Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CHOMICZAK

MAŁE CHOMIKI ! RATUNKU !!!

Polecane posty

Gość CHOMICZAK

3 tygodnie temu kupilam dzieciom dwa chomiczki samiczki podobno !! Dzisiaj w nocy jedna z nich urodzila 3 malenkie chomiczki !!! Nie wiem co mam robic ?! Czy moge im jakos pomoc ? Boje sie ze ten drugi chomik zrobi im krzywde bo on po nich chodzi !!!Czy powinnam cos zrobic czy zostawic je w spokoju ? Pomocy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczka
musisz odzielic samiczkę razem z młodymi od samca. Mało ze moze zrobic im krzywdę to samiczka znowu może zajść w ciąże. I moze sie urodzic nie trzy ale 5-7 małych chomiczków. Odziel je koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazne
odseparuj je.. ale wiesz co? najprawdopodobniej samica zje mlode bo nowe miejsce i jeszcze jej ciąza:/ ja to bym je wyrzucila niestety bo nie ziosla bym tego jak chomik je chomika... samiec nie zje mlodych.. ale moze gryzc samice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może...
...ten drugi chomik to też samica, a kupiłaś poprostu już cięzarną chomiczkę?? ale i tak odzielenie to dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHOMICZAK
Ja kupilam dwie samiczki tak mi powiedzieli w sklepie Osobiscie nie sprawdzalam Jesli tak jest to czy tez musze je oddzielac ? One nie zachowuja sie agresywnie Jak dlugo chomiczki sa w ciazy ?Czy to mozliwe ze kupilam ja zaplodniona?Czy naprawde je zje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHOMICZAK
One sa takie malenkie Boje sie je dotykac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wyciągnij
tego drugiego a matke z młodymi zostaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chom
malych chomiczkow nie dotykaj i nie zagladaj do nich bo chomiczka wtedy raczej je zje,zostaw je w spokoju odseparuj tego drugiego chomika Niestety w domoweych warunakch male czesto sa zjadane przez matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chomiczak
Ta druga to jednak samiczka Boze tych chomikow jest juz 6 !!! Ta samiczka druga nie mama opiekuje sie tymi malymi Ta matka caly czas spi a ta ja gryzie zeby wstala Zachowuje sie jakby pilnowala dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżungarka
witam u mnie pojawiło się 7 małych chomiczków, tylko samiczka strasznie gryzła samca, jak jeszcze była w ciąży, więc je rozdzieliłam. no i teraz żyją sobie w dwóch klatkach :) jak jeszcze maluchy były razem z matką, to po pewnym czasie zauważyłam, że małe samce zaczęły się za matką oglądać, więc kolejny podział nastąpił: samiczki osobno (a były tylko dwie - licząc razem z matką) i samce osobno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chomiczak
Pomocy !!! Co ja teraz zrobie z tymi chomikami ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHOMICZAK
Dajemy im do jedzenia pokarm z torebki dla chomikow jabluszko marchew chrupki kukurydziane z wit dla nich kupione Czy cos jeszcze ? Ta matka caly czas spi Czy te male chomiki nie sa glodne?Ona je nie karmi Amoze ja obudzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwróc do sklepu
jezeli kupiłas juz ciezarną panią chomikową to zwyczajnie mozesz te małe oddac do sklepu w którym dokonałas zakupu. Nie uprzedzono Cię przeciez a taka osoba która sprzedaje powinn była Cie o tym poinformowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim oddziel tego drugiego chomika od samicy która rodziła, bo zrobią sobie krzywdę, nie dotykaj pod żadnym pozorem młodych, bo zanim się obejrzysz już ich nie będzie, po prostu staraj się na razie nawet tam nie zaglądać, do jedzenia dawaj to co zwykle, jak małe podrosną po prostu je komuś daj, jeśli przeżyją po niedługim czasie też trzeba je będzie oddzielic bo zrobią sobie krzywdę nawzajem, albo matka je zagryzie, tak to już jest z chomikami,to samotniki nie lubią kiedy im ktoś przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHOMICZAK
Czy te dorosle moga stac sie wobec siebie agresywne ?Nigdy tak nie bylo Obserwuje je caly czas bo nie mam co zrobic z tym drugim chomikiem Gdzie go oddzielic mam tylko jedna klatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona de
do miski a jutro przynies ze sklepu torebeczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gpolik
Witam, Mam pytanie, otóż dzisiaj mija 11 dzień kiedy przyszły na świat moje chomiki. W klatce mimo tego że 3 dni przed narodzinami wyczysciłem klatke to dzisiaj już jest straszny balagan i nieprzyjemny zapach. Chciałbym poprostu posprzatać ale obawiam się ze mogę bardziej zaszkodzić tym ze posprzatam. Boję się że matka może odrzucić małe a co gorsza nawet je skrzywdzić jak zobaczy że coś uległo zmianie . Kiedy zaleca się sprzątać klatkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to kurcze gdzie?
go oddzielić, do jakiegos większego słoika, albo kupic coś w zoologicznym. I to szybko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poma rańcza
autorko a jakiego gatunku to są chomiki? Bo to bardzo ważne. Syryjskie są typowymi samotnikami, ale na przykład dżungarskie są bardziej stadne i może niekoniecznie musisz je rozdzilać. Małe będziesz mogła dotknąć (i sprzątnąć klatkę) jak już oczy im się otworzą i zaczną wyłazić z gniazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gye e
male chomiczki juz 7 lat maja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka powiedzcie mi co robic. Jakis czas temu kupilam 2 chomiki (parke) 11 dmni temu urodzilo mi sie 8 maluchow i od wczoraj samica odrzuca 2 male nie wiem czemu. :( jak przenosi małe w inne miejsce to te 2 zawsze zostawi gdzies na dnie, musze cojakis czas sprawdzac trociny czy gdzies je tam nie zakopala. A jak znajde male to przekladam je do pozostalych mam nadzieje ze przetrwaja one. ale co0 zrobic zeby ich nie zostawiala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOCY!!!
Co mam robić? Moja samica urodzila male i te małe teraz urodziły ale dość wcześnie i nie umie sie nimi zajmować nie karmi ich są jej obojętne a jak wyjdą z gniazda to ona po prostu po nich przelazi. Nie wiem czy mogą przeżyć moge i'm jakoś pomoc?! POMOCY!!M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy moja urodzila, wszystko bylo ok, wychowala je, terraz maja 3tyg. Odseparyj chomika drugiego i zostaw samiczke w spokoju, zje to zje. Takka natura :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angiemmlm
odseparoj i dawaj samiczce duzo bialaka, np. ser, mleko itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość pomocy
Mam samice. Urodziła mi 5 młodych!!! 3 dzieci zostawiła w domu a 2 dzieci przeniosła pod karuzele!!! Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dotykaj ich mama się nimi zajmie bo jak je dotkniesz to mama może je zagryźć a jak masz drugą klatkę albo akwarium to tego drugiego chomika daj lepiej do klatki bo ten drugi chomik zagryzie małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gpolik po prostu wyjmij tylko trochę trocin i nasyp świeżych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale Nie dotykaj gniazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chomikodawca
Macie małe chomiki to spróbujcie zrobić tak:Jeśli macie samca to oddzielcie go natychmiast! Powód:Pogryzienie na śmierć lub odwrót samica pogryzie samca na śmierć. Druga rada dawajcie samicy owocków musi mieć witaminy. Jeśli małe podrosną i będą mieć 2 lata to jak podobnie inne będą się bić o terytorium. To są moje rady :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×