Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OSHEE

Zespól Downa ?

Polecane posty

Gość OSHEE

Witam :) Pytanie jest dość nie typowe Czy jest prawdopodobieństwo aby przypominać Zespół Downa ,a go nie mieć ? od pewnego czasu mam z tym problem gdzie nie pójdę słyszę głupie komentarze na swój temat cytuje'' On ma twarz Downa '' W mojej książeczce urodzenia mam wyraznie napisane 10/10 Skala Apgar .nie wiem też jakie badania mogę wykonać w tej kwestji ,co prawda młodo wyglądam nie starzeje się .borykał się ktoś kiedyś z takim problemem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zespół to nie tylko twarz ale i zachowanie , postrzeganie świata i radzenie sobie z przeciwnościami a u Ciebie jeśli już masz w twarzy jakieś podobieństwo do tych osób to tylko wygląd bo jak widzę myślenie masz ok . W jakim wieku jesteś autorze i czy jesteś juz samodzielny czy jeszcze się uczysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSHEE
Mam 22 lata Skończyłem liceum ogólnokształcące (prywatne ) i tak się zastanawiam bo z cech nic do mnie nie pasuję na wiki przeczytałem cały artykuł . Wszystko zaczęło się tzn mój wygląd zaczął się pogarszać jak strasznie piłem Alkohol ''piwo '' kiedyś nikt mnie do niego nie porównywał a ,dziś to jest jakiś dramat ,rozmawiałem o tym z rodzicami ,jednak oni uważają że przesadzam,no ale nie codziennie dostaję się takie newsy że ma się twarz downa ,poważnie można dostać twarz downa z wiekiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończyłes liceum , żadna z cech nie pasuje do Ciebie więc nie masz sobie co wmawiać tego zespołu. A że czasem słyszysz takie komentarze? Przyczyna może być zupełnie inna a mianowicie: Piszesz że to stało się po piciu dużych ilości alkoholu , może więc to picie zaszkodziło /ci na nerki i masz opuchnietą twarz , oczy i z wyglądu kojarzą cię z takimi osobami . Albo cierpisz na zespół Cushinga gdzie twarz staje się dziwnie nalana . Przestań pić , zrób podstawowe badania z krwi , na tarczyce, mocz kreatyninę i zobaczysz czy przypadkiem jakaś choroba nie powoduje że tak cię postrzegają inni. A może to określenie słyszałeś wtedy kiedy byłes pijany? Czesto osoby pijane nawet nie zdają sobie sprawy że wyglądem upodabniają się do ludzi uposledzonych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSHEE
A Więc tak : ja od 5 miesięcy nie piję ,zdrowo się odżywiam Tzn catering 5 posiłków dziennie ) ponieważ ,kiedy piłem bardzo szybko przytyłem ale udało mi się już schudnąć około 7 kg ) . I Właśnie zaprzestałem pić i zaczęły się komentarze na mój temat zauważyłem także zaczerwienienie policzków i straszne pieczenie ich ,takie jak by poty i wtedy mój kształt twarzy się zmienia .Usg tarczycy nie wykazało niczego złego tak samo jak morfologia jedynie mam skrzywienie kręgosłupa.Wspomnę jeszcze o tym ze kiedy piłem alkohol jadłem tylko fast -food tylko kfc codziennie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSHEE
Póki co moja waga to 85kg przy 175cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSHEE
Ja Wykonam to badanie owszem warto sprawdzić ,tylko jeżeli wszystko będzie prawidłowo to wtedy w czym szukać problemu ? Bo rozumiem że to wszystko spowodował alkohol ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSHEE
Z góry Dziękuję Ci za Pomoc ,każdy mnie wyśmiewał jak się o to pytałem nawet moi rodzice tak więc zostałem z tym sam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno powiedzieć czy to wina alkoholu , może to Twoje przewrażliwienie na tym punkcie bo jak już wcześniej pisałam możesz mieć taką urodę i stąd skojarzenia osób z takimi osobami. A możesz napisać kto tak mówił o Tobie (obca całkiem osoba czy znajoma ) i w jakich okolicznościach ? Czy np słyszałeś to jak szedłeś ulicą z ust osób dorosłych , czy jakich małolatów , czy może grupy nastolatków? Czy ktoś to powiedział Ci prosto w twarz , jeśli tak to kto i w jakich okolicznościach ? Czy może to było wypowiedziane w kłótni ? Autorze jeśli nie widzisz u siebie związku z tym zespołem , jeśli czujesz się normalnie a nie jak upośledzony to NIE WARTO przejmować się opiniami innych .Ważne jest to że taki nie jesteś i ty o tym wiesz !!! A ludzie są wredni i jak zobaczą że Cię takie porównanie boli bedą to wykorzystywać by Ci dopiec. Głowa do góry i bądź sobą nie zwracaj uwagi na głupie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSHEE
Zacznę od początku Wszystko zaczęło się w gimnazjum właśnie wtedy pierwszy raz zaczęli ,mnie wyzywać dokładnie ''Maćka Z Klanu'' któregoś pięknego razu wybuchłem powiedziałem sobie''Dosyć zrobiłem sobie pasemka zacząłem ubierać się w markowe ciuchy (Rap) zacząłem palić papierosy i Po tej przemianie nikt mnie już nie wyzywał nawet poznałem dziewczynę :) Niestety pasemka zeszły włosy przestały mi się układać czerwieniłem się, pojawiła się kolejna szkoła, szkoła zawodowa i znowu ten sam problem Straciłem kontrolę nad sobą i zacząłem pić bardzo dużo piwa . Pojawiła się pierwsza praca i niestety musiałem się zwolnić bo ''ludzie dorośli cytuję''spójrz do lustra ja pytam o co chodzi? a oni masz downa schowaj się . Wczoraj kiedy wracałem w tramwaju jakas dziewczyna gadała do drugiej on ma twarz''downa'' a ja się zaczerwieniłem i wysiadłem z tego tramwaju .Sytuacja jest na tyle okropna że ja powoli zaczynam wierzyć ze mam ten zespół to już psychika .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSHEE
Zacznę od początku Wszystko zaczęło się w gimnazjum właśnie wtedy pierwszy raz zaczęli ,mnie wyzywać dokładnie ''Maćka Z Klanu'' któregoś pięknego razu wybuchłem powiedziałem sobie''Dosyć zrobiłem sobie pasemka zacząłem ubierać się w markowe ciuchy (Rap) zacząłem palić papierosy i Po tej przemianie nikt mnie już nie wyzywał nawet poznałem dziewczynę :) Niestety pasemka zeszły włosy przestały mi się układać czerwieniłem się, pojawiła się kolejna szkoła, szkoła zawodowa i znowu ten sam problem Straciłem kontrolę nad sobą i zacząłem pić bardzo dużo piwa . Pojawiła się pierwsza praca i niestety musiałem się zwolnić bo ''ludzie dorośli cytuję''spójrz do lustra ja pytam o co chodzi? a oni masz downa schowaj się . Wczoraj kiedy wracałem w tramwaju jakas dziewczyna gadała do drugiej on ma twarz''downa'' a ja się zaczerwieniłem i wysiadłem z tego tramwaju .Sytuacja jest na tyle okropna że ja powoli zaczynam wierzyć ze mam ten zespół to już psychika .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSHEE
Dodam jeszcze że ludzie się na mnie dziwnie patrzą ,nie wiem na co ale straszne to uczucie czasem mam ochotę spytać ich czy chcą autograf .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj widzę że sam się nakręcasz .Tak jak napisałam powyżej nie przejmuj się ludzkim gadaniem . Jeśli nie jesteś na tyle silny by sobie poradzić z tym problemem to idź do psychologa , on Ci pomoże zaakceptować siebie i nie doszukiwać się wad , których nie masz. W szkole zapewne złośliwie się tak do Ciebie zwracali , teraz w pracy ...no cóż... chyba pracujesz z jakimiś mało inteligentnymi nieukami skoro w ten sposób do Ciebie się zwracają . Autorze , ludzie mają różne twarzy które innym kojarzą się z różnymi postaciami .Na przykład sławny francuski komik (nie pamiętam jak sie nazywał) był podobny do konia i wiesz co? wcale się tym nie przejmował .Cóż taką miał urodę i co miał zrobić . Ty niekoniecznie musisz być podobny do "maćka " ale może niektórzy Cię tak postrzegają .Miej to w nosie. Przestań się tym przejmować . Wiesz co? jeśli nie jest to dla Ciebie problemem to wyślij mi swoje foto , powiem Ci czy osoby które Cię tak oceniają mają choc odrobinę racji. megi-601@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSHEE
Okej :) Podesłałem ci moje foto na pocztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorze !!! no gdzie Ty jesteś podobny do Downa ??? Patrzę i patrzę i szczerze NIE WIDZĘ ŻADNEGO podobieństwa ani do "macka" ani żadnego innego tego typu człowieka . Spójrz w lustro , jesteś super facetem i nie wmawiaj sobie bzdur. Wydaje mi się że Ty masz uraz ze szkoły kiedy koledzy Cię tak nazwali (pewno złośliwie ) i zapadło Ci to tak bardzo w psychikę ze teraz doszukujesz się takiego samego postrzegania Cię przez innych. Ja bym Ci dała kopa w tylną część ciała za to co sobie wmawiasz . Wiesz , mi na tym zdjęciu przypominasz Paskala Brodnickiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSHEE
Kurczę w takim razie po prostu w moim mieście (Szczecin) mieszkają ludzie którzy,nigdy nie widzieli osoby z zespołem downa .Bardzo się Cieszę i cieszę się że zadałem pytanie tutaj i otrzymałem odpowiedz bo pewnie gdyby nie to ,by siedział i znowu ''pił'' a tego nie chce mam coś pecha do ludzi i być może Miasto Szczecin nie jest miastem dla mnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczecin nie jest przyjazny do życia, potwierdzam. Ludzie są bardzo agresywni, można dostać po gębie za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorze zerknij do poczty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Twoje zdjęcia? Ja też nie widzę żadnego podobieństwa do osoby z zespołem downa. Przystojny z Ciebie facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za szczere słowo :) Raz jeszcze dziękuję ! Serdecznie pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×