Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość homeo

Kodowaniu pytań otwartych....co to znaczy?

Polecane posty

Gość homeo

Znalazłam takie ogłoszenie: KODER Wymagania: Dobrej znajomość języka angielskiego oraz jednocześnie jednego z wymienionych: czeskiego, rumuńskiego, rosyjskiego i węgierskiego. Oferujemy: Pracę dodatkową, docelowo wykonywaną w domu, polegającą na kodowaniu pytań otwartych Czy może ktoś wie o co w tym chodzi? Chodzi mi o kodowanie tych pytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllllll
Stawiam ze to jakaś ankieterska akwizycja. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homeo
No nie wiem...po co w takim razie znajomośc dwóch języków obcych? Hmmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllllll
Upieram się przy swoim, na język znajdę jakieś uzasadnienie:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodujesz pytania do celów badań statystycznych, nie jest to trudne, lecz dość zmudne zajęcie do swojej mgr kodowałam kwestionariusz ankiety za pomocą programu \"Socjolog\", który wszystko ładnie sam podliczał później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homeo
Azazella, przepraszam, ale czy możesz jaśniej? Tzn coś się wpisuje do formularzy? Będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zalezności od programu kodującego wygląda to różnie: np. we wspomnianym \"Socjologu\" posługiwałam się zerami i kreskami, czy jedynkami, nie pamiętam dokładnie, natomiast przy kodowaniu ręcznym, gdy miałam np. pytanie nr 1. i wyłaniało się np. pieć różnych odpowiedzi ze wszystkich kwestionariuszy, to np. odpowiedź 1a to był nr 1, 1b to nr 2, 1c to nr 3, 1d to nr 4 i 1 e to nr 5. Potem było pytanie drugie i powiedzmy trzy odpowiedzi (wyłonione na podstawie analizy wszystkich kwestionariuszy ankiet) i tak odpowiedź 2a to był nr 6, 2b to nr 7 itd. Nuuuda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, jestem po socjologii na UAM w Poznaniu przypuszczam, że moja odpowiedź (ta wyżej) ciągle jest niejasna, przykro mi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homeo
Średnio, ale przynajmniej mam pojęcie z czym to się je;) Czyli to jest coś z ankietami - tak mniej więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kodowaniu ręcznym robiliśmy takie płachty kratkowane, macierz, na górze były numery oznaczające kwestionariusze, np. od 1-100 (w górnym rzędzie - każda kolumna miała 1 numer), a z boku - wiersze - to były własnie te zakodowane odpowiedzi od 1- iluś tam. Ale to ręczna metoda, z programów komp. znam tylko wspomnianego \"Socjologa\", z którym miałam do czynienia 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homeo
Bardzo Ci dziękuję:) 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia w tej dodatkowej pracy, jesli się jej podejmiesz :) Ja z kolei planuję sobie dorobić jako Tajemniczy Klient :) Ciekawe, co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×