Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość stokrotka zz plotka
wlasnie doszlam do wniosku ze tez mozliwe ze mam ZPCO mam tradzik, przetluszczaja mi sie wlosy brzuch tez mnie boli jak mam okres mam troche zbednych wloskow a okres od 23-31 dni, ale szczupla jestem. chce isc do ginekologa na usg iw zwiazku z tym mam pytanie w jakim dniu cyklu najlepiej zrobic usg, chyba najlepiej po okresie tak mi sie zdaje, i czy PCo wykrywa sie poprzez usg dopochwowe i moze mi ktoras wytłumacZyc na czym ono polega? i czy mosze wypic jakas ilosc wody albo nie jest przed tym badaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulan
Napiszcie co to jest to PCO i jakie są tej przypadłości objawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
jakiś czas temu wzięłam leki: metformax, 1/2 bromergonu, wit E, wiesiołka, folik...... ale jest mi nie dobrze :-( ... strasznie mnie mdli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona nastolatka
stokrotka zz plotka ja robiłam USG i nikt mnie nie pytał o to w którym dniu cyklu jestem... kazano mi tylko przyjść z opróżnionym pęcherzem... Badanie polega na tym, że kładziesz się na łóżku, rozchylasz nogi, a osoba robiąca USG wkłada ci do pochwy takie urządzenie, które monitoruje ttwoje wnętrze . . . Nie miałam miesiączki...poszłam pewnej pani doktor, kazała mi zrobić to badanie wyszło mi Jajniki struktury obustronnie policystycznej. Przepisała mi leki i kazala brac jak dostane miesiaczke, ale miesiaczki nadal nie miałam :/ Poszłam do innego lekarza. . . ( do pana) Powiedział, że chciałby być taki mądry jak ta pani doktor, żeby po samym badaniu USG stwierdził ten zespół i zlecił badanie PRL... Teraz czekam na wyniki i czekam w strachu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona nastolatka
Ciągle mam nadzieje . . . To było dla mnie jak wyrok.. Mam chłopaka i za rok planowaliśmy założyć rodzine...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem szczupła i zawsze byłam. Problem pco nie dotyczy tylko dziewczyn \"przy kości\" te dziewczyny jednak trudniej zachodzą w ciążę i dlatego lekarze zalecają aby starały się schudnąć. W całym tym pco cieszy mnie jedynie to, że nie mam włosków na twarzy! Mam co prawda mały wąsik, ale wystarczy mi raz na miesiąc usunięcie kilku włosków. Co do usg nie ma znaczenia jakiego dnia cyklu jest wykonane, bo przy pco od razu widać pęcherzyki na jajnikach. balbinko to mnie zmartwiłaś, że jednak tylko pół roku :( A co w takiej sytuacji jak moja, kiedy leki nie dają zadowalających rezultatów, tzn nie mam nadal owu, a nie staram się jeszcze o dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiona nastolatko nie martw się tak bardzo! pco to nie wyrok! Wiele kobiet z pco ma dzieci i nie wszystkie miały duże problemy z ciążą. A ten drugi lekarz zlecił Ci tylko badanie prolaktyny (prl)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .zakłopotana.
Cześc.Mam 17 lat dziś byłam u endykrynologa i przepisał mi Diane35.Mam podobne objawy do PCO ale nie jest to jeszcze potwierdzone badaniami.Dostałam skierowanie na USG ale termin mam dopiero na styczeń.W USG które miałam robione rok temu wyszło,ze w obu jajnikach widoczne są drobne formy pęcherzykowe, liczniejsze po stronie prawej.Czy mogłybyście mi powiedziec na czym polega to PCO? A także cz Diane35 to bezpieczny lek? Naczytałam się o nim bardzo duzo i szczerze to sie przestarszyłam...Mam jeszcze jedno pytanie czy słyszałyscie aby Diane35 miał jakieś przeciwskazania neurologicze? gdyż oprócz tego od 5roku zycia męczę się ze stwardnieniem rozsianym a dokładniej to z rozsianym procesie demienilizacyjnym o podłożu stwardnienia rozsianego...Będe wdzięczna za odpowiedz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakłopotana jak słyszę, że kolejny lekarz znowu jakiejś dziewczynie pzrepisuje diane to już nawet denerwować mi się nie chce i to do tego endokrynolog! Przecież Diane nie leczy, tylko przeciąga właściwe leczenie w czasie! Przy pco występują cykle bezowulacyjne, więc trzeba przywrócić owu a jak ona ma u Ciebie się pojawić skoro ten \"mądry\" lekarz chce ją chamować podając Ci diane?!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ania
witam serdecznie.pierwszy raz jestem na tym forum:)chcialam sie poradzic.w sierpniu bylam w szpitalu z zapaleniem jajnikow,w usg wewnetrznym wyszly liczne pecherzyki na prawym jajniku i jajnik byl powiekszony.lekarze nic mi na to nie dali.i dzisiaj po kilku miesiacach mialam znowu usg i ginekolog powiedzial mi,ze nadal sa pecherzyki na prawym jajniku,conajmiej 10,i ze to zespol policystycznych jajnikow.mam zrobic badanie na poziom hormonu prolaktyny.od wrzesnia biore hormon o nazwie ovestin na odbudowe sluzowek i po tym hormonie czuje sie lepiej,tzn.mam krotsze bardziej regularne i duzo mniej bolesne miesiaczki.i teraz chcialam sie poradzic co mam dalej robic?czy wystarczy zrobic ten poziom prolaktyny? i ten ginekolog nie przepisal mi zadnych nowych lekow tylko kazal brac ten ovestin dalej ale skoro biore go od wrzesnia i te pecherzyki nie zeszly z jajnika to ten lek dziala tak jak powinien?z gory dziekuje za jakakolwiek podpowied

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
witam, czy zagląda ktoś jeszcze na ten topik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
mam bardzo ważne pytanie.... jak juz wcześniej pisałam mmam podejrzenie PCO z usg ale wyniki hormonów nie wskazują na to tak do końca. Mam bardzo niski progesteron i dostałąm bromegron, duphaston, wit E, metformax. Maiałam bardzo długi ostatni cykl ok. 41 dni; w 16 dc robiłam usg "dowcipne" i lekarz powiedział mi że to jest najprawdopodobniej cykl bezowulacyjny. Wczoraj był 24dc i zrobiłam test owulacyjny,l który wskazyywał na owulację :-) Moje pytanie czy mimo pozytywnego testu mogła nie wystąpić owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
do "ja tez mam pytanie" :-) u dziewczyn/kobiet z PCOS często gęsto wyniki testów owulacyjnych są przekłamane. Zapytałam o to samo mojego lekarza, bo u mnie co miesiąc testy owulacyjne wskazywały na owulację, tak jakbym była jednym wielkim chodzącym owulującym jajeczkiem ;-) Niestety :-( Testy owulacyjne polegają na wykrywaniu w moczu poziomu hormonu LH, a u chorych na PCOS ten poziom jest notorycznie zawyżony - stąd dwie kreseczki na testach owulacyjnych. pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
do Kami32 :-( ta informacja zwaliła mnie z nóg; powiem Ci, że się bardzo cieszyłam, miałam nadzieję; moja pani dr też kazała mi sie do siebie zgłosić za miesiąc najlepiej z ciążą :-) czyli miała nadzieję że się uda kurcze ale wcześniej test pokazywał mi brak owulacji; a śluzik dzisiaj też inny niź np 2 dni temu-jeszce nie do końca przeźroczysty ale nie taki jak wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
do Kami32 ale barzdo dziękuję Co za informacje - pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
do "ja tez mam pytanie" spokojnie, nie bierz tego do siebie. To co napisałam nie musi być regułą i przede wszystkim nie musi Ciebie dotyczyć - mam nadzieje, że nie i że jestes własnie w samym srodku wspaniałej owulacji!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyniki badań też nie wskazują jednoznacznie na pco, ale jednak mam to świństwo :( Trzymam za Ciebie kciuki!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=39&s_id=1&ss_id=3 http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99222&page=12 http://www.libramed.com.pl/wpg/NumeryArchiwalne/11/05.html http://www.poradnikzdrowie.pl/site/947_589.ht http://www.skotnicki.pl/ginekologia/index2.php?option=com_content&ta sk=view&id=28&Itemid=49&pop=1&page=3 Hej dziewczyny!Tu macie linki dotyczace PCO.Ja obecnie jestem po resekcji klinowej jajnikow.Praeleciał już miesiąc od operacji.Teraz na wywolanie okresu dostalam duphaston a potem na jajeczkowanie clostilbegyt.Zobaczymy czy pomoze.Poadrowionka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki dawno mnie tu nie było.... Jeżeli chodzi o owulkę to tak jak napisała Kami32 większość dziewczyn z PCOS ma cykle bezowulacyjne ale nie jest to wyznacznik. Testy owu też mogą być przekłamane - ja np. ich nie robię bo LH mam zdecydowanie podwyższone więc i tak by mi pokazywał II krechy. Aby się upewnić co do tego czy była owu czy nie to można mierzyć temperaturę (doustnie lub \"dowcipnie\" ) najlepiej o stałej porze i przed wstaniem z łóżka (ja np. mierzę codziennie o 7:30 - bo w tedy wstaję). Wiem że to stara metoda ale pozwala na poznanie własnego organizmu. Niektóre dziewczyny badają szyjkę macicy - ja tego nie potrafię ..... oraz patrzą na śluz (śluz w czasie owu jest jak białko jajka - białe lub lekko beżowe i takie ciągnące) - ale to również nie musi być wyznacznik bo niektóre dziewczyny zwłaszcza zażywając Clo wytwarzają mało śluzu - co utrudnia zajście. Inną metodą jest np. monitoring (czyli badanie usg i patrzenie czy jajeczko jest czy nie), tyle że monitoring jest troszku drogi.... w Wawie kosztuje ok 300zł. (za jakieś 3-8 wizyt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
warto było do Was zajrzeć :-D ja od nie dawna mierzę temperaturę (o godz. 6.00-usta) od 18 dnia cyklu, i wygląda to mniej więcej tak: w 16 d.c miałam dowcipne usg - liczne pęcherzyki nie przekraczające 4 mm d.c. 18 - 36,1 st. 19 - 36,1 20 - 35,9 21 - 35,9 22 - 35,8 23 - 36,0 24 - 36,1 (test owulacyjny pozytywny) 25 - 36,0 26 - 36,1 (dzisiaj) +--+ + + \ / \ / \ + + +--+ / \+/ jeśli chodzi o śluz, to był przez ten czas mętny i gęsty (dużo) ale cały czas sie zmieniał, w dniu wczorajszym tzn w 25 już był bardziej klarowny (nie całkiem jeszcze przeźroczysty) i ciągnący Może takie objawy miała któraś z Was? Może jednak maiłąm owulację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
kurcze-narysowałam Wam swój wykres ale mi go rozrzuciło i nic nie widać przepraszam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
a dodam jeszcze że cykle oczywiście nie regularne i długie - ostatni 41 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetystka
Dziewczyny, wrzućcie hasło Markizella. Popatrzcie jak można wierzyć. Podziwiam Cię Markizelko za opór i siłę walki. Twoja misja pewnie przybiera teraz coraz większe rozmiary w Twoim brzuszku.. Wszystkiego Najlepszego. A ja tymczasem wojuję pincetą, usuwam wredne wsłoski na mojej brodzie. Wrrr. Dziewczyny, możemy sobie pozazdrościć jednego - umięjętności porozumiewania i kobiecej solidarności. Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ja też mam pytanie: Niestety Twoje tempki wskazują jasno, że nie ma owu :( Wiem, bo mam cały czas tak samo. Jak jest owu to tempka wzrasta o kilka dobrych stopni i utrzymuje się na wysokim poziomie przez kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
Witam do markotki dzisiaj znowu miałam temp. 36,0 więc temp utrzymuje sie na w miarę jednym wyższym niż wcześniej poziomie, ale rozumiem że chodzi o to że mimo wszystko jest za niska? ja mam zwykle niższą temp., teraz do tego jeszcze cały czas jestem przeziębiona no a jeszcze jedno .... zaczęłam mierzyć termometrem elektron. i kupiłam zwykły-jest różnica (elektron. trochę zaniża a ja juz chciałam mierzyć jednym) .... - ale teraz to chyba sama się trochę nakręcam i sama się chyba oszukuję niestety :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
a i jeszcze jedno wczoraj test owulacyjny też pokazał mi pozytywny wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×