Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Koszty leczenia w Anglii

Polecane posty

Gość gość

Pół roku temu znajoma pojechała w odwiedziny do męża w Anglii. Niedługo po przyjeździe na Wyspy ujawniła się u niej zakrzepica w zaawansowanym stadium, która wcześniej nie dawała żadnych objawów. Stan jej zdrowia stał się na tyle poważny, że konieczna okazała się hospitalizacja i skomplikowane leczenie w Anglii. Po powrocie zapytałam, jak z kosztami leczenia za granicą. Odpowiedziała mi, że nic ją to nie kosztowało. Nawet za leki nic nie płaciła. Wiem pewne, że nie była ubezpieczona w Anglii w żaden sposób. Nie jest tam zameldowana (pojechała tylko w odwiedziny do męża). Nie wystawiono jej żadnego rachunku za leczenie. Nie pytano też o ubezpieczenie. Tak przynajmniej ona twierdzi. Mnie się w to trochę nie chce wierzyć. Tak po prostu nic? Znam jeden kraj, gdzie cała opieka medyczna jest darmowa i jest nim Szwecja, ale to tylko dzięki socjalnej polityce państwa, gdzie zresztą obywatele za tę opiekę płacą w podatkach (Szwecja ma najwyższe podatki na świecie). I na pewno opieka ta jest tylko dla mieszkańców Szwecji. O Anglii niczego takiego nie słyszałem, dlatego tym bardziej zdziwiło mnie, że moja znajoma nie będąca obywatelką Wielkiej Brytanii, nie posiadająca żadnej wizy pobytowej, niezameldowana w tamtym miejscu, nieubezpieczona w tamtym kraju, otrzymała kompleksowe leczenie szpitalne od tak. Co wy o tym myślicie? Ściemnia, czy jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ciekawe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UK nie ma czegoś takiego jak meldunek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli jest nagly przypadek, to pogotowie kazdego przyjmie. Ale to nagly, czyli zagrozenie zycia, a nie np bol zeba, Jesli nie nagly, to musisz byc zarejestrowana w systemie, czyli pracowac, albo byc tzw dependant kogos kto tam pracuje i placi podatki, czyli jako dorosla osoba musi ktos na ciebie wykupic ubezpieczenie. Inaczej za darmo nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez w uk nie ma odpowiednika polskich skladek zdrowotnych. Placic sie podatki i nin, ktory jest m.in.na poczet emerytury, a nie jak to blednie mysla ludzie, ze to ubezpieczenie zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli przebywasz na terenie Angli to jestes ubezpieczony, wiec twoja znajoma nic nie placila za opieke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam polskich lekarzy w Clapham, bardzo dobra obsługa nie ma problemów z umówieniem się na wizytę ( a już u różnych specjalistów byłam czy to sama czy z dziećmi). Fajny przyjazny klimat na miejscu, no i najważniejsze że można z lekarzem porozmawiać po polsku...Dużo o ofercie kliniki jest na https://polski-lekarz.london/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę jak najbardziej doradzić placówkę w Tooting. Pierwszy raz u nich byłam jakieś dwa miesiące temu i wracam, jeszcze nie musiałam na nich narzekać pod jakimś względem. Co do neurochirurgii to pełny opis ich ofety i możliwości jest na https://polski-lekarz.london/polski-neurochirurg-w-londynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×