkiego dowiesz się po wnikliwych badaniach i po opinii lekarza, na razie nie masz co panikować. Ja miałam również zdiagnozowane pcos, ale wzięłam sprawę w swoje ręce i zaczęłam samemu szukać sposobu na zajście w ciąże 😜 oprócz wybrania partnera, oczywiście 😉 Kupiłam sobie komputer cyklu myway. Urządzenie kontrolowało mój cykl- jego dni płodne, badało poziom hormonu LH i jakość śluzu szyjkowego. Po kontroli cykli i regularnym staraniu się, dzisiaj jestem szczęśliwą mamą rocznego dziecka. Swój komputer kupiłam na stronie sklepu naturalnaplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katerynka25

przy PCOS ważna jest odpowiednia dieta, do której stety niestety trzeba się stosować 😉 ja mam dietę ustaloną przez moją dietetyk kliniczną Panią Beatę Ślebzak-Cebulę, która pod uwagę wzięła wyniki badań i mój tryb życia przez co przygotowała dietę idealną 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2018 o 20:49, Gość Kw123 napisał:

Cześć dziewczyny proszę pomóżcie mi. Mam w miarę regularne miesiączki jednak obfite i trwają długo, do tego PMS, nadmierne owłosienie i trądzik. Lekarka sugeruje PCOS. Zrobiłam badania na testosteron całkowity jednak jest w normalnie (27). Jestem przed badaniem usg. Miała któraś podobny przypadek? Czy mając testosteron w normie jest możliwość że mam PCOS? 

Tak, to możliwe. Ja co prawda przy pcos mam podwyższony testosteron, ale są przypadki, kiedy ten akurat hormon jest w normie. Mogą być inne podwyższone, albo zaniżone. Diagnoze stawia się przy komplecie badań hormonów i usg. Zazwyczaj jajniki są powiększone i mają liczne pęcherze, powstają też torbiele. Moje jajniki przez to ciągle bolą i często dochodzi do zapalenia przydatków. 

 

To że masz nadmierne owłosienie świadczy o tym, że coś z hormonami jest nie tak. Nie tylko testosteron jest androgenem. Możesz mieć inny podwyższony. 

 

Ale też niekoniecznie musisz mieć PCOS. Czasami lekarze spieszą się z tą diagnozą. Warto też zbadać tsh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2018 o 17:16, Gość gość napisał:

Pijcie inofem ! Oczyszcza jajniki z PCOS ja już pije trzeci miesiąc i mi oczyścił. Jest trochę drogi bo 100zł paczka ale warto i pijąc go nie musicie już brać kwasu foliowego.

Mi nie pomógł. To tylko suplement. Może działać wspomagająco, ale nie wyleczy pcos. Tak naprawdę tego nie da się wyleczyć, można tylko unormowac gospodarkę hormonalną. U mnie bez leków nie dało rady. Lekarze zapisywali różne suplementy, kazali schudnąć, byłam cały czas na diecie o niskim ig, moja waga jest już dłuższy czas w normie, a wyniki wcale się nie poprawiły, nadal powstają torbiele na jajnikach, nadal mam nieregularne miesiączki i powracające zapalenie przydatków już nie mówiąc o napięciu przedmiesiaczkowym. Można by wymieniać. Żaden suplement na dłuższą metę nie pomoże, to tylko strata pieniędzy. Zamiast suplementów lepiej zdrowo się odżywiać, co i tak w moim przypadku nie wystarczyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankieta

Witam, jestem studentką Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Piszę pracę licencjacką dotyczącą nawyków żywieniowych kobiet z zespołem policystycznych jajników.

Zwracam się do Pań z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa.

Wyniki zostaną wykorzystane do mojej pracy licencjackiej.

Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas

https://www.webankieta.pl/ankieta/476026/nawyki-zywieniowe-kobiet-z-zespolem-policystycznych-jajnikow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muletka

dziewczyny czy wy przy zespole policystycznych jajników odczuwacie mocne skurze brzucha przed okresem? ja tak mam, zwijam się z bólu, nei potrafię sobie pomóc, jak jestem w domu to jest ok bo leżę bez ruchu w łóżku cąły dzień, gorzej jak musże wyjśc z domu wtedy muszę łykać leki rozkurczowe bo nie mogę się bez nich wyprostowac z bólu, teraz pomagają mi tabletki vemonis, działają szybko i mogę dzieki nim normalnie funkcjonować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×