Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość danusia440

utrata renty po ojcu

Polecane posty

Gość danusia440

witam mam pytanie.....jestem wdowa z dwojka dzieci.niedlugo wychodze za maz.dzieci pobieraja rente po ojcu.moje pytanie jest takie....czy po moim slubie dzieci straca rente po ojcu jak ddzieci przyjma nazwisko mojego drugiego meza i bedziemy wszyscy mieli dwuczlonowe?czy dzieci straca rente po ojcu tylko w przypadku jak moj drugi maz przysposobi moje dzieci czyli zaadoptuje?jak to jest prawnie?czy moga dzieci przyjac nazwisko mojego drugiego meza bez formalnej adopcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29.11.2012] 11:55 danusia440 witam mam pytanie.....jestem wdowa z dwojka dzieci.niedlugo wychodze za maz.dzieci pobieraja rente po ojcu.moje pytanie jest takie....czy po moim slubie dzieci straca rente po ojcu jak ddzieci przyjma nazwisko mojego drugiego meza i bedziemy wszyscy mieli dwuczlonowe?czy dzieci straca rente po ojcu tylko w przypadku jak moj drugi maz przysposobi moje dzieci czyli zaadoptuje?jak to jest prawnie?czy moga dzieci przyjac nazwisko mojego drugiego meza bez formalnej adopcji? ... powinnaś iść do ZUS-u i dokładnie zapytać, ale z t ego co ja wiem to Twoje dzieci stracą rentę po ojcu, jak Twój przyszły mąż zechce je adoptować. A tak na marginesie, to po co chcesz robić to swoim dzieciom? Przeszkadza ci nazwisko? Przecież Twoje dzieci noszą dziecko swojego ojca - tak? To co jest chore co chcesz zrobić - chodzi mi o zmianę nazwiska, to wygląda tak, jakbyś chciała ich ojca wymazać im z pamięci - nie podoba mi się to, dlatego o tym piszę. Też byłam dzieckiem, jak zmarł mój ojciec i powiem Ci, że miałabym ogromny żal i pretensję o to, żeby moja matka zmieniała mi nazwisko tylko dlatego, że ponownie wyszła za mąż! Współczuję Twoim dzieciom, nie dość że nie mają ojca i normalnej rodziny, to na dokładkę jeszcze Ty jako matka przewracasz im życie do góry nogami. Zastanów się co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danusia440
chyba zle czytasz, pisalam ze bedziemy mieli nazwisko dwuczlonowe-czytaj uwaznie!!!w zyciu nie myslalam zeby pozbawic dzieci nazwiska po ojcu!i nic nie chce wymazywa z ich pamieci wez sie kobieto opamietaj i nie oceniaj ludzi!tylko mam pytanie czy jezeli dzieci przyjma nazwisko drugiego meza i beda mieli dwa czy wtedy straca rente!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astaaaanan
Po co dzieciom nazwiska dwu członowe? przecież to bardzo uciążliwe!. Przeliczasz to finansowo czy jak? jak będą mieli nazwisko drugiego męża to będzie więcej kasy na te dzieci dawał czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli dzieci nie zostana przysposobione(adoptowane) przez przyszlego meza,a zostanie im tylko nadane nazwisko,to nie traca zadnych swiadczen czy to renta czy alimenty.Jednak dochody wspolmalzonka beda wliczane do obliczenia renty dla dzieci,gdyz bedziecie prowadzic wspolne gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba nie tak
Na jakiej podstawie chcesz nadać dziecku nazwisko? Przecież to dziecko już ma nazwisko, nie jest beznazwiskowe. Dziecku można jedynie zmienić nazwisko. ZMIENIĆ....a to juz jest zupełnie inna procedura prawna. Być może można dziecku zmienic nazwisko na ...hm...Kowalski albo jakieś inne , a choćby na takie nazwisko jak ma aktualnie matka dziecka...być może!....ale o tym sie dowiesz dokładnie w Urzędzie Stanu Cywilnego...bo to chyba USC zmienia nazwiska na specjalnie złożony wniosek i uzasadniony. A w ZUS-ie dowiesz się dokładnie jak się do takiej zmiany maja sprawy rentowe. Ale jeśli zmiana nazwiska wynika z tego że ojczym daje swoje nazwisko w związku z przejęciem formalnym praw i obowiązków ojca (adopcja czy przysposobienie), to wtedy przejmuje na siebie obowiązek finansowy i dziecko straci rentę, ale za to w przypadku porzucenia ten ojczym będzie musiał płacić alimenty na dziecko. I nie ma możliwości powrotu do renty. O ile wiem, nie ma możliwości nadania dziecku nazwiska ojczyma tak sobie, na swoje widzimisie, tylko dlatego że matka dziecka wzięła z nim ślub , to ona ma prawo do wyboru nazwiska męża ale nie jej dzieci (obce osoby nie mogą dowolnie zmieniać sobie nazwiska). Można jedynie zmienić nazwisko według obowiązujących procedur prawnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ma nik
Osoby które,chcą uzyskać rentę lub zniżki na przejazdy mogą zapisać się do Szkoły Policealnej,dzięki której otrzymają status słuchacza oraz stosowne zaświadczenie,że uczą się i przysługują im zniżki.W Gdyni polecam placówkę NOVA Centrum Edukacyjne.Bardzo fajna szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak ta głupia baba się do niej zapisze, to jej dzieci nie stracą renty po ojcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×