Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciśnienie

Polecane posty

Gość gość

Jestem w 15 tygodniu ciąży. Od początku co wizytę miałam ciśnienie 150/70. W domu jak mierzyłam ciśnieniomierzem nadgarstkowym nie przekraczało 125/70. Ostatnio była to 4 wizyta z mierzeniem ciśnienia i miałam 146/77 i lekarz patrząc na te ciśnienia stwierdził że to nadciśnienie i kazał brać dopegyt 2x1. Mówiłam że w domu mam w normie i ze to nerwy ale powiedział że nie powinno tak być bo jakby mi się coś stało to patrzą na to ciśnienie z karty a nie moje z domu. A skaczące ciśnienie nawet w gabinecie jest niebezpieczne dla dziecka. Jak wy miałyście z ciśnieniem proszę o poradę. Zaczęłam brać te leki ale nie jestem do nich przekonana. kupiłam sobie też ciśnieniomierz naramienny podobno dają one bardzo dobre pomiary i biorac te leki maksymalne ciśnienie w domu to 103/58. Biorę te tabletki 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm... wysokie cisnienie jest bardzo niebezpieczne, ale z drugiej strony nie masz ich stale tylko wystepuje u cb syndrom bialego fartucha. Tak zle i tak niedobrze.... a czemu tak sie spinasz przed wizytami? Moze za duza presja lekarza i trzeba go zmienic? Nie mozesz sie tak nakrecac... wys cisnienie nawet jesli rzadko moze wywolac m.in. rzucawke... ja zawsze mam niskie, ostatnio jak bylam na wizycie to po raz pierwszy mialam 135/80 u mnie to megaaaa wysokie!! Bo zeykle mam 90/60 ale po pierwsze to wystraszylam sie panow policjantow wyskakujac z zza zakretu jadac na wizyte a troche gnalam :) i mi sie goraco zrobilo na ich widok a po drugie to ja jestem w 38tc wtedy byl 36 i oan dr powiedzial ze pod koniec ciazy moze mi skakac do gory ze to norma, ale do konca 34tyg bardzo uwazal na to i skrupulatnie podchodzil do jakichkolwiek wahan wynikow pomiaru cisnienia... ciezko jest mi cos poradzic... a kiedy masz nastepna wizyte? Moze telefonicznie ppinformuj ze teraz masz fest niskie czy cos i czy te leki faktycznie sa konieczne. A czy masz teraz jakies bole glowy na przyklad? Albo zawroty, jakies mroczki przed oczami, omdlenia, sennosc? Bo jesli tak niskie cisnienie nie jest dla cb norma to mozesz sie zle czuc, ale jesli nic ci nie jest to moze lepiej brac te tabsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym brała leki wg zaleceń lekarza. Lepiej tak niż potem sobie płuc w brodę. Miałam pisać że te nadgarstkowe ciśnieniomierze nie są dokładne. Moja mama ma nadciśnienie i kardiolog polecał jej ciśnieniomierz omron. Ponoć jeden z dokładniejszych. Ja bym brała leki i kontrolowana ciśnienie. Myśl pozytywnie i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artiss
Mam w sumie od niedawna bo jakoś od lutego nowy aparat do mierzenia i jest to Sanity Simple. Prosty w budowie, nie za duży, ale już pompuj***ardzo żwawo także na wynik nie muszę długo czekać. Jak na moje potrzeby czyli do takiej bardziej profilaktyki jest idealny. Poręczny, mało waży, łatwy w sterowaniu i wyświetlacz na tyle duży że wszystko ładnie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarennn
Od tej wiosny mierzę ciśnienie, a automat mam Easy Med.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjassk
Dobre mam doświadczenia jeśli chodzi o ciśnieniomierze z marką Sanity. Teraz używam ich aparatu Simple. Gwarancja na 3 lata, wygodny, dopasowany mankiet, prosta nawigacja. Fajnie, że jest wskaźnik baterii na blacie, więc wiem kiedy muszę do sklepu po nowy komplet iść. Akurat mierzymy z mężem dość często ciśnienie, a mimo wszystko jakoś super często baterii nowych wsadzać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość member
Można szybko sobie zmierzyć ciśnienie na moim aparacie Senior, kupowałam z zasilaczem bo jest też w wariancie bez tylko na baterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darioooo
Myślę że w przypadku starszej osoby fajnym pomysłem będzie kupienie modelu Senior z zasilaczem lub bez, moi dziadkowie sobie z nim radzą leciutko, ekran ma duży, klawisze też są wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy ciśnieniomierz Senior z zasilaczem od jakiegoś czasu i działa dobrze, dokładne badanie, wyniki porządnie widać na wyświetlaczu, dużo badań w ogóle zapisuje się w pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze nam się sprawuje Senior w wariancie z zasilaczem, szybko można go naładować, badanie trwa krótko, warto o tym pomyśleć jak ktoś chce coś porządniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na dzień babci już zamówiłam nowy ciśnieniomierz swojej babuleńce, nazywa się ten model Senior jest z zasilaczem w zestawie więc się babcia z bateriami nie będzie musiała męcyzć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z ciśnieniomierzy jakie są w sprzedaży to bym podpowiedziała Senior z zasilaczem, wygodny duży wyświetlacz i też przycisk sterowania raczej malutki nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spier/dalaj z tym seniorem, syf jakich mało. Najgorsze dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź sobie przejrzyj ranking na http://rankingcisnieniomierzy.pl/. Każdy z pokazywanych wariantów jest opisany wiadomo jakie ma funkcje jaki jest system zasilania jaka pamięć wyników itd. Ja potrzebowałem czegoś prostszego i taki znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola

Mamy w domu ciśnieniomierz Simple tak w sumie na wszelki wypadek bo nikt na nic przewlekle nie choruje, ale tak czy owak dobrze jest obok termometru mieć też w apteczce ciśnieniomierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga

Z takich dobrych rozwiązań to na pewno ciśnieniomierze od Sanity – licząca się na rynku firma z dobrym sprzętem medycznym, wiele ciekawych urządzeń między innymi ciśnieniomierz Senior z zasilaczem. Na pewno warto zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×