Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Waga dziecka w 32tc. Martwię się trochę. Jak było u Was?

Polecane posty

Gość gość

To skończony 32tc. Pierwszy dzień 33tygodnia i waga małej to 1750, lekarz sugerował, że troszkę mało. Jak było u Was w tym czasie? Martwię się......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33 tc prawie 2800. Ponad normę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
34 tydzien i 5 dzien i wazy 2700gr, mysle ze to sprawa indywidualna, moj maz tez urodzil sie maly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie wiem, znalam wage dziecka tylko z uag polowkowego. bo potem juz nie mialam usg bo ie bylo potrzeby, ciaza ksiazkowa, 14 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ważyła dokładnie tyle samo :) skończyliśmy 32tc i 1760 miała :) wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mało waży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn w 34tc 1700g. Nikt nic nie mówił, że za mało. Urodził się z waga 3040 g a usg tuż przed porodem wskazywało 4 kg. Nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma. Jeśli coś było by nie tak lekarz by ci o tym powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam, że dziecko za małe w tutaj pocieszają Cie, a to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn, urodzony w 32tc ważył 1690g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:18...... i jak synek się miewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę mało, ale...córka urodziła mi się o czasie z wagą ok. 2,5kg. 10pkt. Nawet jeśli dziecko będzie miało niską masę urodzeniową, to nie znaczy, że coś będzie nie tak :) A jak przepływy, ilość wód płodowych, a wcześniej usg połówkowe? Cukrzycę ciążową masz, albo niedoczynność tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepływy ok. Wód trochę mało, ale niby w normie. Mam więcej pić... Cukrzycy nie mam. Problemów z tarczycą też chyba nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha.. i połowkowe OK. Prenatalne też wszystkie super. Dopiero teraz tak jakoś się niepokoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Co to znaczy "chyba"? :) Miałaś oznaczone tsh? Rozumiem, że krzywa cukrowa była ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:29 Krzywa cukrowa idealnie. Tsh w 18tc wyszło 3,4 ft3, ft4, w normie, a antyTg i tpo... Czyli te wszystkie pozostałe parametry nie wykazały żadnych przeciwciał. Czyli tylko Tsh na początku było lekko za wysokie. Jestem pod opieką endokrynologa i biorę euthyrox50. To może mieć wpływ? W tej chwili Tsh wynosił już od jakiegoś czasu 1,34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak uregulowany poziom, to nie. A jak u Ciebie z apetytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jem chyba normalnie. Trochę więcej niż przed ciążą. Ogólnie jem też zdrowo. Waga przed ciążą 52kg Tetaz 32/33tc 62kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się na zapas. Może błąd pomiaru, albo dziecko bedzie drobne. Sprawdź jeszcze na kolejnej wizycie jeśli Cię to niepokoi, ale waga to tak na prawdę okaże się po porodzie, na razie to szacunek, często przeklamany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś A jakbyś tak miała ocenić kalorycznie? Ale teraz to Ty już spać idź, bo sen też ważny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodziłam w 32 tyg. Synek z wagą 1530.dziś to zdrowy 18-latek. Od początku świetnie się rozwijał i nie było problemów. W inkubatorze prawie miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam pojęcia jak to ocenić kalorycznie :p Może inaczej... Co powinnam jeść żeby mała podrosla? Słodyczy raczej NIE JEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie biorę też sztucznych, syntetycznych witamin, bo mam dobre wyniki morfologii. Biorę tylko Pregne Plus, a Ona nie ma dodatkowych witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się na zapas, to najprawdopodobniej zbędne. Ja urodzilam córkę w 35. tygodniu. ważyła 2300, drobniutka była. ale ogólnie zdrowa. w szpitalu spędziła prawie miesiąc. Obecnie córka ma 6 lat, waży 23-24 kg i mierzy 127 cm (mąż jest bardzo wysoki a ja też nie jestem za niska) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli przepływy i wszystkie inne wyniki są w porządku to na razie nie ma powodów do niepokoju. Ważne żeby do następnej wizyty dziecko urosło, może będzie z tych drobniejszych. Ja urodziłam w 32 tc, syn 1650g, dzisiaj zdrowy dwulatek, znajoma urodziła w 33 tc, też syn z wagą 2,5 kg! Pomijając ich wcześniactwo to już na tym etapie bywają kolosalne różnice. Trzymam za Was kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żryj więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj Napisz jeszcze proszę ile ważyłaś przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:59 52kg, a teraz w 32/33tc 62kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Żeby wątek się nie zagubił, to tak na szybko (później trochę dokładniej): - powinnaś spożywać 6 mniejszych posiłków w ciągu dnia (zazwyczaj jest 5 ale możesz w czasie rozdzielić zupę i drugie danie na dwa odrębne posiłki); - powinnaś spożywać już 54-96 g białka na dobę. Przy niskiej masie ja bym się skłaniała ku górnej granicy np. 80g; - do każdego posiłku dodałabym jakieś białko zwierzęce (najlepiej przelicz gramaturę na białko-większość składników odżywczych znajdziesz na etykiecie (może być mleko, jogurt, kefir, serki twarogowe, Bieluch, chude mięso- chyba, że jesteś wegetarianką, ser żółty); - zadbałabym w diecie o produkty z cynkiem, magnezem i witaminami z grupy B; - tłuszcze najlepiej z grupy roślinnych np. Oliwa z oliwek, oczywiście trochę masła ekstra też potrzebne; To tak na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodzilam w 39 tc dziecko z wagą 2,500. Mała jest zdrowa jak ryba tylko po prostu drobna, do teraz jest szczypiorek - ale zdrowa, radosna, energiczna i wesoła. Nie ma się czym martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×