Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cecylianna

żłobek Warszawa procedury

Polecane posty

Gość Cecylianna

Witam, wiem o istnieniu strony zlobki.waw.pl, ale proszę o skrótowe przedstawienie jak wyglądają zapisy do państwowych żłobków, czy jak żyję w konkubinacie to będzie mi łatwiej czy trudniej umieścić tam dziecko oraz czy przeszkodą może być, że mój meldunek jest w innej części Warszawy? dziecko ma pół roku, zależy mi na żłobku od września 2014 - czy zapisy są już teraz czy na początku roku 2014 i czy tylko przez internet? no i co jeszcze mozecie w ogole o tych instytucjach napisać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez neta dziecko zapisujesz, nie musisz miec wogole meldunku warszawskiego liczy sie adres zamieszkania na rerenie warszawy, konkubinat ani ci nie pomoze ani nie zaszkodzi bo jezeli wpiszesz ze jestes samotna to dostajesz poprostu 2x wiecej punktow czyli tyle co ja i maz razem. Musisz sie rozliczac tutaj. I jezeli chcesz zeby sie dziecko dostalo to proponuje zapisac je teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jak zarejestrujesz teraz dziecko to i tak na poczatku 2014 r musisz ponownie aktualizowac wniosek ale juz nie bedziesz musiala wprowadzac wszystkich danych. moj maly tak byl zapisany w zeszlym roku i od poniedzialku uczeszcza do zlobka. no nie wiem czy nie trzeba miec meldunku w wawie u nas sprawdzali czy tu jestesmy zameldowani i czy tu placimy podatki bo trzeba przy przyjeciu dostarczyc z urzedu zaswiadczenie o dochodach i czy w wawie sie rozliczasz. twoje dochody tez sa potrzebne do podpisania umowy ja 100%, 50% lub 0%.jezeli dochody mqsz niskie i nie przekraczajace 1600 z chakiem nie pamietam ile na osobe to placisz tylko za posilki a opieke masz dofinansowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecylianna
Dzieki. Mamy oboje meldunki w Wawie, tyle ze ja w innym miejscu niz mieszkam teraz z dzieckiem (dziecko ma meldunek u ojca czyli tu, gdzie wszyscy mieszkamy). Jesli mozna juz teraz, a pozniej szybjka aktualizacja to fajnie. Dobrze ze spytalam, dzieki! A ten konkubinat... Slubu nie mamy, ale samotna nie jestem... "Oplaca sie" w tym miejscu minac z prawdą i wpisac, ze "samotna"? Mogą to zweryfikować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co oszukiwac bo to i tak bez znaczenia co do punktacji. jezeli dziecko ma ojca to go wpisz przy rejestracji tym bardziej jezeli w usc podawalas dane ojca do aktu urodzenia a zlobki sa gminne i maja dostep do weryfikacji danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecylianna
dzięki kobiety! oboje mamy tu (w Wawie) meldunki, ale ja nie mieszkam "u siebie"; ojciec znany i wszystko z nim dobrze - tez nie chcę kombinować, ale jak powiem A to trzeba powiedziec i B i chcę dobrze zacząć (czyli prawdziwie). A powiedzcie: w ogole mamy szanse na zlobek? Bo slyszy sie, ze to niezly fart, jak dziecko przyjmą. Ja uznalam, ze to pewnik, ze za rok dziecko bedzie zlobku. A pytam was, bo sama mam 36 lat (1sze dziecko), a moje kolezanki albo mają odchowane potomstwo, albo rodzily na tyle dawno, ze nie mialy potrzeby zostawiac dziecko w zlobku. Rozliczam sie w innej dzielnicy (zgodnie z meldunkiem), ale na rzecz tego samego miasta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak pisalam wczesniej dziecko zarejestrowalam w zeszlym roku a w styczniu aktualizowalam. w czrwcu przy pierwszej rekrutacji synek sie nie dostal do zlobka a tydzien pozniej juz byl na liscie do przyjecia do zlobka pierwszego wyboru a nawet do drugie wyboru no ale oczywiscie wybralismy ten kolo domu wiec nie wydaje mi sie zeby byla jakas tragedia z tymi zlobkami. my z mezem mielismy 82 punkty i oboje pracujemy wiec nic specyficznego. u moich znajomych tez w tym roku dzieci sie dostaly :) a z jakiej dzielnicy jestes autorko? do jakiego zlobka planujesz wyslac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak Wy to sprawdzałyście? Moj sie tez nie dostał - ale w necie nie bylo listy tylko do dyrektorki trzeba bylo isc i tam mowila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po rejestracji na meila przychodzi numer pin ktorym poslugujesz sie potem. w zakladce rekrutacja na stronie zlobkow po wpisaniu pesela dziecka ktore bylo rejestrowane system prosi podac pin. po wpisaniu wyswietla sie czy dziecko jest oczekujace, na liscie przyjec badz przyjete i do ktorej placowki :) tam sprawdzalam a najczesciej trzeba samemu o to dbac bo jak przeoczysz to oni cie nie poinformuje i po tygodniu jezeli sie nie zjawisz w placowce i nie podpiszesz deklaracji o checi uczeszczania dziecka do zlobka to przepada i inne dziecko wskakuje na to miejsce wedlug listy oczekujacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecylianna
Zarejestrowalam sie, uaktualnilam i mam informacje o "miejscu". Czy to oznacza, ktore moje dziecko jest w kolejce? Bo jest 190, a zlobek ma chyba 108 miejsc........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymka82
Może wiecie dziewczyny co oznacza to miejsce na liście oczekujących? Moja córa jest 76- 76 do grupy w jej przedziale wiekowym, czy w ogóle do całego przedszkola? Bo jak do grupy to marne szanse...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecylianna
Hej! Wydaje mi się, że do całego żłobka, bo te grupy to są dość płynne, nieokreslone na sztywno. Mój jest 195, miejsc w żlobku 120..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja jest na 45 miejscu w zlobku pierwszego wyboru i 60 w zlobku drugiego wyboru, a w trzecim jest na 100 którymś. A obawiałam się że się nie dostanie, ale skoro żłobki mają po 100 ileś miejsc, to nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej, ale zapisy do przedszkoli są od marca, tak? Bo z tego co czytam to do żłobków od stycznia? W tym roku córkę chcę zapisać do przedszkola, to mam złożyć dokumenty teraz czy w marcu? Też jestem z Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecylianna
No to któras "pocieszyła", że jednak jest bardzo ciężko o miejsce w żłobku. Odnośnie złobkow 1, 2, 3 wyboru. Kierownik zlobka tzw 1 wyboru uswiadomila mi, ze one wszystkie są roznowazne, nie ma tak, ze system "widzi i wie", że moją preferencją jest żlobek 1 wyboru. Mieli nazwisko naszego dziecka we wszystkiuch trzech. W sumie to bez sensu, bo interesuje nas tylko ten 1szy (najdalsze miejse w kolejce), jednak wpisalismy 3 zlobki, bo zalezy nam by dostal sie gdziekolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy z tym wynikiem mamy w ogóle szanse na wrzesien 2014? pkt. 81 żł 1 - 198 miejsce żł 2 - 115 żł 3 - 166 Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymka82
Spadliśmy na 78 miejsce w żłobku 1-go wyboru, w kolejnych 43 i 31, ale tak naprawdę interesuje nas ten pierwszy. Jak się dostanie to dopiero będzie dylemat, we wrześniu będzie miała 13 m-cy , a starsza ma 2,5 roku i jest jeszcze w domu. Tylko, ze starsza miała opiekunkę, a teraz już kasy trochę brak na takie luksusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zapisaliśmy dziecko w marcu 2013 r. jak miał 4 miesiące i już żałuję, że zrobiliśmy to tak późno! Mamy 81 pkt. i jesteśmy w żłobku 1 wyboru na 228 miejscu! 2 wyboru na 226 i 3 wyboru na 210 miejscu. Czy nadal powinnam się łudzić, że moje dziecko dostanie się do żłobka...? Syn ma teraz 1,5 roku, jeśli się nie dostanie na wrzesień, to w przyszłym roku już nie ma szans bo będzie za duży... Taka oto Warszawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uroki ogromu "samotnych matek" w stolicy... Ja swoje zapisałem do Czerwonego Balonika na Saskiej Kępie, przynajmniej nie muszę się martwić o kolejki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, czerwony balonik jest dobrym przedszkolem gdzie raczej nie powinniśmy za bardzo martwić się o procedury jeśli odpowiednio wcześnie zapiszemy do niego naszą pociechę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milttteta
Ja zapisałam mojego Jaśka do żłobka elemeledutki, za pół etatu płacę 650 zł. Generalnie nie mam zarzutów, mały wraca zawsze uśmiechnięty a to był dla mnie najważniejszy wyznacznik. Na początku łatwo nie było - pierwsze dni najgorsze, teraz z uśmiechem rano idziemy razem do żłobka. A jak Wasze maluchy sobie radzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiabeb
Milttteta - właśnie szukam jakiś opinii o tym żłobku i natrafiłam na tę odpowiedź. Jakbyś mogła napisz mi coś więcej o tym żłobku, jak wyglądają zajęcia dla maluchów, czy dają jakieś rabaty jakbym zapisała dwoje dzieci, czy jakbym miała problem z odbiorem dziecka po 18:00 to nie będą robić problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamamaa
Ja bardzo dużo dobrego słyszałam o żłobku Ele Mele Dutki. Moja Olcia jest jeszcze za mała, ale za parę miesięcy chyba się tam przejdę zobaczyć co i jak, bo niedługo powrót do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malkamama
agamamaa - ile mies ma twoja córeczka? Ele Mele Dutki to bardzo dobry żłobek, mój Jasiek już za duży, ale bardzo miło wspominam jak do nich chodził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamamaa
Teraz ma 5 miesięcy, mam nadzieję, że da sobie radę w żłobku. Byłam na spotkaniu i Akademia Ele Mele Dutki póki co wzbudziła moje zaufanie, mam nadzieję, że wszystko będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agamamaa - możesz coś więcej napisać o tym żłobku? Czym Cię do siebie przekonali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamamaa
Przede wszystkim zajęciami dodatkowymi i opiekunkami, które wzbudzają zaufanie. Pisz co chcesz wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz widzę, że na stronie mają taką informację "Zapisz Malucha do Naszej Akademii, polub naszą stronę na Facebook-u i otrzymaj rabat w wysokości 5%" - zawsze to będzie na dobrą kawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×