Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość precelka25

Gdzie szukac dotacji na pierwszy biznes?

Polecane posty

Gość precelka25

Pracuje teraz na umowe-zlecenie, a chcialabym rozpoczac wlasna dzialalnosc. Chcialam zasiegnac porady-gdzie mozliwe jest otrzymamie dotacji? Moze sa jakies preferencje dla osob mlodych, ktore chca otworzyc 1-szy biznes? Widzialam np fajny kurs w swoim urzedzie pracy-kobieta przedsiebiorcza-tutaj sa szkolenia i mozliwe sa dotacje, ale tu trzeba miec status bezrobotnego, a ja pracuje na razie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli jesteś zarejestrowana jako bezrobotna, to dotację możesz dostać z UP, o kolejną możesz się starać z UE (ale zwykle trzeba mieć wkład własny i wyłożyć kasę na całość, a Unia dopiero zwraca, jeśli zaakceptuje Twój projekt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minka...
http://www.twoja-firma.pl/artykuly/59,o-ulatwieniu-zatrudnienia-absolwentom-program-1praca.html Najlepeij dowiedzieć się w UP. jeśli masz jakieś pytania to pisz. Trochę w tym siedze więc postaram sie pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja się właśnie staram
na początek możesz dostać 12400zł z Funduszu Pracy- to jest kasa z Urzędu Pracy, jest trochę warunków, trzeba być zarejestrowanym bezrobotnym najlepiej więcje niż 12miesięcy, mieć wykształcenie w tym kierunku w którym otwieramy firmę (jeśli się go nie ma mozna się starać o kurs w wybranej firmie- UP pokrywa koszta do 1200zł- i taki kurs wystarcza), zrobić biznesplan, złożyć papiery..... czeka się do miesiąca....oczywiście pieniędzy nie dostaje się do ręki, tylko wszystko musi być na faktury.... podobną dotację mozna otrzymać gdy tworzy się nowe stanowisko pracy.... następnie można starać się o dotacje dla mikroprzedsiębiorstw... tu UE zwraca do 50 tys zł mis to być nie więcje niż połowa całej inwestycji, ach i najpierw samemu trzeba wyłożyć całą kasę- to jest pewien minus.... to tyle co ja na razie wiem ach i nowy przedsiebiorca płaci teraz niższy zus ok 250 zł, no i można wziąć sobie do firmy stażystę, lub kogoś na przygotowanie do zawodu i wytedy UP placi takiej osobie przez pół roku ok 470zł- więc na pewno nizsze koszta, posiadania pracownika też się przydadzą.... Ps sama chetnie dowiedziałabym się więcej szczególnie o jakichś szczegółach których nie ma w necie i formularzach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawyyyyyy
następnie można starać się o dotacje dla mikroprzedsiębiorstw...----->masz jakis link do szczegolow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja się właśnie staram
niestety nie mam... ja się dowiedziałam od kolegi.... który dostał zwrot 20 tys z tych właśnie dotacji... ja na razie jestem na etapie PUP, więc szczegóły nie się mi potrzebne.... planuję się o to ubiegać dopiero w przyszłym roku.... podobno na poczatku roku mają najwięcej pieniędzy i szansa jest największa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO AUTORKI WYPOWIEDZI
ja się właśnie staram. CZy mając tylko dzałalność gospodarczą, jednoosobowe biuro, można starać się o stażyste? w jaki sposób to sie odbywa. też będę się starała o 12tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja się właśnie staram
z tego co wiem to można, jak tworzysz nowe miejsce pracy, to na nie możesz starać się o 12 tys.... trzeba wypełnić wniosek.... także najlepiej iść do PUP od razu pobrać wniosek i zasięgnąć informacji.... aha no i ten pracownik musi być u ciebie zatrudniony min rok..... http://www.praca.siedlce.pl/druki.php na tej stronie mozna pobrac druki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×