Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chanell

miesiączka 10-cio latki

Polecane posty

Gość Chanell

moja córka dostała dzisiaj miesiączkę, ma dopiero 10 lat, nie wiem co o tym myśleć, przejęłam się bardzo, jeśli któraś z was ma jakieś doświadczenia z córkami i tą sprawą proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdfrt
kazda kobieta w innym wieku dorasta. niektore dostaja okres nawet w wieku 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chanell
ale w wieku 10 lat, ja nie spodziewałam się tego tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdf...
hmmmmmmmmm. niemartw sie , najmlodsza matka w historii miala 9 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam okres przed ukonczeniem 11 roku zycia...szybko dojrzewalam i mama sie tego spodziewala..rosly mi juz piersi i takie tam jesli twoja corka tez juz doznala zmian na swoim ciele podobnych do moich to nie masz sie czym martwic kazda z nas ma swoj zegar hormonalny i biologiczny ;) nie potrzebnie sie stresujesz a ty kiedy dostalas okres ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to faktycznie strasznie...
... strasznie wcześnie!! a jesteś pewna że to miesiączka?? poszukaj jakiejś sensownej literatutry, albo spytaj się swojego ginekologa jak sama bedziesz szła na wizytę, rozmowa z nim napewno uspokoi Cię bardziej niż jakiekolwiek wypowiedzi tu na kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chanell
przecież to jeszcze dziecko, niby dziewuszka już tak do rzeczy ale głupiutkie to jeszcze i dziecinne że hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przejmuj sie tylko ciesz sie razem z nia, ze stala sie kobietka. Corka znajomej dostala pierwsza miesiaczke gdy mial 9 lat. Lekarz stwierdzil, ze to dlatego, ze w dzisiejszych czasach wszystko jest naszpikowane (zywnosc) hormonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chanell
ja dostałam jak miałam 13 lat i nie wiem dlaczego ale byłam pewna, że ona wcześniej. ale nie przypuszczałam, że aż tak wcześnie. chociaż rzeczywiście każda z nas ma swój zegar biologiczny, a w jej figurze można zauważyć już zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena
Mialam 9 lat jak dostalam pierwszy raz okres. Coz dojrzalam wczesniej niz moje rowiesnice i nie jest to nic dziwnego. A byl to rok 1990, wiec czasy nie maja tu chyba nic do rzeczy. Nie martw sie z corka wszytko wporzadku, ale by rozwiac wszelkie watpliwosci idzcie do lekarza. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli rzeczywiscie jestes tak zaniepokojona, ze cos jest nie tak - idz z corka do ginekologa - w kazdym wiekszym miescie sa poradnie ginekologiczne dla dziewczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chanell
oczywiście że pójdę, ale przede mną cała noc. A powiedziała mi o tym kładąc się spać o 22 więc dla mnie jest to gorąca wiadomość i nie wiedziałam co sobie myśleć. Dzięki za wszystkie posty, bo uspokoiły mnie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chanell >>..zupelnie nie masz powodow do jakiejkolwiek paniki ! Twoja corka nalezy juz do grupy kobiet tzw. \"wczesnie dojrzewajacych \" Wedlug lekarzy dla pierwszej miesiaczki okreslony jest wiek miedzy 8 a 16 lat ! Od 8 roku to \"wczesne dojrzewanie ..16 lat ..pozne !! Ale obie miesiaczki beda prawidlowe ! Rzeczywiscie dzieci karmione obecnie \" hormonami \"..wczesniej dojrzewaja ! Nie musisz natychmiast isc do lekarza ..zapisz tylko dzien i obserwuj ile bedzie trwala oraz ..kolor wydzieliny ! To bedzie wazniejsze dla lekarza niz sam fakt ze miesiaczka sie pojawila !Nie rob z tego w domu przy corce jakiej sensacji zeby jej nie zdenerwowac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chanell
dzięki Giovinetta. Tak zrobiłam. Nerwy się uspokoiły, tylko mi żal, że moja maleńka córeczka już nie jest tą maleńką córeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup jej
PODPASKI POROZMAWIAJ WYTLUMACZ ZEBY SIE CZULA DUMNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chanell
jakies jeszcze propozycje????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jos
To prawda ze menarhe (pierwsza miesiaczka) wystepuje wedlug norm od 8 roku zycia, chyba " matka natura" wcale nie pyat sie czy ktos jest dojrzaly emocjonalnie czy nie, no ale dzisiejsze dzieci dojrzewaja wczesniej takie jest trend, nie tylko zreszta jesli chodzi o dojrzewanie wle tez o wzrost. powinnas wszystko coreczce wytlumaczyc o co chodzi z miesiaczka , za mna moja mam nigdy nie chciala na takie tamaty rozmawiac , a szkoda uwazam ze bardzo to jest potrzebne, szczegolnioe w dzisiejszych czasach gdzie 14to latki sa pewnie duzo bardzoe doswiadczone ode mnie ( mam 27 lat). o ile dobrze pamietam sa takie ksiazeczki " o dziewczetach i dla dziewczat " itp ,pewnie duzo sie nowych pojawilo tego typu ,moze warto by jej bylo kupic . a poza tym mysle ze jakis maly kaledarzyk by byl dobrym prezentam zeby mogla sledzic regularnosc i zmany w cyklu. a co do ginekologa to mysle ze to bardzo duzy stres dal malej dziwczynki, dla mnie to jest koszmarny stres, choc jestem troche trarsza i do tego jestem lekarzem. ale tez uwazam ze jak mala sie troche oswoi z dojrzewaniem mozna z nia porozmawiac o pojsciu do ginekologa, znalezc jej takiego do ktorego bedzie miala zaufanie , w koncu kiedys i tak bedzie musiala pojsc do ginekologa, moze lepiej przyzywczaic ja do tych wizyt wczesniej. wiem ze dziewczynki ,ktore maja z mama dobry kontakt i mamy podchodza powaznie do problemu dojrzewania i traktuja corke pod tym wzgledem jak rownorzedna kobiete , oraz tlumacza na czym polega wizyta u ginekologa i po co sie chodzi do ginekologa , staja sie bardziej naturalne, nie traktuja miesiaczki i wogole swojej kobiecosci jako cos wstydliwego , niestosownego ,ale cos zupelnie normalnego. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rakas
Ja akurat dojrzewałam dość późno, bo pierwszą miesiączkę dostałam w wieku prawie 15 lat, ale jak miałam 12 lat, mama zaprowadziła mnie do swojego ginekologa, nie na badanie, tylko na "rozmowę o dojrzewaniu", obejrzałam gabinet, fotel, wytłumaczył mi na czym polega badanie itd. Pewnie w Polsce trudno znaleźć takiego lekarza, ale może prywatnie? To pozwala moim zdaniem pozbyć się trochę stresu przed lekarzem i całym tajemniczym procesem dojrzewania. Potem chodziłam do tego lekarza po pierwszej miesiaczce, kiedy zaczęłam współżycie i na badania kontrolne. Czasem razem z mamą. Ona na cytologię i ja na cytologię... :) A, wiesz, dziewczynki lubią gadżety (nawet te starsze ;)), są podpaski o zapachu rumianku , czy takie w bardzo kolorowych opakowaniach, może takie córce kupuj, będzie jej przyjemniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasssssnie
kup jej jakies fajne ksiazeczki i cieniutkie zapakowane w osobne kolorowe torebki podpaski ????? a moze ktos ma jeszcze jakies propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chanell
co jeszcze proponujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chanell, już się chyba wyczerpały pomysły, to nie jest kwestia w której należy się wykazać pomysłowością, tylko wyczuciem, to Towja córka... :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeRoNiKa23
My z siostra obie dostalysmy pierwszej miesiaczki jako 10 latki... a znam dziewczynke ktora dostala w dzien swojej pierwszej komunii jako 9 latka... Pamietam ze tez na poczatku bylam wystraszona i dziwnie sie czulam, bo moje rowiesnice nie mialy nic takiego, ale potem bylam dumna, bo wszystkie zwracaly sie do mnie o pomoc, jako osobe doswiadczona:P Zreszta teraz juz w szkolach uswiadamiaja dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dwie sasiadki siostry
dostaly jak mialy 7 i 8 lat. czasem tak sie zdarza, problemy z hormonami. i strasznie grube zawsze byly, strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trypta
ja bym nie szla do lekarza, tylko najpierw np zadzwonila i sie poradziła. Po co małą stresowac lekarzem, jak itak juz pewnie jest zdziwiona albo zszokowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w jakim wieki dostały miesiaczke wasze córki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×