Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytam bo nie wiem,

Czy mogę zamrozić słoninę na smalec?

Polecane posty

Gość pytam bo nie wiem,

Dostałam słoninę od szwagierki, dosyć sporo i chciałabym przetopić ją na smalec ale nie teraz i pytanie czy mogę ją zamrozić wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha.
Możesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam bo nie wiem,
dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że tak :) Ja sobie wcześniej kroję na mniejsze porcje,potem do woreczka i hop do zamrażalki.Potrzebny kawałek topię na smalec lub robię skwarki do okraszenia potrawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka230000867
sikorkom tez mozna dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszanelcia
zamrozić można, ale... a fuj! Smalec to bomba cholesterolowa! Ja już dawno odstawiłam tłuszcze zwierzęce na rzecz olejów roślinnych, które pomagają obniżyć cholesterol. Za dużo zawałów było w mojej rodzinie, żebym tak ryzykowała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że można:), ale teraz mozesz zawsze podzielić się z ptaszkami na zewnątrz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne że można
ale ja np wole przepuscic przez maszynke i przetopic do sliokow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny bałwan
do kokoszanelcia 2012.12.03 Twoja wypowiedź nie jest w ogóle związana z tematem. Po za tym to tłuszcze roślinne są niebezpieczne dla człowieka, prócz oliwy z pierwszego tłoczenia, ale tylko na zimno no i awokado. To tyle w kwestii edukacji z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek67
kokoszanelcia>> ja jem słoninę często i smalec codziennie od zawsze nie lubię masła , margaryny ani olejów , żyję ponad pół wieku jestem po dwóch operacjach nie mam worka żółciowego i do tego cukrzycę waga wciąż na tym samym poziomie i krążenie też ok tyle ze słonina musi być z pewnego źródła a nie z marketu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuste
Ja wciagam ze dwa kilo tygodniowo, nie uzywam masla ani margaryny. Tuste jest najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ketogennik
Dnia 3.12.2012 o 19:32, Gość kokoszanelcia napisał:

zamrozić można, ale... a fuj! Smalec to bomba cholesterolowa! Ja już dawno odstawiłam tłuszcze zwierzęce na rzecz olejów roślinnych, które pomagają obniżyć cholesterol. Za dużo zawałów było w mojej rodzinie, żebym tak ryzykowała 😉

Rozbawiła mnie Pani, uważasz że przez smalec są zawały to zobaczymy jak szybko Pani padnie po kolejach roślinnych ps. trzeba umieć z nich również korzystać brak wiedzy powoduje;-) .... że szybciej dostaniesz nowotwór a tym bardziej, że większość tłuszczy roślinnych ma wiązania pojedyncze 😉

 

Czasami inteligencja ludzka nie zna granic głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam

Smalec owszem ma cholesterol ale jest zdrowszy od margaryn i tych  wszystkich miksów, ojciec ma 83 lata, zawsze je masło, smalczyk robiony domowo itp i nie ma problemów z krążeniem, spokojnie możesz zamrozić a potem przetopić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×