Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam palme

praca jako opiekunka

Polecane posty

Gość mam palme

pytanie do osob opiekujacymi sie seniorami ,jak wam sie ta praca podoba ? napiszcie o zaletach i wadach,waszych doswiadczeniach ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwieksza obłuda
zalety: szybko nauczysz sie języka jak nie umiesz jeszcze starsi ludzie w uk zazwyczaj są uprzejmi i kulturalni wiec praca z nimi to przyjemność czujesz że robisz coś dobrego że komuś pomagasz (jeśli masz do tej pracy powołanie co moim zdaniem jest niezbędne) nie wiem czy masz na myśli opiekę 1-1 czy w domu opieki ale jest wiele możliwości robienia rożnych kursów generalnie praca z ludźmi minusy no cóż, mycie, zmienianie pieluch nie jest dla każdego:D bywa ciężko fizycznie, musisz być osoba zorganizowaną nerwy ze stali szczególnie z osobami z demencją doża odpowiedzialność jak coś to pytaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej pracy niestety nie każdy się nadaje......jest to tak naprawdę czasami bardzo ciężki kawałek chleba, a ludzie starsi naprawdę potrafią uprzykrzyć życie, oczywiście nie zawsze:) tak jest,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuupiii
pracowalam jako opiekunka bez szkoly przez rok w domu starcow. Lepiej juz bruki tluc, ciezka fizyczna praca na dzwonek (dzwonki brzmia na okraglo). Halas, smrod, brud, noszenie ludzi z lozka na wozek i odwrotnie jak wory kartofli. Mycie podmywanie, karmienie to najlzejsze czynnosci. I wieczny stres a w tym stresie obowiazkowy usmiech na ustach. Lepiej juz sprzatac, bo jak sie czlowiek wkurzy to moze przynajmniej kij od mopa zlamac. A tu na kim sie wyzyjesz ? :) Do tego potrafi sie zdarzyc taka "dluzej pracujaca po egzaminach" ze czepi sie kazdej sekundy ktora spedzilas zbyt dlugo na przyklad na myciu i ubieraniu i tranferze kogos sparalizowanego z demencja. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam palme
juuupii -a gdzie to bylo ,ja jestem w niem. tu trzeba miec egzamin jesli to dom starcow,a kto pracowal w niem. w domach u rodziny ? - a z ciekawosci zapytam jak jest w ang. jacy ludzie ,czy da sie jakos wytrzymac???. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuupiii
tak, pisze z Niemiec, pracowalam i uczylam sie, 3 letni Ausbildung, czyli ten duzy egzamin. Po szkole poszlam pracowac najpierw w szpitalu, ale wkurzaly mnie nocki, popoludnia wiec teraz pracuje w Tagessttte, dziadki przychodza czy ich przywoza po sniadaniu, graja soobie w karty, labbbern - a ja im czytam spiewam, zabawiam. O 15 ide do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
ja pracuje w uk jako opiekun w domu opieki(teraz team leader, ale wciąż opiekun) prawie 8 lat zrobiłam chyba wszystkie możliwe kursy:p bywa ciężko ale lubię swoją prace "a ja im czytam spiewam, zabawiam" koszmar z moich snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam palme
no to nie taka bardzo zla praca ,a takie szczegolne momenty, osoby ,krytyczne byly? co moze sie wydazyc ? a jak jest w anglii ,jacy sa ludzie , mam ku temu powod ze pytam ,choc nigdy nie wyjade tam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
hmm krytyczne momenty? no cóż..przy ludziach z demencją wszystko może sie wydarzyć i jest to wpisane do ryzyka zawodowego.Nie nazwałabym tego raczej krytycznymi momentami:D Bywało że ktoś próbował mnie uderzyć czy podrapać (to akurat niejednej się udało) podczas mycia czy ubierania rzucając przy okazji stekiem wyzwisk, że ktoś pomylił kosz czy nawet kąt stołówki z toaletą..Co do osób, są tacy po których łza zakręciła sie w oku albo tacy po których poczułam ulgę. Generalnie ludzie kumaci są bardzo uprzejmi i wdzięczni za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuupiii
Mowisz koszmar .... care .... Opieka nad starszymi ludzmi nie polega tylko na tym zeby im za przeproszeniem dupy myc i nakarmic lyzeczka, dzien ma 12 godzin, cos wiecej trzeba im zaoferowac a nie tylko wycieczke do ubikacji. Od tego sa wlasnie ludzie jak ja by im ten czas wlasnie umilic, np, wspolne spiewanie, czytanie, czy chocby trzymanie za reke i wysluchanie zyciorysu. Ty jestec od mycia, ubierania, karmienia, wysadzania na ubikacje, a ja od organizowania im dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
alez ja nie krytykuje tego co robisz.doskonale wiem że twoja praca jest bardzo potrzebna.również mamy babkę od activity (tyle że ona im nie śpiewa ale organizuje ludzi którzy to robią). chodziło mi o to że ja tego nie mogłabym robić bo nie mam talentu ani ochoty na robienie z siebie głupa (sorry ale ja tak właśnie bym sie czuła;). moja praca nie polega tylko na myciu, karmieniu itp bo oprócz mnóstwa papierkowej roboty, administruje leki, przyjmuję lekarzy, pomagam pielęgniarkom, generalnie zajmuję się bardziej ich zdrowiem niż rozrywką. Zarówno moja jak i twoja praca jest niezbędna.tacy ludzie bez używania mózgu szybko zamieniają sie z roślinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
a oprócz tego czasem też siadam, trzymam za rękę i po prostu słucham.tyle że nie zawsze mam na to czas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuupiii
spiewamy razem, nie, ze daje koncerty :D I nie pracuje w GB, parcuje w Niemczech w takiej jakby to na polski tlumaczac (swietlicy" przychodza po sniadaniu, zostaja do obiadu, jak kto chce, rzna w karty, hehe, mamy nawet dwie pary zakochane. Pozniej albo ktos przyjezdza po nich albo wracaja do domu, wielu jest samodzielnych, ale nie chca siedziec cyly dzien sami w domu przy TV. Demenci siedza osobno niestety, ale to jest potrzebne, bo deprymuja tych zdrowszych, co zrozumiale. Pracowalam wczesniej tez w domu opieki, niestety, kregoslup mi siadl, dlugo walczylam o te prace, ale jak mowie, 3 lata szkoly po 8 godzin dziennie w tym mnostwo praktyk, w domach opieki, ambulnte i w szpitalu musialam zaliczyc. Poki masz zdrowy kregoslup i jestes w miare mloda to wytrzymasz to dzikie tempo, ale pozniej czlowiek zaczyna sie sypyc i zeby samemu w tym przybytku na wozku nie waladowac - trzeba dac noge i szukac cos lzejszego, taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
aa czyli pracujesz w day centre:) też miałam praktyki w takim miejscu tyle że..no właśnie..szyć nie potrafię i nie lubię, gotować też, ani malować, grać w karty czy śpiewać. Kompletne zero ze mnie w tych dziedzinach hehe Co do kręgosłupa.Nie wiem jak jest w Niemczech, ale w UK są odnośnie tego ścisłe przepisy.Jak wykonujesz pracę prawidłowo (tzn np nie podnosisz kogoś żeby było szybciej zamiast użyć odpowiedniego dla tej osoby urządzenia) to kręgosłup nie ma prawa ci siąść, a przynajmniej nie od pracy. Są przecież specjalne łóżka czy prześcieradła na których we dwoje można spokojnie takiego osobnika przesunąć. Niestety w niektórych domach łamie się te przepisy, pracownicy sami sobie szkodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuupiii
Teorie znam, a zycie i praktyka pokazuja co innego. Brak personalu, pospiech, to wszystko wyklucza te pobozne zyczenia. Kiedys zatrudniano "z ulicy" - aby byla tylko sila i chec, teraz przepisy wlasnie zmuszaja ludzi do egzaminu i swiadectwa. Wielu na szkole 3 czy 2 letnia nie mialo checi, wiec musialo odejsc, zostala garstka. Czasem na stacjii jest tylko 2 osoby na 60 ludzi, 3/4 z tego to sparalizowani ktorych trzeba versorgen od a do z. Jak masz wolac kogos do pomocy jesli ten pomocnik sam tez jest ze swoimi podopiecznymi. Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
2 os na 60 ludzi! rzeczywiście paranoja.Przecież to jest niezgodne z prawem, u was na pewno również. U mnie na 52 rezydentów jest 7 opiekunów plus 1 pielęgniarka. Nie wszyscy wymagają pomocy, cześć jest samodzielna.A i tak bywa gorąco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuupiii
Niezgodne z przepisami czy zgodne, jesli personel jest na chorobowym czy urlopie to skad wziac innych ? Z lapanki ? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
Chociażby z agencji.Sa przecież specjalne agencję z opiekunami i pielęgniarkami które wysyłają wyszkolonych ludzi od zaraz.Mój maż w takiej pracował. Nie może być tak że kilka osób (u nas np urlop może wziąć max 2 os w tym samym czasie) jest na urlopie, kilku się rozchoruje i zostaje 2 os na 50 rezydentów. W razie kontroli firma może stracić licencję. W takich sytuacjach pracownicy często sami dzwonią do CQC na skargę więc firmy do takich sytuacji nie dopuszczają. Dzwonimy najpierw do wszystkich którzy mają wolne tego dnia, również do tych na urlopie.Jeżeli nikt nie chce przyjść dzwonimy do agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota64
niewątpliwe ciężka praca, nie dla każdego.. z plusów to możliwość dobrych zarobków, a z minusów to zmiana pieluch i to że nie raz trzeba się nadźwigać.... ogólnie moim zdaniem to najlepiej przez agencję, bo najbezpieczniej.. ja przerobiłam już kilka i ze swojego doświadczenia mogę polecić ambercare, bo pieniądze zawsze były w terminie, a poza tym interesują swoimi ludźmi zagranica.. a nie zostawiają na pastwę losu ja kw niektórych agencjach, także tutaj tez wyboru trzeba dokonać z rozwagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowannaaa
@dorota64 byłaś z ambercare kilka razy czy to była jednorazowa sprawa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kassia

Też wybieram prace przez agencje bo faktycznie to raczej bezpieczniejsza droga.Ja akurat wyjezdzam z Gowork, firma ma sporo do zaoferowania a i jest w czym przebierać jesli chodzi o oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pik

Agencja okrada ludzi z kasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×