Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy wasze wcześniaki wyszły ze szpitala?

Polecane posty

Gość gość

Po ilu dniach wasze wcześniaki wróciły do domu i w jakim tygodniu przyszły na świat? Potrzebuje otuchy gdyz jestem w 33tc skończonym, w 26 tc miałam zakładany szew który się zsunął i obecnie rozwarcie na jeden palec. Dużo odpoczywam w domu, w szpitalu nie chce już być, mam nadzieje ze donoszę do 36-37.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja słyszałam ,że niektórzy wypisują wcześniaki i po tygodniu i po miesiącu zależy jak się czują. A matka wtedy może po np 2-3 dniach wypisac się na żądanie a dziecko zostaje kilka dni dłużej aby doszło do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn urodzony w 32 tc, w szpitalu był 3,5 tygodnia, ja tydzień (CC). Musiał osiągnąć 2 kg (miał 1560g) i nauczyć się poprawnie ssać, bo ten odruch pojawia się koło 35 tygodnia. Autorko z perspektywy mamy wcześniaka uważam, że 33 tc to już coraz bezpieczniej, u Ciebie też pewnie maluch waży z 2 kg, bo mój niestety już nie rósł przez moje nadciśnienie, ale dzisiaj to zdrowy 3 latek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poród w 34 tygodniu, ciąża bliźniacza. Jedno dziecko z wagą 2 kg wypisane do domu po trzech dniach, drugie dziecko z wagą 2,5 kg, wrodzonym zapaleniem płuc i żółtaczką, wypisane po 2 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8:41 ale wcześniaki ponoc wcześniej dojrzewają.. zastanawiam się co by było z moim małym jakbym urodziła w najgorszym wypadku w 34 lub 35 tc.. czy po cesarce mogłabym się wypisac po 3 dniach na zadanie zeby dojść do siebie? Nie chciałabym leżeć z 2-3 tg z dzieckiem .. nienawidzę szpitali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak moj w 33 tc ma już 2200 skończone, czy jest szansa ze wypisaliby go np 35 tc tak szybko jak donoszonego? Albo mam nadzieje ze dotrwam z rozwarciem na 2 cm jeszcze miesiąc ale szyjka bardzo krótka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tu jakaś kobietka jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ja pisałam wyżej, że syn z 32 tc. Mnie wypisali jak tylko mogli czyli po 7 dniach od CC. Jeśli Tobie się uda urodzić naturalne to Ciebie może i szybciek. I nas nie patrzyli, że dziecko jeszcze będzie w szpitalu. Zresztą syn leżał na neonatologii, dwa piętra wyżej i resztę czasu codziennie 40 km dojeżdżałam. Ale i tak wolałam to niż właśnie zostać w szpitalu jako pacjentka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps. Moja koleżanka rodziła w 35 tc, chłopca z wagą 2600 g i wyszli normalnie po 4 dniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie nie wiem czy uda mi się urodzić naturalnie bo mam wąska miednice... oby się dało:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
34 tc, warunkiem wypisania do domu były prawidłowe wyniki krwi (konflikt grup głównych - wysoka bilirubina), samodzielne jedzenie (brak odruchu ssania) i osiągnięcie wagi 2,5 kg. Stan dziecka zaczął się poprawiać dopiero jak odmówiłam kp (gdy doszło do transfuzji a lek powiedzieli, że się tego spodziewali), wtedy jednak kazano mi zwolnić łóżko. Tak wiec ja spędziłam w szpitalu 3 tygodnie a córka 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Bardzo dobrze myślisz, mi po tygodniu pobytu w szpitalu (a szpitali boje się panicznie) gdzie dziecko widziałam max 3x dziennie na intensywnej, wszystkie "dochodzące" mamy mówiły żebym się wypisała bo zwariuję. Personelowi na neonatologii wygodnie jest mieć matkę pod ręką cały czas więc namawiają żeby sie nie wypisywać. Z resztą cała rodzina dawała wątpliwe wsparcie typu " wytrzymasz, no bo przecież nie zostawisz niemowlęcia samego". Po 3 tyg psychicznie byłam wrakiem człowieka, a i tak musiałam opuścić szpital bez dziecka. Było to bardzo trudne, ale moja kondycja psychiczna znacznie się poprawiła jak tylko wyszłam. Zaraz po tym stan córki bardzo gwałtownie zaczął się poprawiać... po wypisie widywałam ją tak samo często jak siedząc w szpitalu, a po tygodniu mogła już wyjść do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dziecko oddycha samodzielnie, je, nie ma żółtaczki i waży 2 lub więcej kg, to wypiszą Was do domu normalnie. U nas tak było, że wyszłam do domu a mały został w szpitalu i wcale to nie było na moje żądanie. Dziecko było na oddziale neonatologii, a ja na innym i nic mi nie dolegało, wypisali mnie i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćktos123123
Urodziłam w 30 tyg. Dziecko z waga 1600 gram. Byliśmy w szpitalu 5 tygodni, taki maluch nie umie na początku jeść, ma spadki saturacji, nie potrafi utrzymać odpowiedniej temperatury. Gdy miał 2800 wyszliśmy do domu, ssal pierś. Teraz jest zdrowym 3 latkiem nikt by nie pomyślał że jest wcxesniakiem. Myślę że 33 tydzień to już w miarę bezpiecznie ale myślę że nastaw się na ok tydzień pobytu albo dłużej. Życzę wszystkiego dobrego i zdrowego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak uzyskał wagę 2 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chce karmić piersią Wiec mam nadzieje ze się wypisze szybciej... lub ze wypiszą nas po 3 dniach... ale w tym szpitalu to oni nie lubią wypisywać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam na patologii w ciąży to mdlałam bo nie mogłam spac a matki cała noc gadaly i oglądały tv a o 4:30 już na nogach i krzyczały przez telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obym wytrzymała do 37 ale wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja była duża, ponad 3 kg w 34/35 tc, leżałam 2 doby po sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ekstra! U mnie 33 skończony 2200 oby mial z 2800 jak się urodzi to jak spadnie waga może będzie lepiej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślicie ze da się wytrzymać z rozwarciem i krótka szyjka z 33 tc do 37?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 35 tc potrafią trzymać 3 dni i wypuścić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zależy od dziecka czy nie ma właśnie problemów z oddychaniem, spadków saturacji, trzyma ciepłotę ciała, umie ssać, osiągnęło ponad 2 kg, a nawet żółtaczka może Was zatrzymać trochę dłużej:) Mam koleżankę co rodziła 35t4d, dziecko 2,6 kg i wyszli normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek to tu chyba rekordzista-26tyg.720g.11tygodni w szpitalu.Teraz to zdrowy,madry przedszkolak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:02 gratulacje kochana! Cieszę się, w takim razie mam nadzieje ze jak zaczęliśmy już 35 tc to wytrzymamy jeszcze trochę i jakby się urodził ze wyjdziemy jednak szybciej, tak miał w 33 tc 2,200 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×