Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Okropnie przesuszona skóra POMOCY!!!

Polecane posty

Gość gość

Witam. W piatek, prawie tydzien temu kupilam nowe kosmetyki do pielegnacji twarzy. Po pierwszym uzyciu moja twarz stala sie strasznie przesuszona i sciagnieta. Wystapily zaczerwienienia, w okolicach oczu nabrzmienia i skora zaczela mi miejscami delikatnie schodzic z twarzy. Jakos od niedzieli probuje walczyc z tą skora ale nic nie dziala. Nakladalam bardzo duze warstwy kremów (po ktorych pieklo mnie jak nie wiem) i nic to nie daje. Dzisiaj nawet skora stala sie jeszcze bardziej sucha i cala dolna część mojej twarzy jest pokryta martwym naskorkiem. Czym to oczyścić, co robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie to reakcja alergiczna. Nie smaruj tego kremami, idź to dermatologa, niech ci przepisze jakąś maść na twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie tak powinnam zrobić ale mam niestety w piątek studniówkę: (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yulcca
No to szybko ratuj to maskami, najlepiej jakimiś mocno nawilżającymi, np. blue detox bielendy, nawilżająca do cery wrażliwej, nie wywoła podrażnień na takiej skórze na pewno, próbowałaś stosować maski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina887
Mnie na mocno przesuszoną skórę po urlopie pomógł krem intensywnie regenerujący od eveline, dokładnie extra soft , nie kosztuje on dużo, a bardzo dobrze nawilża i koi spierzchniętą skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!! WYPEIRDALAJ kkuuuvrvvo z tym spamem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na takie mocne pieczenie ja używałam żelu aloesowego z Holika Holika - miałam okropnie poparzona skóre po opalaniu i jakikolwiek krem był jak kwas wylany na buzie tak mnie piekło ! Ten żel jest serio delikatny i super łagodzi, widziałam na alezielonysklep za jakieś nieduże pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyrzuć won wszystkie kremy i inne tego typu środki. Zastosuj naturalne nawilżenie maseczką z jogurtu naturalnego, złagodzi podrażnienia i zniweluje przesuszenie. Możesz też zastosować okład z surowego ogórka zielonego. Ja dodatkowo zimą zabezpieczam skórę smalcem. Śmiejcie się, ale to są najlepsze sposoby, a zarazem nieszkodliwe (o ile się nie cierpi na alergie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elissska
U mnie na suchą skórę sprawdziły się kosmetyki z Bioselect. Ich balsam do ciała okazał się strzałem w 10! Pięknie nawilżył i wygładził moją cerę, a naturalny i delikatny skład kosmetyku utrzymuje ją w świetnej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja833
Jeśli taki stan będzie się przedłużał, to powinnaś odwiedzić dermatologa. Doraźnie spróbuj oliwki łagodnej z http://www.johnsonsbaby.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maja833 dziś Przestań reklamować to napchane parafiną GÓOOWNO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie podziałały masła Efektima, zwłaszcza kokosowe, bo to mój ukochany zapach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccounter
Moja siostra pokazała mi (i uratowała życie) kremami L'Biotica. W końcu coś co mnie nie uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ask333
Ja sugerowałbym Floslek, mają świetne żele z aloesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja833
Jeśli taki stan będzie się przedłużał, to powinnaś odwiedzić dermatologa. Doraźnie spróbuj oliwki łagodnej z http://www.johnsonsbaby.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przesuszona skóra, szczególnie po zimie to uszkodzona warstwa ochronna. Możesz ją odbudować specjalnymi zabiegami Thalgo. Mi wystarczyly dwa zabiegi. Polecam salon Beauty Premium w Poznaniu - oprócz zabiegu dostaniesz cenne wskazówki jak pielęgnować taką skórę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie w domu warto wrzucić ręcznik na kaloryfer, zawsze wilgotność w pokoju będzie większa i skóra przestanie być sucha. Jak spędza się dużo czasu w samochodzie, to zawsze można załatwić sobie jakiś nawilżacz powietrza na np. www.nanum.pl W aucie powietrze jest szczególnie suche, bo nawiew i włączone ogrzewanie wysusza wnętrze, że aż oczy szczypią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie nawilżają masła do ciała Efektima. Kokos, mój faworyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetakramarskaa
Zależy na jakim tle... Może wypróbuj komorę hiperbaryczną, ja też ją stosowałam na przesuszoną skórę, ale moim głównym powodem były blizny. Po kilku zabiegach skórę miałam o wiele w lepszej kondycji, odpowiednio dotleniona, promienna i nawilżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też z tlenoterapii korzystałam, akurat w atamedzie, bo jestem z warszawy, u mnie to ogólnie chodziło m.in. o skórę, miałam w bardzo złej kondycji po nadmiernym opalaniu, tlen odżywił ją, jest bardziej nawilżona i wewnętrzne struktury są wzmocnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IMBIROSS
Wiesz może jaką masz cerę? Jaką miałaś przed rozpoczęciem aplikacji nowych nabytków? A do jakiej cery je kupiłaś? To jest istotne dziewczyny i powinna każda się przejść do kosmetologa ( NIE do kosmetyczki ) na diagnozę. Czy wiecie, że każdy rodzi się ze skórą normalną i to nasze błędy w pielęgnacji doprowadzają nas do cery wrażliwej/alergicznej/suchej.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja najbardziej cenię kosmetyki firmy cetaphil. Co prawda nie używam ich codziennie, ale ale za to używam ich w sytuacjach kryzysowych. Czyli wtedy gdy widzę, że moja skóra jest wysuszona i wymaga intensywnej regeneracji. Wtedy jedno opakowanie ich balsamu https://www.cetaphil.pl/107/cetaphil-md-dermoprotektor/ , przywraca jej należyty wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga Swakoń
Hmmm jeżeli ktoś stosował wszystkie preparaty świata na nawilżanie suchej skóry i to specyfików aptecznych z górnej półki. Mowię tu o kremach la roche posay czy vichy, dr irena eris itd i nic nie pomaga, to zadajcie sobie pytanie w jakim mieście mieszkacie. Jaką macie jakość powietrza. Moi drodzy , niestety ale ma to ogromne znaczenie. Jeżeli jest u Was duże stężenie smogu, to możecie na kosmetyki wydać fortunę a i tak będzie do niczego. Ja od pewnego czasu mam oczyszczacz powietrza z nawilżaczem z sharpa. Pracuje sobie nawet gdy śpię ;)A zamawiałam go ostatnio na goodair.pl . Obsługa bardzo profesjonalna, silna selekcja oczyszczaczy i co ważne - szybka przesyłka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza oliwka firmy ziaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Find88

Na przesuszoną skórę czy to po lecie czy teraz w okresie zimowym bardzo dobrą opcją jest zabieg  zwykorzsytaniem preapratu restylane SKinboosters ale na to trzeba się już wybrać do gabinetu medycyny estteycznej. Zabieg w każdym razie wart uwagi bo ładnie rewitalizuje skórę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula

Wiadomo, że przesuszona skóra - powodów może mieć sporo. Ale nieraz warto sprawdzić te najbardziej prozaiczne i podstawowe sprawy. 

Ja też miałam przesuszoną skórę oraz śluzówki. Za cholerę nie mogłam dojść co jest grane do czasu kupienia czujnika smogu z funkcją pomiaru wilgotności i temperatury. Czujnik kupiłam dla smogu. NIE DLA CERY -:) Ale dostałam taki wykład, że zapamiętam go na długo. 

Zadzwoniłam do sklepu z pytaniem czy z zakupionym miernikiem wszystko jest w porządku, ponieważ cały czas wskazuje mi wilgotność w domu na poziomie 20-25%. Pan ze sklepu od razu poprosił mnie o podanie jaką temperaturę mam w domu i opisanie całej sytuacji. Powiedziałam, że mam 24-25 stopni, bo lubię chodzić w krótkim rękawku pod domu. Drugim pytaniem jakie Pan zadał było czy właśnie nie mam problemów ze skórą lub przesuszonymi śluzówkami, zadał jeszcze mnóstwo dodatkowych pytań. Nie będę się tutaj rozpisywała. To był jak wywiad u lekarza -:)

Ale generalnie dostałam wykład, że mam zdecydowanie za wysoką temperaturę w domu i przez to wilgotność, również jest na bardzo niskim poziomie.

Pan był tak cholernie miły, a przy tym miał niesamowitą wiedzę, że postanowiłam spróbować. Stopniowo tak jak sugerował zjechałam z temperaturą do 21 stopni. Zimno na początku było, ale powoli przywykłam. Po miesiącu odczułam znaczną poprawę na nosie oraz oczach. Zaczęłam być bardziej wypoczęta. Nie chcę mi się dalej pisać bo sporo jeszcze tego, ale chciałam żebyście zaczaili o co mi chodzi. Nieraz problem jest banalny, potrzeba tylko żeby ktoś nam to wytłumaczył z wiedzą.

Podaje linka do artykułu w tym sklepie, w którym właśnie otrzymałam taką poradę. Chciałaś kupić tylko czujnik smogu....

Kupiłam czujnik, dostałam poradę, która pomogła a na samym końcu kupiłam świadomie oczyszczacz powietrza. I powiem Wam, że wybrałam to świadomie na podstawie paru rozmów z tym sklepem. Możecie wierzyć lub nie. Połowa moich znajomych jak chciała kupić cokolwiek odnośnie smogu to poleciała właśnie tam na zakupy. A najlepsze, że też kiedyś ktoś już na kafeterii pisał o tym gościu i tym sklepie. Jak mu później powiedziałam, że mam namiary z forum kafaterii to się zaczął śmiać i powiedział, że chyba dużo kobiet musi czytać tą kafeterię, bo ma dużo telefonów od Pań -:)

Gdyby ktoś chciał skorzystać: https://czujniki-smogu.pl/blog/jaka-powinna-byc-optymalna-temperatura-w-domu/

 

Pozdrawiam,

Paulina

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia Machula

Ale jednym z powodów przesuszenia skóry jest też po prostu centralne ogrzewanie, które działa na pełnych obrotach w okresie zimowym . Mniej pijemy i dlatego ta nasza skóra nie jest taka nawodniona. Ja np zdecydowałam się na zabieg regenerujący skórę z Restylane Skinboosters. I rzeczywiście, skóra jest jędrniejsza, bardziej nawilżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×