Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Blizny po operacjach, zabiegach, urazach u dzieci

Polecane posty

Gość gość

Mamy, jak podchodzicie do blizn u Waszych pociech, które powstały w wyniku operacji, zabiegów czy np. po urazach, staracie się robić wszystko aby były jak najmniej widoczne, ja mam jedną bliznę po cc, drugą po zabiegu chirurgicznym, nie przeszkadzają mi, nie wstydzę się ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sama mam bliznę długości 5cm po operacji przebytej jako dziecko. Nikt w tamtych czasach nie myślał o tym, żeby zajmować się blizną. Nie przeszkadza mi, ale wolałabym żeby była mniej widoczna. Z kolei już młodsza o 10 lat siostra po wypadku komunikacyjnym miała brzydką bliznę na biodrze, od przetarcia ciałem po asfalcie (ja miałam ciętą więc też inaczej). Mama jej smarowała cepanem i pięknie się wygoiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma 2 blizny na dłoniach. Jedna po zabiegu rozcięcia palców, drugą po przecięciu skóry nożem. Ta druga jest dużo bardziej widoczna, choć obie smarowałam cepanem. Powiedziałam mu, że jak będzie starszy, to będzie mógł zrobić zabieg, ale stwierdził, że mu to nie przeszkadza. Koleżanka miała blizny na nogach po szyciu. Miała na tym punkcie głębokie kompleksy i zawsze chodziła w długich spodniach lub kolanówkach, co według mnie wyglądało gorzej niż blizny. Ale miała uraz i wydawało jej się, że wszyscy to widzą. Potem zrobiła sobie zabieg i z brzydkich śladów została cieniutka kreseczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma blizny po oparzeniu. Robiłam co mogłam żeby jej nie było ale jest. Przykro mi ale co poradzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma bliznę po wycięciu wyrostka. Nie jest ona duża, ale córka ma 14 lat i była zaniepokojona swoim wyglądem. Dlatego poszłam po poradę do lekarza i ten powiedział mi, że blizna to nie tylko problem esetyczny ale też zdrowotny i każdą bliznę, nawet małą, trzeba odpowiednio pielegnować. Od jakiegos czasu stosujemy więc plastry Contratubex. Przyklejam je córce na brzuch na noc i blizna rzeczywiscie ładnie się goi i staje sie coraz bledsza. A takie plastry są bardzo wygodne, nie to co maści. Nie ścierają się, dobrze przylegają do ciała, więc myślę, że przed wakacjami blizna będzie prawie niewidoczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma bliznę po operacji przepukliny. Ma 6 lat i nie zwraca na nią uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikmka89
Moje dziecko ma bliznę po operacji kolana. W takich miejscach bardzo trudno nakleić plastry, właśnie jedna ze znajomych mi poleciła żel Sutricon. Smaruję, efekt powoli się pojawia. Co ważne, że żel bardzo ładnie wnika w skórę, nie pachnie, nie klei się, ogórnie skóra po nałożeniu żelu bardzo naturalnie wygląda. Któraś z Was jeszcze stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×