Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ogromna prośba. Czy możecie mi napisać jak się zakłada pieluszki tetrowe

Polecane posty

Gość gość

Bo mam teraz telefon zastępczy na którym nie można odtworzyć filmików. Nie mam dostępu do komputera. Synek ma miesiąc. Trochę się odparzył. Lekarka kazała stosować clotrimetazolum po którym się pogorszyło, chce próbować przez pewien czas używać tetrówek ale nie potrafię. Czy może mi ktoś tak na chłopski rozum to opisać? Proszę o pomoc. I jeszcze mam pytanie. Kupiłam maść tormentalum, czy mogę ją mieszać z sudocremen i taką mieszankę nakładać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tetra spowoduje pogorszenie stanu odpazenia. Zmień tylko pampersy na takie innej firmy. Maści, kremów ze sobą NIE MIESZAMY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Clotrimazolum jest na grzybicę, więc nic dziwnego, że nie pomógł na oparzenia. O ile dobrze pamiętam, to pieluchę składasz na pół, robisz z niej trójkąt. Układasz podstawę u góry, a wierzchołek na dole. Ten wierzchołek przekładasz między nóżkami, a potem zakładasz boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po zrobieniu siusiu masz mokrą tetre, mokre ubranko, mokre łóżko. Po przebraniu - po chwili masz to samo. Super wymyśliłas rozwiązania, nie ma co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po to są ceraty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tetra ? Jeszcze gorsze odparzenia. Jak mocne sa odparzenia ? I od czego sa ? Jesli przy biegunce musisz grubo smarowac np linomagiem zielonym zeby skora nie miala stycznosci z kwasna kupa, ktora "zre" naskorek. Jesli od pieluch to jakich uzywasz ? Zainwestuj w dobre i na poczatek niech beda za duze powietrze bedzie dochodzilo do skory. U nas przy bardzo mocnych odparzeniach lekarz zalecila nam raz posmarowac gencjana na wodzie i pomoglo. Potem nawilzanie oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje. Czy ta gencjana to fiolet? Na pupie ma ranki, które pojawiły się po clotrimazolum przepisanym przez pediatrę. Wcześniej skóra była tylko zaogniona, odparzenie jest tylko w okolicach o***tu, pośladki są zdrowe. Karmię piersią więc rzadkie kupki są praktycznie bez przerwy, przebieram go non stop przez co jest marudny bo się nie wysypia. Odparzenie zrobiło się po pieluszkach, które dostałam to są baby dream chyba z Rossmana. Pampersy i dady też mu nie służą. Spokojniejszy jest w pieluszkach z Belli więc chyba przy nich zostaniemy. Słyszałam o pieluszkach bambusowych. Myślisz że są warte spróbowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze nie używaj chusteczek do pupy. Myj sama wodą przy pomocy wacikow susz suszarka do włosów oczywiście z odpowiedniej odległości. Ja używałam masci z nivea. Ma cynk i dobrze utrzymuje sie na skórze. Zostań przy bella jeżeli sa najlepsze. Jeżeli sie zsiusia w tetre jak będzie spało to go odparzy jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćxgchvbo
Kup podklady takie jak poporodowe do szpitala. Dziecko w samych spiochach albo nagi dol, niech lezy, myj sama woda, nie smaruj. Samo sie zregeneruje. Podklady zmieniaj po kazdym wyproznieniu. Drogo ale skutecznie. Po 2-3dniach bedzie na tyle dobrze ze wrocisz do pampersow, dobre sa z belli-happy. Moja tylko na te nie miala uczulenia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję dziewczyny za rady, mam podkłady też z Belli to zaraz mu podłożę i niech sobie leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wietrzyłam. Moja corka ma co chwile odparzenia, bo przesypia cale noce. Ma trzy miesiące i radzimy sobie tak. Kluczowe okazaly sie nie maści i kremy a waciki do przecierania pupy. U nas wystarczyla zmiana pieluszek z lidlowych na dada, nie używanie chusteczek nawilżonych ( przy przewijaku mam miseczkę z woda, mocze wacik, wycieram pupę, biorę następny wacik i wycieram do sucha), używamy sudocremu. Przy większych odparzeniach tormentiolu i clotrimazolum. Od jakiegoś czasu brak odparzen. A co do clotrimazolum to ono jest na grzybice, to fakt. Ale jeśli jest odparzenie to na 99% jest i grzybica, bo to razem wspolgra. Dlatego polecają clotrimazolum na odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup maść cynkową. Możesz przemywać krochmalem. Pupę wietrzyć. Jak założysz tetrówkę jak ci tu opisano, to dziecko ma przewiew. Tylko trzeba przypilnować i przebierać pieluchy od razu. x gość dziś Żadnych jednorazówek. Właśnie tetra będzie najlepsza. Wymusza umycie pupy od razu po oddaniu moczu. W jednorazówce jakiś czas ten mocz jest na skórze i tam wysycha. Poza tym, dziecko siedzi w czymś szczelnym, a nie powinno i ma kontakt tak naprawdę z plastikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tornentalum, (nie tormentiol) jak masz to smaruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak juz autorka napisala dady nie sluza. U nas dady narobily wiele krzywdy az sie boje tych pampersow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ma odparzenia to niech pupa jak najczęściej ma dostęp do powietrza... można przemywać wodą z mydełkiem i suszyć suszarką, dmuchać ustami lub niech leży sobie na golaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tak jak juz autorka napisala dady nie sluza. U nas dady narobily wiele krzywdy az sie boje tych pampersow. x A u nas oryginalne pampersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u córki jak było większe odparzenie i sudocrem nie dawał rady, to pomagała mąka ziemniaczana, i tez z tego forum się o tym sposobie dowiedziałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×