Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sidia-a

chce przefarbowac sie na blond....warto ?

Polecane posty

Gość Sidia-a

teraz mam ciemno brązowe włosy, naturalne mam w kolorze średniego brązu. I tak ostatnio myslalam nad blondem, bo jeszcze nie mialam, tylko zastanawiam sie jaki odcień by pasowal do mnie. Mam brązowe oczy, karnacje raczej jasną. tylko mam dosc ciemne brwi, i czy one nie będa za bardzo kontrastowac z jasnymi włosami...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanow sie, jesli masz ciemne brwi i chcesz miec blond wlosy to musza miec ( brwi:) ) idealny ksztalt i powinny byc raczej waskie. Poza tym ciezko jest dobrac taki odcien blondu zeby idealnie wspolgral z karnacja. No i wlosy blond wymagaja wzmozonej pielegnacji, jesli czesto uzywasz suszarki , prostownicy itp to przygotuj sie na sianko na glowie. Ja mam farbowane z ciemnego blondu na jasny blond, co prawda wygladam o wiele ladniej, ale za to polowa moich funduszy idzie na odzywki itp duperele. Wypisz sobie na kartce za i przeciw i porownaj wyniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepolecam
po pierwsze beda się znacznie bardziej niszczyc, a po drugie zasilisz szerokie grono farbowanych blondynek, zrób sobie lepiej inny ładny kolor, ewentualnie pasemka lub balejaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również nie polecam, z ciemnego blondu farbowałam się na jasny i nawet było ładnie, tylko włosy baaaardzo mi się zniszczyły, a teraz powrót do naturalnego koloru to dosłownie jest koszmar:( dekoloryzacja odpada, bo włosy są i tak za bardzo zniszczone:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość generałowa
Przychylam się opinii - nie jest to za dobry pomysł. Po pierwsze - powrót do swojego koloru to będzie koszmar - no chyba że masz niezbyt długie włosy , to ten etap przejściowy szybko odrośnie , resztę się ściacha. Albo pokoloruje z powrotem na ciemno , ale z tym to różnie bywa. Jeżeli koniecznie chcesz się przefarbować , to zrób też coś z brwiami , rozjaśnij je , bo nic tak okropnie nie wygląda , jak brwi ewidentnie pasujące do brunetki przy włosach blond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sidia-a
no wlasnie obawiam sie tez tego ze moga mi sie jeszcze bardziej zniszczyc. No fakt ze używam suszarki (prostownicy sporadycznie) . Włosy mam do pasa, i nie chcialabym ścinać. a własnie jak to jest potem jak bede czciala wrócic do ciemnego koloru to nie mozna spowrotem zafarbowac tych jasnych na ciemny tylko czeba czekać az odrosną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ROB TEGO
jako prawdziwa brunetka blagam-zastanow sie 5 razy zanim sie zdecydujesz!:) po co kolejna farbowana blond panna? no co ty? brunetki sa o niebo ladniejsze, wyrazistrze i charakterystyczne! (wyjatek od reguly-meg ryan) zreszta skoro natura chciala bys byla brunetka to nie psuj tego. a faceci (ci naprawde sensowni :) wola brunetki...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajra
w 100% nie warto bo ciemne włosy też wyglądają bardzo ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaaaa
ja też jestem brunetką i jakieś 5 lat temu zmieniłam kolor na blond, i teraz nie potrafie z niego zrezygnować :) przymierzam się i nie mogę, czuje sie fantastycznie w tych włosach :) faceci lubią blondynki :) pozatym ładnemu we wszystkim ładnie ;) fakt włosy od rozjaśniacza sie zniszczą :( trudno ocenić "na oko" czy komuś bedą pasować czy nie, moze wybierz sie do jakiegos sklepu z perukami i po przymierzaj ;) Pozatym widze, ze nie masz pojecia o farbowaniu włosów :( Włos rozjaśniony pozbawiony jest swojego pigmentu, ma po otwierane łuski i gdybyś nałożyła ciemną farbę na włosy rozjaśnione, to kolor bedzie sie trzymał o wile krócej i bedzie sie zmywał, ale jest alternatywa w postaci pasemek. Gdy juz znudzi Ci się kolor blond i bedziesz miała naturalne odrosty, proponuje zrobić pasemka w kolorze odrostów, wtedy odrost i zrobione pasemka przyciemnią włosy, a z czasem te granice sie zatrą, bedziesz mogła dorobić pasemka, albo od razu zrobic tyle ile chcesz, i to wyglada naprawdę super :) ---> niepolecam, ale pasemka i balejage juz wychodzi z mody, zależy kto na co patrzy, pozatym jak wynika z badań większosć ludzi nie preferuje już pasemek, a wola jeden kolor. ale to oczywiscie rzecz gustu :) ale przepraszam co jest złego w farbowanych blondynkach? Kolor blond odmladza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sidia-a
nie no dziewczyny :) prawie juz mnie przekonalyscie ze zostane chyba przy moim ciemnym kolorku :) ewentualnie moze z nim cos zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sidia-a
ciekawskaa-> na farbowaniu wlosow sie znam na tyle na ile bylo mi to potrzebne, nie interesowalam jak i gdzie otwierają sie łuski w rozjaśnionych wlosach, bo bylo mi to niepotrzebne. dopiero teraz zbieram informacje. Mam jeszcze pytanko... co ile ty farbujesz swoje odrosty?? i czy robisz to u fryzjera? czy sama? Nabalejage sie raczej nie zdecyduje, bo średnio mi sie to podoba.. wole miec stonowany, w miare w tym samym odcieniu, kolor na glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE RÓB TEGO!!!!!!! Ja własnie przez kilka lat farbowałam włosy na blond i mam strasznie zniszczone:( wypadaja mi i sie strasznie łamią!! Chcę wrócic do swojego koloru, ale jak ktoś wczesniej napisał to jest koszmar!!! Nie moge farbować na ciemnnijszy bo mam zniszczone i musze poczekac az mi odrosną:o a farbowałam 4 miesiące temu!! Strasznie się czuje, ale na razie jest zima, chodzi sie w czapkach więc staram sie wytzrymac::(ale ty jak masz piekne włosy brazowe i zdrowe to nie farbuj na blond!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaaaa
---> Sidia-a nie chciałam Cię urazić, nie miałam nic złego na myśli... :) Odrosty farbuje sie tak czesto jak szybko rosna włosy, uważam, ze im czesciej muszę farbować tym lepiej, bo szybciej rosną, ja farbuję srednio co 1,5 miesiaca, bo później mi sie nie podobaja, a tak troche to nawet fajnie wg mnie wyglada :) szczególnie w kitce :) Sama tzn. mama mi rozjaśniała z koloru pochodnego czerwieni (tycjan, rubin) bo takowy miałam, a naturalny jest ciemny. I sama teraz robie odrosty, raz w życiu poszłam farbować włosy do fryzjera i chyba miałam totalnego pecha, bo nie dosć, ze nie zrobił tego co chciała, to wyszło krzywo (chciałam przyciemnić dół) i jeszcze odrosty wyszły żółte i zrobione nie dokładnie! bo zostały mi czarne "placki"!!!! Pozatym fryzjerzy robia to na akord, i m więcej głów tym większa kasa, takie jest moje zdanie, chyba, ze masz zaprzyjaźniona fryzjerkę, która naprawdę poswięci czas i uwagę. I jeszcze bardzo niszczą włosy, szarpią, nie daja przy rozczesywaniu odżywek, suszą byle jak, bo chcą byś ładnie wygladła jak wyjdziesz z salonu, reszta ich nie obchodzi. Chociaż ludzie chodzą i sobie chwalą, takie jest tylko moje skromne zdanie, Tobie zyczę milszych wrazeń :) A ja mam juz swoje sprawdzone farby, jak coś nie wyjdzie (choć tak sie jeszcze nie zdażyło) mogę winic tylko siebie zawsze moge poprawić :) Ja kombinowałam z psemkami pod spodem, ale teraz chyba wrócę do całosci w kolorze blond. :) pscółka----> Nie każdemu kolor blond psuje, trzeba się przyzwyczaić, fryzjerzy często mówią poczekaj oa odrosną, bo są zniszczone, guzik prawda! To, ze sie niszcza to napewno prawda, są w gorszej kondycji, ale na wszystko jest sposób :) Wydaje mi sie, ze warto spróbować, w końcu zawsze! mozesz wrócić moze nie do w pełni swojego, bo na to dekoloryzacji nie ma, ale bardzo podobnego koloru do swojego, a napewno taka zmiana poprawia samopoczucie :) a tak bedzie Cię zawsze męczyć, jakby to było :) Nie namawiam do złego! poprostu ja teraz nie potrafie z blondu zrezygnować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrezygnujesz jak bedziesz mieć połamane i wypadające włosy:( ja farbowałam na blond od 6 lat i ogólnie wolę siebie w blond włoskach bo mam jasną karnacje, ale teraz jestem po prostu zmuszona wrócic do swojego ciemnego koloru (jestem szatynką) :o Tez zawsze mówiłam, że z blondu nie zrezygnuje, ale moje włosy teraz to koszmar niestety:o a odzywek uzywałam i specjalistycznych szamponów, witamin itp. i niestety są zniszczone, także odradzam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sidia-a
Dzięki ciekawskaaa za wyczerpująca odpowiedz :) za pierwszym razem musialabym sie wybrac do fryzjera, ale potem to juz chyba radzilabym sobie sama..bo bym z torbami poszla, przez moje blond wlosy :D ta zmiana mnie wlasnie korci, jak bym wygladala inaczej... tylko reakcje znajomych.. ale kij z nimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otoz piesek leszek
radze nie pytac na forum, ale raczej udac sie do fryzjera, on zapewne profesjonalnie Ci doradzi. Wazne jest, czy Ty bedziesz sie dobrze czula, a nie to co modne, obecnie coraz wiecej z farbowanych na blond dziewczyn robi sie na czarno, co tez niekoniecznie dobrze wyglada. Idz wiec do fryzjera :) poza tym sa naprawde dobre kosmetyki profesjonalne do wlosow blond, tak wiec nie musisz ich niszczyc, suszarki tez sa teraz lepsze niz kiedys, polecam z jonizatorem jesli masz ladne, bujne, geste wlosy, nie stanie sie nic przy odpowiedniej pielegnacji :) jesli masz slabe, watle, chore wlosy to lepiej nie farbuj, takie wlosy i w ciemnym odcieniu slabo wygladaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sidia-a
nie mam slabych , watłych i chorych wlosów ;) jedynie koncowki sie troche rozdwajaja bo przy dlugich wlosach jest standardowe ( ale zawsze mozna je ciachnać) czasem są troche suche, ale dobre odżywki robią swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wiem zupełnie jaki kolor powinnam mieć na głowie :( teraz mam brązowe, raczej ciemne, ale mam jasną karnację, piwne oczy i brwi hmmm jaki to kolor - przypomina zielony :D na pewno nie są czarne, ani brązowe, ani tez jasne :/ jakiś taki szary bury :/ i nie wiem w jakim kolorze wyglądałabym dobrze. Czasami mam wrażenie że ten brąz mi nie pasuje i że wygladam w nim staro :/ a blond chciałabym mieć (kiedys mialam pasemka jasne) ale boje sie wlasnie tego o czym pisalyscie - siana na glowie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xniakd
Ja też miałam włosy ciemny brąz,jasną karnację ,niebieskie oczy i ciemne brwi.W zeszłym roku zrobiłam sobie pasemka blond ,póżniej balejaz blond a teraz mam też balejaż ale w sumie jest to ciemny blond i jasny blond.O niebo lepiej sie czuje w blond włosach:) zresztą wszyscy znajomi twierdzą,ze wyglądam lepiej.Kolor blond rozjaśni twoja osobę i nie ukrywam,ze faceci jednak wolą blondynki to sie sprawdza.Niestety sprawdza sie tez to,ze odkad jestem blondynką to muszę udowadniać,ze jestem inteligentna hehe.Minusem na pewno są odrosty i to,ze wlosy strasznie się wysuszyły po farbowaniu,ale i tak chyba już nie wróce do swojego koloru.A co do brwi to tak jak któraś z dziewczyn pisała ,jesli masz je ładnie wyregulowane i w miarę cienkie,ale nie za cienki to wtedy twoje oczy są jeszce bardziej wyraziste a jeśli masz brązowe oczy to bedzie super wyglądać.Zaryzykuj nic nie tracisz tylko na poczatek radziłabym balejaż a nie od razu całe qwłosy bo to będzie za duży kontrast między Tobą sprzed farbowania i po.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaka-ja
ja tam wolalabym brazowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi*****
kazdy wiec ze faceci wola blondynki wiec farbuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz modne są ciemne kolory i na pewno nie balejaże, tylko jednolite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym sie nie przejmowala
moda. Brunetkom jest nieladnie w jasnym blondzie, wiec tylko ciemny balejaz wchodzi w gre. I to nie taki, ze pasemka sa widoczne, tylko taki bardzo gęsty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszunia__aaa
Ja też mam włoski farbowane na blond farbuje juz 6 lat i czuje sie w tym kolorze najlepiej i wszystkim sie w tym kolorze bardzo podobam , eksperymentowałam już z rubinem , ognistą czerwienią , ale to był błąd! nie mam bardzo zniszczonych włosów uzywam odżywek , maseczek i balsamów , staram sie nie suszyć włosów suszarką , prostownic ani lokówek nie używam ...... mam niebieskie oczka i raczej jasna karnacje i dla mnie kolor blond jest po prostu stworzony :):) tobie też radze spróbować tylko musisz to zrobic za pierwszym razem u fryzjera bo jak masz długie włosy to sama sobie nie poradzisz no i fryzjer ( najlepiej fryzjer stylista ) dobierze ci odpowiedni odcień no chyba ,że powie ci żebys nie fabowała bo bedziesz wyglądac okropnie !! :) ale skoro masz brązowe oczka to musisz wygladac ładnie :) powodzenia PS: aha jest taki program do kupienia czy ściągnięcia w necie , i w gazecie teraz wyszedł taki program , gdzie wklejasz swoje zdjęcie do komputera i mozesz robić makijaż sprawdzać w jakim bedzie ci do twarzy , oraz przymierzać różne peruki z różnymi odcieniami blond i nie tylko .... ja sie w to bawiłam a i tak wyszło mi ,że w blond wyglądam najładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiekszość brunetek też jest farbowana uważam że jeżeli bardzo chcesz to warto spróbować jak nie pomalujesz to bedziesz zawsze sie zastanawiać jakbyś wyglądała w jasnych włosach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×