Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miłka...

Ile i kiedy powinno się płacić księdzu?

Polecane posty

Gość Miłka...

Witam, Wybieramy się do księdza załatwić formalności, a jesteśmy zupełnie zieloni jeśli chodzi o to ile i kiedy powinniśmy zapłacić za ślub...Czy jest to jednorazowa opłata przed czy po ślubie, na pierwszej wizycie czy przed samym ślubem, no i najważniejsze:ile? Dzięki za wszelkie informacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co łaska
byle było jak najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka...
ok, tyle wiem, chodzi mi o jakieś konkrety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuźwa a u nas powiedział 250 zł za śłub płacicie teraz czy po ślubie? poszlismy ustalac tylko termin :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka...
czyli tak średnio 200-250. Napiszcie jeszcze kiedy dokładnie, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co łaska
U nas stawka to 500 zł za slub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacie tyle na ile Was stać.My płąciliśmy 2 lata temu 200 zł + 100 zł dla organisty. Ksiądź nie powiedizał co łaska lecz że nie chce kasy bo śluby sa u niego gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka...
Czyli nie ma się co spieszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TERAZ UWAZAJCIE1!!!! U NAS KSIĄDZ ZA POGRZEB U BARDZO BIEDNYCH LUDZI9ZA POGRZEB SYNA)WZIĄŁ 700 ZŁ!!! ZA ŚLUB CO ŁASKA 900. GDZIE JEST KURIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się dowiedziałam ostatnio, że u nas chce 800 zł!!!! i to bez organisty. jestem w szoku, byłam nastawiona na jakieś 300, góra 400zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka...
nie no nie załamujcie mnie tymi cenami...chyba macie wyjątkowo niefajnych księży...nastawiamy się też na jakieś 250, no może 300, żeby zaokrąglić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy od księdza. U mnie proboszcz udzieli ślubu za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mi ksiadz walnie cene 800 zl to go wysmieje i powiem ze pojde w takim razie gdzie indziej... nie wyobrazam sobie zebym musiala placic az tyle za cos co nam sie z racji tego nalezy ze jestesmy chrzescijanami... co łaska kuźwa a potem podaje cennik!! co to w ogole ma byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no chyba zartujecie
800 za slub????? oficjalnie nie ma "cennika"-- powinno byc wiec co laska i wydaje mi sie ze 250 wystarczy. - ja placilam za swoj rok temu 200. nie pytalam ksiedza o cene - o prostu polozylam mu kase w kopercie- nawet nie wiedzial ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo mialam napisac ze mi sie nalezy z racji tego ze jestem chrzesciajnka za utrudnienia w zrozumieniu serdecznie przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahhahaha
najlepsze jest nie ile sie placi ksiedzu ale ile koscielnemu. od znajomego wzial 200 zlotych tylko (!!!!!!!!) za rozlozenie dywanu i to tez po klotni wielkiej. kwiatow nie bedzie bo zniszcza. no masakra sie dzieje w kosciele. opodatkowac skurwysynow!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka...
za przystrojenie kościoła to inna sprawa...też trzeba zapłacić, ale u nas to robią tanio i całkiem ładnie...Nie wiem skąd jesteście(w głowie się nie mieści, że gdzieś tak naciągają), ale nic dziwnego, że potem młodzi mają taki a nie inny stosunek do kościoła...Ja mam dosyć dobry, ale nasi księża są chyba z powołania..moje pytania co do cen stąd właśnie wynikają, że oni (księża) naprawdę nigdy nikomu nie powiedzieli:macie zapłacić tyle i tyle...zawsze mówią:zapłaćcie tyle na ile was stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiecie na to
pewien ksiądz ma cennik na swoje "uslugi" ślub - 2000zł ( słownie: dwa tysiące złotych ), oczywiście można wziąć ślub w innym kościele, ale z własnej parafii potrzebne są papiery... bierze tyle za nie, że nie opłaca się brać ślubu gdzieindziej :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małego misia
mąż płacił 400zł księdzu i 100 dla organisty, mieszkamy w małym 30 tysięcznym miasteczku, a i tak uważam że znacznie przepłaciliścmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia84
Nasz ksiądz nam z góry powiedział minimum 400zł. Nasi ojcowie byli budowniczymi naszego kościoła, ale co tam...to sie przeciez nie liczy! ...ech i tak stwierdzilismy, że 500zł trzeba dac, bo jeszcze świateł nam nie zapali hihihi. A organista osobno, 50zł + flaszka :) .... > 29.04.2006r. < ..... to juz za 11 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka...
z tym 2000 to chyba lekka przesada, raczej nie uwierzę w to, że są tacy księża...ale na forum wielu prowokatorów... proszę o opinie osoby, które same niedawno płaciły za ślub, pozostałym (niewiarygodnym) dziękuję, ale nie skorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katie_23
za ślub w ogóle nie powinno się płacić ! czy Jezus brał pieniądze za cokolwiek? księża powinni być przede wszystkim skromni, a w dzisiejszych czasach większość obrasta w piórka, zgarnia mnóstwo kasy za chrzty, śluby ,pogrzeby. A co się dzieje jeśli ktoś chce okazać swoją miłość przed Bogiem a nie ma tych 200 czy 500 zl? brzydzę się Nimi, brzydzę się chodzić do spowiedzi i mówić im - (którzy chodzą na dziwki i żyją ponad stan )o moich grzechach brzydzę się słuchać kazań w których mądrzą się, w których twierdzą ze nawet ubóstwo trzeba znosić w pokorze ,myślą że wszystkim ludziom jest tak łatwo w życiu jak IM- darmozjadom Ich obowiązkiem jest głosić Słowo Boże a nie żyć w bogactwie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka...
Rozumiem frustracje związane z kościołem, ale nie po to został założony ten topik, więc darujcie sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×