Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

11 punktów jak schudnąć :)

Polecane posty

Gość gość

1. Brak motywacji nie istnieje. Istnieje tylko lenistwo i wymówki. Co to tak właściwie znaczy brak motywacji? Jak można nie mieć motywacji, żeby wyglądać lepiej? Właściwym słowem jest tu lenistwo. Łatwiej jest nic nie robić niż wziąć się za siebie. Ja nienawidzę wysiłku fizycznego, a mimo to prawie codziennie biegam. Nie ma wymówek. 2. Nie użalam się nad sobą. Użalanie się nad sobą może mieć fatalne skutki. Ja jestem silna i zamiast użalać się nad sobą, zajmuję się czymś. Czytam, oglądam serial, sprzątam, prasuję – wtedy nie myślę o jedzeniu. Nie można się nad sobą użalać, bo np. inni jedzą ciasto, a ja nie mogę. To fakt, że teraz nie możesz, ale kiedyś będziesz mogła sobie na to czasami pozwolić. Po co jeść to ciasto teraz? Przecież poczujesz się gorzej, a nie lepiej. Czy warto? 3. Nie zazdrość innym, że jedzą normalnie albo że mogą jeść, co chcą. Zazdrościć innym możesz bogactwa albo szczęścia w życiu osobistym. Jedzenie to nie jest nic, czego można zazdrościć. To przecież nie wielka willa nad morzem albo wygrana w loterii. 4. Kiedy mam straszną ochotę zjeść coś słodkiego, np. kiedy przechodzę koło piekarni albo cukierni, to zatrzymuję się na chwilę i zadaję sobie w myślach pytania: „Czy naprawdę chcesz to zjeść? Czy naprawdę tego potrzebujesz?” Powtarzam je sobie kilka razy, coraz intensywniej. To zawsze pomaga. 5. Zawsze kiedy mam ochotę na coś słodkiego, myślę o wyrzutach sumienia. Myślę o tym, jak będę się potem czuć. Wyobrażam sobie to uczucie. Wyobrażam sobie, jak wyglądałaby wtedy reszta dnia. Wtedy wiem, że po prostu nie warto. 6. Nie pogarszam swojej sytuacji. Kiedy już zaczniesz jeść, to nie możesz przestać. „Skoro już zawaliłam, to mogę jeść dalej. Dietę zacznę od jutra” – to największy błąd. Kiedy już zdarzy ci się zjeść pączka, kawałek ciasta, chipsy albo hamburgera, to wyłącz takie myślenie!!! To jeszcze nie jest aż tak wielka tragedia, jeśli zjesz jedną zakazaną rzecz. Po co jeść dalej i pogarszać swoją sytuację? Dieta trwa dalej, nie kończy się w momencie, kiedy zjesz tego pączka. Nie ma czegoś takiego, że skoro już zjadłam pączka, to wszystko jest mi obojętne, bo zawaliłam. To największy pokaz słabości. Ja tydzień temu zjadłam 2 gałki lodów, a mimo to nie jadłam dalej. Skończyłam na tych dwóch gałkach. Dieta dalej trwała. Potem nie zjadłam już nic i dalej chudłam. A czy chudłabym, gdybym zaczęła żreć, bo zjadłam już te 2 gałki? No właśnie… 7. Myślisz, że mi nie jest ciężko? Oczywiście, że jest. Jakie ty masz usprawiedliwienie? Ok, ty mieszkasz z rodziną. Widzisz, jak inni jedzą. Ja mieszkam sama, może mam trochę łatwiej. Ale teraz nie pracuję, całe dnie siedzę sama. Jestem naprawdę samotna i często smutna. Przecież mogłabym się pocieszać jedzeniem, a tego nie robię. Nie mam w tej chwili pieniędzy, ale mogłabym poprosić rodziców o przelew. Gdybym chciała, to opychałabym się. Ja jednak nie chcę. 8. Popatrz na gwiazdy, które schudły. Też nie zawsze były chude, też musiały włożyć dużo wysiłku, żeby tak schudnąć. Jesteś człowiekiem takim jak one, więc też możesz. Fakt, że one miały osobistego trenera i dietetyka. Ty nie masz, ale to nie znaczy, że nie potrafisz. Poza tym codziennie na ulicy widzisz chude dziewczyny. Ok, wiele z nich od zawsze było chudych, ale inne kiedyś były grube i potrafiły schudnąć. One są takimi dziewczynami jak ty, więc ty też potrafisz. 9. Kiedy mam ochotę na coś słodkiego, to wyobrażam sobie grubego człowieka jedzącego pączka albo czekoladę. Czy chcę tak wyglądać? Odpowiedź jest prosta. Przecież codziennie widzisz takich ludzi, np. na ulicy. Co wtedy myślisz? Ja myślę tylko jedno: „OMG, to jest ohydne, jak on/ona może”. Czy chcę, żeby ktoś tak samo myślał widząc mnie grubą i jedzącą chipsy, lody albo kebab? No właśnie… Kiedy już schudnę, to będę mogła sobie od czasu do czasu pozwolić na takie rzeczy, jeść je publicznie i nikt nie będzie tak myślał, bo będę chuda. Ok, niektórzy są grubi, bo są chorzy albo uzależnieni od jedzenia, ale przecież ja nie jestem. 10. Nie traktuj wizyty u znajomych, imprez, wesela albo grilla jako usprawiedliwienia od diety. Nie można myśleć w ten sposób, że skoro jest impreza i inni jedzą ciastka i chipsy, to ja też mogę. Nie ma czegoś takiego. Ja też odwiedzam moich przyjaciół. Częstują mnie np. lodami, a ja odmawiam. Przecież są też inne rzeczy do jedzenia. 3 tygodnie temu byłam u przyjaciół na grillu, stół był zastawiony. Powiedzmy to sobie wprost: na każdym spotkaniu towarzyskim znajdzie się coś, co nadaje się do jedzenia. U moich przyjaciół na stole były chipsy, ciasto, surówki, bagietki, masło czosnkowe, truskawki. Do tego jedliśmy mięso z grilla. Dostałam na talerz to mięso, do tego wzięłam sobie surówkę. Przecież nikt mi nie wkładał do ręki bagietki i nie kazał jej smarować masłem czosnkowym, więc jej nie zjadłam. Ograniczyłam się do tego, co jest dozwolone. Potem inni jedli ciasto na deser, ja zadowoliłam się truskawkami. Naprawdę rzadko zdarza się takie spotkanie albo impreza, gdzie jest sam syf do jedzenia. W 99% znajdziesz coś, co jest dozwolone. Ok, jeśli idziesz na imprezę raz na miesiąc, to nic się nie stanie, jeśli zjesz coś więcej. Jeśli jednak chodzisz często na imprezy, to lepiej szukaj czegoś dozwolonego. Poza tym przecież możesz coś przynieść ze sobą i postawić na stół. Wiadomo, że czasami nie wypada, jeśli idziemy np. na wesele albo na chrzciny. Ale tak jak wyżej: zawsze znajdziesz na stole coś dozwolonego. 11. Czy chcę, żeby inni mi mówili: „no, ale przybrałaś na wadze”, „ta sukienka wyglądałaby na tobie lepiej, gdyby była dłuższa”, „masz kobiece krągłości”. Czy chcesz słyszeć takie słowa? Nie chcesz, dlatego zrób wszystko, żeby ich nie słyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne i prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl ! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę: www.igortreneronline.pl Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×