Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ona500

zespół policystycznych jajników

Polecane posty

Witam, Mam 19 lat. Jakieś 2 m-ce temu dowiedziałam się, że mam Zespół Policystycznych Jajników. Biorę przy tym tabletki antykoncepcyjne na wyregulowanie okresu. Biorąc tabletki antykoncepcyjne nie ma się przecież dni płodnych. A ja ostatnio zauważyłam śluz taki jak przy dniach płodnych. Chciałabym się dowiedzieć jak zespół policystycznych jajników wpływa na takie rzeczy. Bo nie wiem czy muszę się dodatkowo zabezpieczać też w te teoretycznie dni płodne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia1111111111
tabletki sprawiaja, ze nie plynie krew, ale ogolnie sa zmiany tak czy siak w srodku, ktore wplywaja na to, ze ten sluz jest, tylko nei ma krwi ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kchulec
Witam, Mam 28 lat i odkad pamietam zawsze mialam nieregularny okres. Kilku lekarzy powiedzialo mi, zebym sie przyzwyczaila, bo to sie czesto zdarza, ale nigdy nikt sobie nie zadal trudu, co by ten problem zglebic. Tabletki antykoncepcyjne na wyregulowanie okresu to jest jedna wielka bzdura, bo nie lecza braku jajeczkowania (a przeciez to te niezaplodnione jajeczka przyczyniaja sie do okresu w pierwszym rzedzie). Mieszkam teraz w UK i przypadkiem trafilam na wzmianki o pco, i zaczelam zglebiac. Na pierwszej mojej wizycie dostalam skierowanie na USG i badania krwi (nie jestem pewna, jakie skladniki i poziomy dokladnie byly mierzone, bo na dobra sprawe, to mi to do szczescia niepotrzebne - ja chce diagnoze) i nikt mi nie probowal wciskac kitu, ze trzeba sie przyzwyczaic. Ostatecznej diagnozy jeszcze nie mam, ale z badan krwi i problemow takich, jak nieregularny okres, pryszcze, wlochate nogi i wasy, tluste wlosy i skora, wynika, ze prawdopodobnie to pco mam. Jezeli planujesz ciaze, to szczerze radze udac sie do dobrej poradni, gdzie powinnas dostac srodki na wyregulowanie poziomu hormonow i zaczac odpowiednie dla ciebie leczenie. Odnosze jednak wrazenie, ze generalnie jest to problem ignorowany, bo zawsze sa wymowki, ze moze w ciaze zaszla i jeszcze nie wie, ze pryszcze to efekt dojrzewania i rewolucji hormonalnej w ciele, ze sie odchudza, ze stres... Jezeli twoj angielski jest na dobrym poziomie polecam strony nhs, gdzie wszystko jest wyjasnione w prosty i doglebny sposob. Trzy podstawowe zasady "zycia" z pco to zdrowsza dieta, zrzucenie zbednych kilogramow (nie kazda pani z pco jest otyla, wiec nie tyczy sie to wszystkich pco-wczyn) i unikanie stresu. Powodzenia w kuracji i nie daj sie zniewolic przez myslenie o pco. 5% kobiet na swiecie z tym zyje. Przezyjemy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia 2311
Cześć, mam stwierdzony przez specjalistę ten znienawidzony przez zemnie zespół. Mam 23 lata, jestem mężatką od ośmiu miesięcy bardzo mocno chcemy dzieciaczka. Jak grom z ciemnego nieba diagnoza. Moim jedynym objawem były spóźniające się miesiączki. Za każdym razem myślałam że jesteśmy w ciąży. W końcu postanowiłam to sprawdzić. Badania hormonalne, wizyty u jednego lekarza, drugiego i jest POC. Pytanie cisnące się na język "Dlaczego ja". Biorę leki ale czy to coś da? Lekarz na razie jest dobrej myśli, początek leczenia. Najgorzej to być w temacie. Jestem pielęgniarką i wiem jak najczęściej to się kończy. Najbardziej w tym wszystkim to mi żal Męża. On tak bardzo mnie kocha i tak samo mocno chce bobasa. Jest kochany, wspiera mnie ale mam wrażenie że do końca nie wie co się dzieje. Może na razie niech tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×