Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przenoszę

Wychowywanie polskich dzieci za granica

Polecane posty

Wychowywanie polskich dzieci za granica [26.10] 04:17 Kaska34 Od wielu lat mieszkamy w Kanadzie, moje dzieci sie tu urodzily (troje) tu gdzie mieszkamy jest bardzo mala polonia wiec mamy bardzo ograniczony kontakt z Polakami Moj najstarszy syn (9 lat) jako male dziecko slicznie mowil po polsku... niestety coraz gorzej mu to idzie a corka (5 lat) wcale nie chce.... wszystko rozumie ale mowic nie chce... najmlodsza jeszcze nie mowi... Wszyscy znajomi i rodzina w Polsce mnie bardzo krytykuja... i maja racje... to moja odpowiedzialnosc i obowiazek zeby ich nauczyc... ale to nie takie proste... Czy jest tu ktos z podobnym problemem? Prosze podzielcie sie swoimi sposobami na zachecenie dzieci do nauki Polskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
Mieszkam w anglii ale moj synek urodzil sie w polsce sadze ze mowy ojczystej nie zapomni (mimo ze ladnie juz mowi po angielsku) bo w domu rozmawiamy tylko po polsku. Zreszta moj syn nie lubi jak mowie czasem do niego po angielsku tak dla zabawy (pewnie przeszkadza mu moj akcent). Moze sprobuj wprowadzic zasade ze w domu komunikujecie sie tylko po polsku (jesli twoj partner jest kanadyjczykiem to bedzie ciut trudniej) mow do dzieci po polsku i oczekuj odpowiedzi w jezyku polskim, zdobadz polskie ksiazki do czytania i czytaj dzieciom lub niech czytaja samodzielnie (te wieksze) moze tez bajki z polskim dubbingiem lub lektorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kofinka
postaraj sie o polskie filmy. Najlepiej jakby ktos przyjechal do ciebie z Polski kto nie mowi po angielsku, wtedy dziecko wie ze aby sie porozumiec musi mowic po polsku. A tak wogole to nic nie pomoze jak dzieciak jest uparty. Mam 2 dzieci, przez jakis czas wcale nie milalam kontaktu z polskim jezykiem i dzieci przestaly mowic po polsku. Teraz jezdza czesto do dziadkow i wiedza ze dziadek ani babcia nie mowia po angielsku to zaczeli mowic po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiiilka
ja mam kilezanke w ameryce ktora pojechala tam do mamy ,wyjechala z polski majac jakies 11lat ale wychowala sie w polsce no i po latach przestala mowic po polsku mimo to ze wszyscy w domu po polsku mowia ona rozumie ale nie mowi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przenosze
A bralas pod uwage polska szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×