Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rybka mała

czy są może jakieś ryby naprzykład panga bez ości

Polecane posty

Gość rybka mała

chciałam upiec na wigilie karpia i jakąś rybke dla dzieci bez ości albo z małą iloscia ości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia_samosia
Filet z pangi ma zero ości i jest pyszny. Odkryłam go jakieś dwa tygodnie temu i zajadam się nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryboook
łosos moja ulubiona ryba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam też filet z Miruny , pyszna , bardzo białe mięsko i zero ości . i tańsza niż Panga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolatina
Filety ze wszystkich ryb, nie będą miały ości. Przeciez panga tez ma osci, dopiero filet z niej, jestv ich pozbawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka mała
a co sądzicie o maslanej rybie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm maslana jest najlepsza ryba jaka kiedykolwiek jadlam - prze py szna :) rybka wiesz moze co zrobic zeby w rosole nie plywaly \"ciućki\" z kurczaka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka mała
a co sa ciutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba maslana(czy tez maslowa)stala sie u nas ostatnio bardzo popularna,ale jednak wcale nie jest taka calkiem super.chyba Niektóre gatunki ryb maślanych (eskolar, kostropak) zawierają niestrawialne woski, które mogą powodować zaburzenia pokarmowe, a u osób szczególnie wrażliwych - nawet zatrucia pokarmowe. Zatrucia mogą objawiać się biegunką, zawrotami głowy, mdłościami i zmianami skórnymi (wysypka). Osobom, które po raz pierwszy konsumują ryby z tej grupy zaleca się spożycie małej ilości celem sprawdzenia wrażliwości organizmu na zawarte w mięsie ryby woski. Pierwsze objawy ewentualnego zatrucia występują zwykle po 2 - 3 godzinach od spożycia i ustępują po upływie doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze.... no cos takiego. a ja naprawde uwielbiam maslana. taka delikatna rybka mi sie wydaje... a ciucki to sa farfocle w zupie, takie klaczki z kurczaka, nie wiem jak to sie fachowo nazywa, szumowiny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Kokardko..kazdy inaczej reaguje na te rybke dlatego nie moga jej \'wycofac\"ze sprzedazy bo raczej nie maja podstaw... widocznie Tobie sluzy ....wiec smacznego:) chociaz...wez tu zrob kolacje przy swiecach dla swojego faceta i podaj mu taka rybke,po ktorej bedzie mial...biegunke i inne nieprzyjemne objawy zatrucia;)masakra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×