Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zapalenie ucha

Polecane posty

Gość gość

Witam, mam pytanie o wasze dolegliwości przy zapaleniu ucha, 3 dni temu wieczorem poczułam przy przelykaniu lekkie drapanie po jednej stronie gardła nie jest to żaden ból raczej dyskomfort, już na drugi dzień zaczęłam odczuwać również drapanie w uchu po tej samej stronie czyli prawej, nie mogę nazwać tego też bólem , ale czuję z dnia na dzień że objawy się nasilają ale tylko uszne czuje ciepło w uchu i wrażenie przewiania alebw żadnym wypadku to nie jest ból mam też katar z wydzielina gęsta i ogólne uczucie osłabienia , byka dziś u lekarza który po badaniu ucha i gardła stwierdził stan zapalny w uchu i zaczerwienienie gardła i postawił diagnozę zapalenie ucha. Jestem w czwartym miesiącu ciąży dlatego też zapisał Duomox, 2 x1 dziennie. Moje pytanie dotyczy tego czy zapalenie ucha można przechodzić tak mało uporczywie i praktycznie. Bez bólu zawsze. Myślałam że przy tym jest okropny ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy jest inny, każdy stan zapalny jest inny :) Może też mieć wpływ szybkość reakcji. Ja kiedyś 2 tygodnie chodziłam ze złamanym palcem bo też nie czułam ;) Różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, że to tylko zapalenie ucha a nie nic gorszego dodam ze lekarz stwierdził że to po infekcji gardła z której bakterie dostały się do ucha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorzej według mnie to i tak jak małe dziecko ma przeziębienie i ma katarek. To jest bardzo uciążliwe. Na prawdę. Wtedy to już tylko sobie trzeba kupić aspiratorek taki do noska dla małego dziecka. Ja ostatnio kupowałam taki z haxe.pl, fajny jest i bardzo przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zapalenie ucha- okropny ból świad ucha ból głowy i uczucie zatkania . 4 antybiotyki kropelki i nic . W końcu zastosowałam do ucha wode utleniona dwa razy dziennie na waciku _ Pomogło polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinmarcinek88
Najwięcej informacji na temat tej dolegliwości znajdziesz na stronie portalu https://www.fonix.pl/bol-uszu/infekcje-uszu-postepowanie/ Infekcje uszu to bardzo powszechny i szeroki temat. Postępowanie jest uzależnione od lokalizacji oraz etiologii. Infekcje mogą toczyć się w uchu zewnętrznym do którego zaliczamy: małżowinę uszną, przewód słuchowy zewnętrzny oraz zewnętrzną stronę błony bębenkowej oraz uchu środkowym w skład którego wchodzi błona bębenkowa, jama bębenkowa, kosteczki słuchowe, trąbka słuchowa oraz zewnętrzna część okienka owalnego. Zakażenia ucha zewnętrznego mogą być wywołane przez bakterie, wirusy i grzyby. W przypadku zakażeń bakteryjnych może występować ból okolicy małżowiny usznej, obrzęk, ocieplenie oraz gorączka. Zapalenie ucha zewnętrznego występuje zazwyczaj obustronnie. Nasilony ból może być objawem zapalenia tkanki podskórnej lub przewodu słuchowego zewnętrznego, wtórne do zakażenia gronkowcowego. Leczenie zapaleń ucha zależne jest od wieku pacjenta, lokalizacji oraz intensywności stanu zapalnego. Większość zapaleń ucha ma podłoże wirusowe, wobec tego leczeniem z wyboru jest leczenie objawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×