Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czym jest miłość?

Polecane posty

Gość gość

Czym jest dla was miłość? Dla mnie tylko grą hormonów. W bardzo rzadkich przypadkach odpowiedzialnością za dane słowo. Naiwnie sami się oszukujemy, że to uczucie wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomyliłaś miłość z zauroczeniem która jest tylko chemia reakcje chemiczne a prawdziwa miłość to Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; 5 nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; 6 nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. 7 Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. 8 Miłość nigdy nie ustaje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po latach wiary i nadziei, że to uczucie wyższe mogę powiedzieć, że to tylko cierpienie a miłości nie ma. Jest zauroczenie, zakochanie, motylki, chuć czyli chemia mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czym jest miłość? Mianowicie, najpierw trzeba zrozumieć, iż to nie jest uczucie ale postawa! odznaczająca się bezinteresownym darem z samego siebie. Powtarzam: POSTAWA! I odsyłam do Hymnu o miłości. (1 Kor 13, 1-13)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te wersety z Biblii, ktore przytoczyłaś znam doskonale i czuję, że moja miłość do niego nie ustała, mimo, że nie jesteśmy razem. Ale dziś kocham go z daleka jak bliźniego swego. Ale nie ma chemii, już nie chcę z nim być, w sumie kochałam nie jego, a jego wyobrażenie i o niej też miałam swoje wyobrażenie, a okazali się zupełnie innymi ludźmi. Bolało, że ukrywali swe prawdziwe oblicze, ale zdałam sobie sprawę, że między nami było w porządku, kiedy ona trzymała dystans, w każdym innym wypadku wychodziło na jaw jego pożądanie do jej osoby. Miłość powinna nie ustawać, ale pożądanie, które napędza miłość wygasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ripR
O miłości nie da się teoretyzować. Jak się zastanawiacie czy to miłość - to NIE jest to miłość. Jak jest - nie macie wątpliwości. Ostatnio zrozumiałem najprostszy wyznacznik dla mnie, człowieka który już w miłość nie wierzył: gdy budzę się po dobrym seksie, będąc w pełni zaspokojonym, obok osoby, którą kocham z wzajemnością - to jestem szczęśliwy, że jest obok mnie. Gdy kocham bez wzajemności to w podobnej sytuacji, będąc fizycznie w pełni zaspokojonym, wciąż marzę o tym, żeby obok mnie była właśnie ta osoba, którą kocham. Nawet gdy budzę się już sam i wiem, że ona jest właśnie z kimś innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miłość to ból i wieczna tęsknota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.27 ale tylko niespełniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miłość to iluzja. To ułuda. To pasmo wyrzeczeń, cierpień, poświęceń bez żadnej gwarancji, że zostanie to docenione, zauważone, nie wspominając o odwzajemnieniu. Po 12 latach w związku - jak mi się do tej pory wydawało - z milości stwierdzam, że miłość to narzucenie na siebie ogromnego obowiązku, odpowiedzialności, której sprostanie graniczy z cudem. Gdybym spotkała kiedyś, paręnaście lat temu na swojej drodze kogoś kto powiedziałby mi "daj spokój, to nie jest warte twojego życia" to bardzo bym to doceniła. Pewnie i tak bym nie posłuchała ale w trudnych, naprawdę trudnych momentach miałabym tego świadomość, że być może nie jest to wszystko warte moich łez, nerwów, planów, życia ogółem. I wierzcie mi - to była miłość. Ogromna. Dziś mam 33 lata i poczucie przegranego życia, kompletnej porażki. I niespecjalnie chcę drugiej szansy na miłość, chcę mieć przede wszystkim święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miłość ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cierpieniem strachem niepokojenm czekaniem i rozczarowaniem stratą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.11.19 Dokładnie Hymn o miłości, to jest wg mnie jedyne i prawdziwe wytłumaczenie czym jest dojrzała miłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×