Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianka :)

Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Polecane posty

Gość

Witam, czy jest tu ktoś z choroba afektywna dwubiegunowa? Jak wam się żyje z ta przypadłością? Jak wyglądają wasze relacje z innymi? Sama cierpie na CHAD i wiem ze nie jest lekko ale moze razem bedzie latwiej. Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
tak biore, czy ty tez cierpisz na chad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie prosze powiedzcie jak dlugo sie leczycie, jak szybko postawiono diagnoze Łodzianka jak po Depakine? tez mam to ,,zadane,, do spożycia Myslicie że mozna z tym zyc bez leczenia? Tez mam to w diagnozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jasne, wiadomo ze czyny bedzie zawsze widac ale w tej chorobie nie widac cierpienia bo bol jest psychiczny a nie fizyczny. Dlatego czesto ludziom postronnym ciezko to zrozumiec. Co do Depakine to tez uwazam ze to dobry lek chociaz musze brac coraz silniejsze dawki. Mimo to uwazam ze bardzo dobrze stabilizuje i nie niesie za soba efektow ubocznych (przynajmniej u mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ObserwatorkaObs, nie da sie funkcjonowac normalnie bez leków. Zniszczysz sobie zycie jesli nie bedziesz ich brac. Ja dopiero dzięki lekom zaczęłam żyć i przestalam sie tego życia bać. Musisz sobie uswiadomić ze CHAD to choroba na całe życie i trzeba przyjmować stabilizatory nastroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz teraz nie pamiętam 4 lat, boje się tych leków. Patrze na skutki uboczne i wiem że jeśli to mnie dotknie bedzie jeszcze gorzej. Leki wykupiłam. Czy któraś z Was była leczona w zakładzie na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wiem ze sie boisz, ja sie poplakalam jak przeczytałam ulotke. Uwierz mi ze to co oni tam pisza to jest przypadek jeden na milion. To naprawde dobry lek, moze Cie lekko bolec zoladek na poczatku ale to minie. Nie czytaj ulotek bo one potrafia wystraszyc. Nie boj sie, nie bedziesz kims innym po zazyciu psychotropow, bedziesz po prostu normalnie funkcjonowac. Jaka dawke masz docelowo przyjmowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Obserwatorka, a co sie stalo ze zglosilas sie do lekarza jesli juz wczesniej obserwowalas podobne objawy? Nastapilo pogorszenie nastroju? Mozliwe ze wczesniej cierpialas na cyklotymie czyli lagodniejsza forme CHAD ktora jest czesto mylnie brana za ceche charakteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Obserwatorko, współczuję Ci serdecznie, ta choroba potrafi dać w kość.Oczywiscie autosugestia moze pomoc ale raczej nie w walce z ta choroba - na nieprawidlowa prace neuroprzekaznikow nie mozna niestety wplynac sila woli... :( Co do lekow to tak jak pisala kant dupy - po prostu wez je i nic nie czytaj, tylko tak sobie pomozesz. 22kwietnia2010 - objawy choroby moga wielu ludzi zaskoczyc. Niektorzy przez lata nie wiedza ze to co poczytywali za osobowosc jest anomalia ktora trzeba leczyc. Obserwuj siebie uwaznie, jesli nadal bedziesz zauwazac niepokojace objawy moze warto pomyslec o konsultacji z lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ta choroba może mieć coś wspólnego z napadami epilepsji w dzieciństwie(około 8 napadów, które na pewno wystąpiły); pamietam że brałam depakine 300 mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz czasem mam wrazenie ze sa we mnie dwie osoby, jak schizofrenia. Jakby ktos wstępował w umysł i ciało. Zreszta sami wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOTwBUTACH4
Czy to jest cos takiego jak pokazuja w tym video? www.youtube.com/watch?v=eFFFz9cecL8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
22kwietnia - jest to bardzo mozliwe - CHAD leczy sie właśnie kwasem walproinowym ktory jest podstawowym skladnikiem leków przeciwpadaczkowych wiec przebieg tych chorob jest w jakis sposob powiazany. W obydwu przypadkach praca neuroprekaznikow jest zaklocona wiec pewnie ma to spore znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22.04.2010 wiesz byc moze, ja bedac dzieckiem leczylam sie u psych i neurologa, ale nie wiem do dzis czy to ma zwiazek. Byc moze, jesli jak napisala Lodzianka cos z neuroprzekaznikami nie gra. Nie wiem, nie wnikalam w to a chyba warto przegladnac historie choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
popieram kant, dla prawidlowej diagnozy nalezy skontaktowac sie z lekarzem, czasem zeby zdiagnozowac pacjenta potrzebne sa lata. Jesli czujesz ze Twoj stan uniemoziwia Ci normalne funkcjonowanie skonsultuj sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze objawy poczytałam ''trudności z nauką; zmienność nastrojów...'' płakać się chce.Na dodatek teraz to już naprawdę boję się iść do lekarza, aby nie potwierdził tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, mi tez badań nikt nie robił na tarczyce więc może tu poszukam bo naprawde nie chce sie pogodzic z taka diagnozą nie wiem jak z reta nie wierze ze dozyje tego momentu .. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam 10 lat, przez 5 lat brałam depakine, przez dwa lata nie miałam napadu żadnego i uznano, że nie muszę brać, że 'wyrosłam'. Tylko co to ma znaczyć : Epizody maniakalne charakteryzują się występowaniem następujących objawów: * często brak wglądu w chorobę * gonitwa myśli (71% chorych) * halucynacje i/lub urojenia (w przypadku zaburzenia z objawami psychotycznymi) * odhamowanie seksualne (57% chorych) * podniecenie psychoruchowe (87% chorych) * przymus mówienia (98% chorych) * trudności w koncentracji * zawyżona samoocena * zmniejszenie krytycyzmu (podejmowanie lekkomyślnych działań) * zmniejszona potrzeba snu (lub kilkudniowy całkowity brak potrzeby snu, 81% chorych) * zwiększenie energii ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
22kwietnia - podajesz objawy manii, czy takie wystapily u Ciebie? Co zaobserwowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się wstydzę ale dobra :D mam manię czystości, higieny - niby to jest zdrowe ale mycie rąk non stop i nie dotykanie przedmiotów którzy inni dotykają, wyobrażenia co się tam znajduje i co się stanie jak to dotknę i 'zjem'. Mam wrażenie przeźroczystości, jak ktoś mnie widzi, gdy np idę ulicą to mam ochotę zniknąć i czuję się wtedy delikatnie mówiąc jak g***o, lub chcę wtedy pobawić się w dextera i wyeliminować niepotrzebne jednostki.Śpię po dwie godziny, boję się zasnąć żeby mi coś złego się nie przyśniło, albo jakiś proroczy sen :O a czasami jest zajebiście, tylko wszyscy się pytają czy ja coś brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
# przymus mówienia (98% chorych) # trudności w koncentracji # zawyżona samoocena # zmniejszenie krytycyzmu (podejmowanie lekkomyślnych działań) # zmniejszona potrzeba snu (lub kilkudniowy całkowity brak potrzeby snu, 81% chorych) # zwiększenie energii # gonitwa myśli (71% chorych) to także

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
wiem ze sie boisz ale te objawy nie musza od razu oznaczac CHADU. :) Co do bezsennosci to jest to czesty objaw innych chorob i inaczej przebiega. napisz z czego wynikaja Twoje klopoty ze snem. Boisz sie spac bo np dokuczaja ci lęki czy moze nie odczuwasz potzreby snu - masz duzo energii. Jaa to wyglada???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem ma dużo energii, czasem piję kawę non stop aby ruszyć nogą i nie ma to nic wspólnego naprawdę ze snem, śnią mi się często rzeczy które się przydarzą, bądź przydarzyły i jest ukazany dalszy ciąg albo jeszcze likwidowanie niepotrzebnych jednostek.. dziwne to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no własnie, ja tez bym sie sklaniala bardziej ku nerwicy,albo zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Jesli chodzi o sen w Chadzie t w fazie maniakalnej doslownie nie chce Ci sie spac - myslisz wtedy ze nie ma po co marnowac nocy skoro jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia. Robisz to wszystko i nie odczuwasz zmeczenia i moglabys tak tygodniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie stanowi problemu forumowego to napiszcie jakie u Was objawy mani występują. Jestem ciekawa czy jest to nieco podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wrocilam z takiej przeprawy własnie, na ktora wyruszylam z groszami i bez noclegu,ale zyje ;) tez maluje, rysuje, zajmuje sie wtedy poezją jezykami i chleje na umór dzizyss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×