Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

guz pod pachą pomocy! do jakiego lekarza

Polecane posty

Gość gość

Witam. Nie proszę o poradę typu "co mi jest, na co jestem chora" zdaję sobie sprawę ze z prawidłowej diagnozy przez internet skorzystać nie można. Podaję link do zdjęcia mojej pachy pod która kilka miesięcy temu pojawił się guz. Raz jest twardy raz "mięknie" raz mniejszy a zaraz się powiększa, raz bezbolesny a zaraz ból potrafi być tak silny że nie pozwala zasnąć lub przy gwałtownych *****ch ból jest porównywalny do "wbijania czegoś ostrego w pachę". Byłam z tym problemem u lekarza rodzinnego 2-krotnie. Zostałam odesłana do domu z recepta na antybiotyk bo przyczyna guzka pod pacha jest stan zapalny spowodowany goleniem pach. Być może taka jest przyczyna ( podejrzewam ze może być to wrośnięty włosek, bo akurat z tym mam ogromny problem nie tylko w okolicach pach ale zwłaszcza na innych częściach ciała po goleniu) ale leki od rodzinnego pomagają na krótką metę - objawy się łagodzą po czym znowu powraca to do stanu z przed. Wczorajszego dnia, czyli po kilku miesiącach po raz pierwszy, pojawił się wyciek z guza - na zdjęciu zaznaczyłam gdzie pojawiła się dziurka którą wylało się dość sporo wody podbarwionej na żółto oraz gęstsza wydzielina koloru mleczno - żółtego, obie były bezwonne. Chciałabym ten problem załatwić prywatnie lecz kompletnie nie mam pojęcia do jakiego lekarza prosto się udać by uniknąć odsyłania z kwitkiem z jednego do drugiego specjalisty. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to od golenia włosków "pod włos"...doszło do stanu zapalnego okołomieszkowego i stąd ten guzek i wydzielina...ja bym zmienila opcje golenia, na z włosem (wiem, ze nie da sie wtedy wygolić idealnie, ale zapobiega to wrośnięciu niechcianych włoskow i nie uszkadzasz mieszka wlosowego, ewentualnie pasta cukrowa do depilacji, nie myl z woskiem, bo technika wyrywani wlosków jest inna nie pod tzw. włos, a z wlosem) do tego, sama bym wicisnela wydzieline z guzka, odpowiednio dezynfekując skórę przed i po, jak wydzielina nie chce sie ewakuowac to delikatne uklucie igla powinno pomóc- delikatne wkłucie śródnaskórkowe, nie mówie tu o wbiciu igły prostopadle do guzka...potem tribiotyk, lub inny antybiotyk- powinno pomóc... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wycisnelam ile sie da ale jak przestalo leciec to sobie odpuscilam a bawic sie w przebijanie na pewno nie mam zamiaru. Mam wrazenie ze tego tam jest jeszcze duzo i nie pod naskorkiem tylko grubo pod skora ... dalej czekam moze sie dowiem gdzie sie udac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest wrzód do chirurgia na wyczyszczenie, myśl logicznie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×