Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Antykoncepcja

Polecane posty

Gość gość

Dzień Dobry . Jestem tutaj nowa. Mam 23 lata i miesiąc temu byłam u ginekologa, który przepisał mi antykoncepcję - aidee. Miesiączke dostałam w sobotę , i w tym samym dniu o 20.20 wzięłam pierwsza tabletkę. Zaznaczam, iż jest to moje pierwsze opakowanie w życiu. W szóstym dniu , przed przyjęciem kolejnej tabletki współżylam z moim mężem, doszedł we mnie 2 razy. Proszę mi powiedzieć, czy w taki sposób mogę zajść w ciążę ? I od kiedy tak naprawdę działają te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez biore tabletki, ale belare. Jesli wzielas w 1 dniu okresu to jestes zabezpieczona od pierwszego dnia :) oczywiscie pod warunkiem ze bierzesz systematycznie nie mialas biegunki i wymiotow przed uplywem 4 godzin od przyjecia pigulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez biore tabletki, ale belare. Jesli wzielas w 1 dniu okresu to jestes zabezpieczona od pierwszego dnia :) oczywiscie pod warunkiem ze bierzesz systematycznie nie mialas biegunki i wymiotow przed uplywem 4 godzin od przyjecia pigulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tabletkę wzielam w tym samym dniu, okres dostalam rano , a o 20.20 tabs. Biorę regularnie, bardzo tg pilnuje . Raz wzięłam 10 min później. Czyli, tak jak napisalas, to jest w przypadku każdym hormonów? A nie wiem , czemu ginekolog mówił, żeby uwazac 1 mies, skoro mówią ,że od 1 dnia .. Dziękuję , troszkę mnie uspokoilas ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spokojnie, ja biorę pigułki vines i miałam podobną sytuację, wszystko na pewno będzie oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz 23lata i masz męża? Szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsza jest npr za darmo i skuteczna to obserwacja własnego ciała sluc i temperatura ciała nie jest to metoda kalendarzowa po sluzie mozna juz zaobserwowac kiedy sa dni plodne a kiedy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwalacie sobie organizm tą antykoncepcją. Tylko kalendarzyk i prezerwatywy są nieszkodliwe bo nawet spirala powoduje chorobę beztlenowców! Tak nam doradził ginekolog podczas jednego z badań cipki bo mąż jest podczas każdego badania cipki i wspierał porody planowanych ciąż. Nie jestem zacofana by się wstydzić partnera również chroni przed takim badaniem. ....Badanie u ginekologa: Lekarz rozpiął rozporek Andrzej Plęs a.ples@nowiny24.pl Gdy ginekolog wyprasza osobę bliską to jest zboczencem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję bardzo , uspokoilyscie mnie dziewczyny , to teraz zatem czekam na krwawienie . ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakas formę antykoncepcji trzeba wybrać . Ja z prezerwatywami nie lubię , a po 2 mam uczulenie na lateks. Jeśli chodzi o spiralę , to bała bym się . Poza tym , każdy organizm jest inny i sama obserwacja śluzu w moim przypadku nie zdała by egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, mam 23 lata i już 2 lata jestem po ślubie . Bardzo kocham mojego męża i jesteśmy szczęśliwym i zgodnym małżeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sex jest bardzo przyjemny, ale właśnie trzeba po pierwsze pomyśleć oodpowiednim zabezpieczeniu. Prezerwatywa jest oki, ale to na początek, później dobrze jest sie zdecydować na coś innego, bardziej pewniejszego, ale też żeby dawało nam więcej przyjemności z sexu. U mnie świetnie sobie dają radę tabletki belara. Nie muszę się już martwić o wpadkę, a dodatkowo minimalnie ale jednak powiększyły mi się piersi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bierzesz te tabletki i w ciąży nie jesteś? Bo widzę często te durne wpisy, jak to nie jedna zaszła w ciążę przy REGULARNYM braniu tabletek. A nie przyzyna się, że zrobiła błąd. Na mojej ulotce nie pisze, że jestem zabezpieczona od 1 tabletki , nie pisze na niej właściwie nic. Wiec zwatpilam i post założyłam. Tak jak mówię wspolzylam w dniu w którym miałam wziąć 5 tabletke i nie ukrywam boję się . Zgodzę się z tym, że prezerwatywa na początek, później to już nie wystarcza. Powiem szczerze mi też się powiększyly lekko , a ile je już stosujesz ? Jedyny minus, odkąd biorę tabletki mam problem z zrobieniem się mokrą i jakoś ochota na seks jest mniejsza. I jeszcze jedno pytanie, w trakcie przerwy 7 dniowej, seks bez zabezpieczania można preferować bezpiecznie ? ( nie zajde w ciążę ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ulotka : JEŻELI W CIĄGU OSTATNIEGO MIESIĄCA NIE PRZYJMOWANO DOUSTNYCH SDODKOW ANTYKONCEPCJI ' przyjmowanie leku Aidee należy rozpocząć w 1 dniu cyklu miesiączkowego tzn. Pierwszym dniu krwawienia . Należy przyjąć tabletke oznaczona tym dniem tygodnia ( jeśli krwawienie wystąpi w piątek , należy przyjąć jedna tabletke oznaczoną tym dniem ) . Następnie należy przyjmować tabletki zgodnie z kierunkiem strzałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli zastosowała wcześniej antykoncepcję, i inne ... ' ... Jeśli w ciągu stosowania pierwszych tabletek w ciągu 7 dni utrzymuje stosunki płciowe należy dodatkowo zabezpieczyć się prezerwatywa ' To samo jest po urodzeniu dziecka, po poronienia ' Wiec wnioskuje ,że w moim przypadku o 1 dnia ,dobrze mówię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli tabletkę wzięło się pierwszego dnia miesiączki, to zabezpieczenie jest na pewno od tego dnia. Ja stosowałam Belarę, ale ze względu na możliwość wystąpienia skutków ubocznych zrezygnowałam z tabletek. I nie mam ochoty do nich wracać. Najbardziej przeraziła mnie możliwość wystąpienia zakrzepicy. Mój tata miał zator płucny, więc ja też to mogę mieć. Na dodatek naczytałam się o tabletkach tutaj: http://www.abcmaluszka.pl/tabletki-antykoncepcyjne.html i podjęłam decyzję: wolę prezerwatywy, chociaż mój mąż ich nie lubi, no ale trudno, musi się dostosować. Moje zdrowie i życie jest ważniejsze od zażywania tabletek antykoncpecyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie wątpliwości warto rozwiewać u ginekologa. Ja jak mam jakieś wątpliwosci to zawsze pytam, a ze mam taką fajną lekarkę panią Beatę Chołys Duszyńską to zawsze idę do niej jak mam jakiś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, najlepiej z tym problemem iść do lekarza albo popatrzeć na stronę http://antykoncepcjanamiare.pl/ , ja też ewentualnie z tej strony czerpię wiedzę jak nie jestem czegoś pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz czego się obawiać, wszystko zrobiłaś dobrze. Wiem o tym, gdyż mój ginekolog (Antoni Kubiak z Konina) udzielił dokładnie tej samej porady, dzięki czemu mam absolutną pewność.  Posiada on ogromną wiedzę na temat antykoncepcji, co nie raz pomogło mi uniknąć wielu kłopotów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jankaaaax27

Wszystko gra, grunt to mieć sprawdzonego ginekologa który odpowie na każde nurtujące nas pytanie. Cieszę się że trafiłam na dr Kubiaka z Konina. Nie tylko doradził mi w zakresie antykoncepcji ale i rozwiał wszystkie moje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Jeśli nie macie czasu na wizytę u lekarza to skorzystajcie z przychodni, która obsługuje online. Wpiszcie sobie w google: Dimedic. Na początku się bałam czy to nie oszustwo ale skorzystałam i korzystam do dziś. Recepty wysyłają normalne, papierowe z podpisem lekarza a jeśli zamówimy tabletki to przyjdą z polskiej sieci aptek z paragonem. Korzystajcie z kodu rabatowego -25 zł na konsultację: marta202285

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×