Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zagadka z matematyki u dziecka jakie jest w koncu rozwiazanie oszaleje

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny, w srode pomagalam mlodemu z matematyki. Zadanie z gwiazdką: ile wynosi 3+4x5+6. x to znaczy pomnożyć Według mnie to jest 41. Wczoraj wraca, źe to zły wynik. ;-/ Nie wiem w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw mnożenie, potem dodawanie. Nawet taka noga z matematyki jak ja to pamięta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejnosc wykonywania działan mnozenie i dzielenie potem odejmowanie i dodawanie. wiec najpierw trzeba pomnozyc 4*5=20 3+20+6=29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierdzielę, ale mamuśka! 29!!!! Jak mozna nie znać podstawowych zasad z matematyki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A synuś taki sam orzeł jak mamuśka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
twoj wynik bylby dobry gdyby dzialanie wygladalo tak: (3+4)x5+6, a bez nawiasow to 29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz taki poziom mają zadania z gwiazdką? No to już rozumiem stąd tylu debili .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
buahahahhaahah przecież masz kalkulator w wyszukiwarce google nawet jest.Wpisujesz równanie i masz wynik 29.Tematy na kafe umiesz zakładać, a tak prostej czynności już nie ogarniasz? Debil matka, debil dziecko w tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka zagadka? To najprostsze równanie na kolejność działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:41 - mnożenie - dzielenie - dodawanie -odejmowanie Pierwsze jest dodawanie później odejmowanie. Następny orzeł:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jeżeli w wyrażeniu występuje kilka działań i nie ma nawiasów, to jako pierwsze wykonujemy mnożenie i dzielenie w kolejności ich występowania, a następnie wykonujemy dodawanie i odejmowanie w kolejności ich występowania."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko kochana... I później 3/4 społeczeństwa mówi, że jest kiepską z matematyki, bo jej nie rozumie. NIE! Nie nie rozumie, tylko ma braki w wiedzy. Jeśli nie nauczysz się teoretycznie jak wygląda kolejność wykonywania działań, to później żadnego działania nie wykonasz poprawnie. To nie ma nic wspólnego z rozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29, debilko. Njapierw mnożenie a potem dodwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przerazajace jak MATKA!!!!!!!moze nie wiedziec takich rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie równie przerażające jest ze marka robi zadania za dziecko i oblicza mu wynik... Za moich czasów zadania z gwiazdka były dodatkowe, dla osób zdolnych które chciały mieć lepszą ocenę. Nie wyobrażam sobie rodziców którzy siedzą nade mną i obliczaja mi wynik działania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej po co po niej tak jeździcie? Nie skumała zadania trudno, ale po co wyzywacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3+4x5+6 Żeby Ci to z wizualizować dodam tam nawias, żeby to mnożenie było wykonane piewsze: 3+ (4x5) +6 Najpierw mnożysz, potem dodajesz. 4x5= 20 3+20+6= 29 Mam nadzieję, że pomogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw robisz mnozenie wiec: 3+ i tu dajesz wynik 4x5 wiec 20 + 6 robisz od nowa 3+20+6, kolejnosc dzialan obowiazkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29. A skąd tyle to już powtarzać się nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat dodawanie i odejmowanie są równorzędne, tak samo jak mnożenie i dzielenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujace
Przecież to takie proste.Do jakiej szkoły chodziłaś że prostych wyliczeń nie potrafisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×