Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aparatkaa

Aparat ortodontyczny

Polecane posty

Witam, Mam dość nietypowe pytanie... ok 7 lat temu miałam ruchomy (ściągany) aparat ortodontyczny, który przestałam nosić po paru miesiącach. Ostatnio znalazłam go i założyłam, okazało się, że góra aparatu pasuję po tylu latach na moje zęby. I teraz moje pytanie... czy jeżeli zacznę go znów nosić to moje zęby mogą się pogorszyć po tylu latach nie noszenia go, czy wręcz przeciwnie? Z góry dziękuję za POMOCNE odpowiedzi, a nie za falę hejtu która znając życie zaraz się poleje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, moim zdaniem nie powinnaś samodzielnie zakładać takiego aparatu. Mimo że wciąż pasuje, może poprzestawiać zęby w sposób dla Ciebie niekorzystny. Leczenie ortodontyczne powinno się przeprowadzać pod okiem ortodonty. No i druga rzecz, jeśli jesteś osobą dorosłą, a chcesz się leczyć ortodontycznie, to lepiej założyć aparat stały. Nie wiem, czy obecnie się w ogóle stosuje aparaty ruchome u dorosłych? Ja sama niedawno założyłam taki aparat, a też kiedyś w przeszłości nosiłam aparat wyjmowany. Nie przyniósł efektu, bo za mało nosiłam. Teraz mam nadzieję doprowadzić leczenie do końca - noszę aparat niemal niewidoczny, a na dodatek mam świetną panią dr (pani Chruściel z kliniki Rock Your Smile), a dobry lekarz to podstawa. Nie bagatelizuj tego, tylko umów się do ortodonty i ewentualnie zacznij leczenie pod okiem specjalisty. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×