Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Blondi2005

Dom w Wieliczce czy mieszkanie w Krakowie??

Polecane posty

Gość Blondi2005

Jesteśmy z mężem 3 miesiące po ślubie i trzeba podjąć ważną decyzję życiową zawsze mieszkałam w Krakowie w bloku i nie mogę się przekonać do domu.Mąż nastomiast nie chce słyszeć o mieszkaniu. Kochani pomożcie też mieliście takie dylematy?? Jakie są wady mieszkania w domu do tych co w nim mieszkają. Dodam że posiadamy działkę w Wieliczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Komfortowa i co z tego
Don jest świetny...robicie co chcecie, działka swój ogród lepiej dla dzieci i np. pieska. Zdecydowanie dom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanka myślenic
Dziewczyno tylko dom!! Ja tez mieszkałamw czesniej w bloku w nowej hucie a teraz od kilkuu lat mieszkam w myslenicach w domu i jestem strasznies zczesliwa ze taka podjełam decyzje!! Nie ma to jak wypic sobie kawke na werandzie, opalac sie na ogrodzie i siedziec do wieczora na fotelu!! Jak sobie przypomne mieszkanie w bloku to mi niedobrze... A pamietam ze tak jak ty mialam styraszne opory zeby sie rpzeprowadzic do domu a teraz uwazam ze to byla najlepsza decyzja w moim zyciu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wady to po pierwsze budowa
pare lat z zycia.( albo i wiecej), w zasadzie nie konczaca sie opowiesc i nieprzewidziane koszta, bo wciaz cos ekstar, lub zdrozeje itd ogrzewanie ( dom nie powinien byc za duzy- wszyscy z reguly takie budują trzeba samemu naprawiac co sie zepsuje dbac o ogrod , o otoczenie uwiazanie - trzeba pilnowac Konserwowac - dach , ogrodzenie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanka myślenic
a wady?? no na pewno to ze trzeba skosic trawę, odsniezyć w zimie i wieksza powierzchnia do sprzątania:-) Poza tym same plusy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanka myślenic
no i trzeba zawsze w domu byc albo sprawic sobie dobre zabezpeiczenia przed zlodziejami,ogrzewanie juz nie takie jak w bloku-jest troche zimniej no i duzym minusem jest dojazd do pracy. Ale mimo tych minusów nie wrociłabym za chiny do bloku w krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wady to po pierwsze budowa
ztą kawką na tarasie róznie bywa. Mój maz sie i tak po pracy uwala z gazeta na kanapie i przysypia przed tv, dzici gdzis pedzą, samej mi sie nie chce siedzic, bo w kchni wypic wygpdniej. Tyle,ze wbloku nie znosilam halasów itego,ze moglam kogos zalac, albo ktos mnie.Potem mieszkalam w douzej kamienicy, fajni sasiedzi, duzy balkon, peikne mieszkanie , zero problemów - wyjezdzam , zamykam - troche teraz zaluje. Aha - no i dom to ciagle sprzatanie - nie jestem pedantką, ale same okna, podłogi, wszystkie drzwi, kible , no i ogrod! - jakos to trzeba ogarnąc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wady to po pierwsze budowa
no taki odsniezanie - niewola, nie wyjedzisz, bo jak nie odsniezysz to ci mandat wlepia/.I jeszce koszenie. Nie bez powodu apatatamenty sa drozsze, bo dom nie jest dla zapracowanych ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carpee_08
Zdecydowanie mieszkanie w Krakowie. Mieszka sie fajnie, dużo więcej możliwości pracy. Można znaleźć nowe mieszkanko w naprawdę przystępnej cenie - na europejskim teraz nowy blok jest, więc można tam uderzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj paul galka
No jak dzialka jest to nic tylko sie budowac! ktos napisal ze w kraku wiecej pracy ale przeciez wieliczka to dzielnica krakowa - lepszy dojazd niz z osiedli. Polecam wam postawic domek 110 - 120 metrow i bedzie to kosztowac polowe apartamentu w kraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieliczka coraz bliżej krakowa, więc za kilka lat nawet nie odczujesz, że nie mieszkasz w centrum ;) na początku pewnie ciężko się przestawić, ale jestem pewna, że potem będzie tylko lepiej. zazdroszczę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karamba12211dd
A może mieszkanie we Wielicce,bo ceny juz od 3800 zł /m2 albo mieszkanie na Złocieniu z rynku pierwotnego? Ja jednak chyba wybiore ZŁOCIEŃ, patrzcie jakie śliczne z dala od spalin http://krakow.sadurscy.pl/mieszkania/sprzeda%C5%BC/Osiedle%20Z%C5%82ocie%C5%84/s/kraj/polska/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My natomiast od dłuższego czasu szukaliśmy 3-pokojowego mieszkania o powierzchni około 60 m2 w Krakowie, mając zdolność wraz z oszczędnościami na sumę nie przekraczająca 5000 zł za m2, tylko nie interesowały nas lokalizację od strony Wieliczki, nowej Huty i oczywiście drogi na Warszawę - wiadomo mega korki. Znajomy polecił nam sprawdzenie jednego portalu - www.friendhouse.pl, gdzie nie tylko można przeszukać rynek pierwotny w Krakowie, ale również oferują darmową konsultację odnośnie znalezienia mieszkania. Myślę - bujda, ale jak za darmo to można się umówić, co nam zależy. Zaproszono nas na niezobowiązujące spotkanie z radcą kredytowym i gościem z firmy wykończeniowej i nie dość, że uświadomili nas, że nie mamy co liczyć na mieszkanie za 5000 za m2, bo gdzie liczyliśmy wykończenie lokum, a żona miała już znalezione po kataogach propozycję łazienki, kuchni, których materiąły i wykonanie pewnych rzeczy typu sufity podwieszane dobudowy półko-ścianek, trochę kosztuję - na chwilę nas załamało. Jednak po spotkaniu i ustaleniu czego oczekujemy, zaproponowano nam pewne mieszkanie na Reduty na które trzeba będzie poczekać co prawda do końca roku, ale znaleziono nam kredyt i sposób na zwiększenie delikatnie zdolności i teraz powoli realizujemy plan zamieszkania na swoim. Niestety nie możemy skorzystać z Mdm, ze względu na udział żony w nieruchomości po dziadkach, które aktualnie zamieszkuję jej siostra. W każdym razie teraz ja też muszę przeglądać katalogi z materiałami i propozycjami wykończeniowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom. Zdecydowanie, najlepiej nie na nowym osiedlu domków jedno-rodzinnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrodaa
Ja bym celowala w jakas ladna inwestycje w Krakowie. Sporo jest ladnych mieszkan to na pewno:) Moze Okulnickiego? Na Nowej Hucie ta inwestycja jest dla mnie najatrakcyjniejsza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Godna polecenia jest Agencja Nieruchomości Bracia Sadurscy (a-b-s.pl). Odział Lubomirski tego znanego krakowskiego biura zajmuje się właśnie nieruchomościami komercyjnymi – hale, biura, działki. Dużym plusem dla sprzedających jest to, że w ramach usługi biuro zapewnia profesjonalnego fotografa i film do oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba wybrałabym mieszkanie w krakowie. Sama jestem kobietą uwielbiającą mieszkania w mieście - lubię być w centrum. Teraz tez zastanawiam się nad inwestycją w mieszkanie w Krakowie na Banacha - Activ Investment zaczyna budowę co prawda dopiero teraz ale zanim się zdecydujemy to pewnie już lepsze mieszkania zostaną wykupione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednym z rozwiązań jest udział w programie dofinansowania MDM, czyli Mieszkanie dla Młodych. Można otrzymać dofinansowanie nawet w wysokości 100.000 pln. Myślę, że warto się zdecydować, bo każde pieniądze przy tak dużym wydatku jak kupno domu czy mieszkania mają ogromne znaczenie. Zwłaszcza przy późniejszej spłacie kredytu. Warto zajrzeć na stronę programu i poznać warunki: http://mieszkaniedlamlodych.com/limity-w-prog ramie-mieszkanie-dla-mlodych-wymagaja-zmiany/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dom to wyższy koszt utrzymania. Przy takim wyborze duże znaczenie może mieć też to, gdzie się pracuje, a więc kwestie dojazdu do pracy. Warto także zorientować się, jak przyszłościowo wygląda kwestia związana z dostępem do przedszkola i szkół. Ja mimo wszystko wybieram mieszkanie w Krakowie tym bardziej, ze można kupić naprawdę ładne mieszkania, np. w tej inwestycji http://www.apartamentyrekawka.pl/ zlokalizowanej praktycznie obok Rynku Podgórskiego. Okolica bardzo ładna, czuć historię w tym miejscu, ale jednocześnie jest świetne infrastruktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym wybrala mieszkanie w krakowie, ale to kwestia gustu. Pójdźcie do jakiegos biura nieruchomosci, zobaczcie jakie sa oferty, moze znajdziecie jakis kompromis. moja siostra korzystala z NowodworskiEstates, biuro maja na przyklad na ul. szlak, bardzo byla z nich zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My własnie z KRK wyprowadzamy się pod miasto. Kraków jest super do pracy i ze wzgledu na zajęcia dla dzieci + dostęp do kultury. Ale miasto nas totalnie zmęczyło. Potrzeba było nam ciszy, zieleni i czystego powietrza! Stąd szukanie złotego środka - malej miejscowości, ale ze świetnym dojazdem do Krk, ze szkołami i podstawowymi zajęciami na miejscu. Tak by krok od domu był i przystanek i ścieżka na spacery! Zamieszkamy i zobaczymy czy udało się znaleźć równowagę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoptel
To zależy od jakiej strony. Mnie dojazd nie był by na rękę, wolę wygodę. A mieszkania też masz różne, zerknijcie - http://www.dominium.pl/ Z rynku wtórnego można znaleźć coś sensownego na naprawdę bardzo dobrych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej , czy ktos jeszcze sie wypowie? Stoję przed tym samym dylematem . Biję sie z myślami czy nie postawić na dom ale nigdy w domu nie mieszkałam. Syn ma astmę i musimy sie wynieść z Krakowa. Czy Wieliczka jest dobrym pomysłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaellaaa
Droga koleżanko uwierz stałam przed tym samym wyborem i postawiłam na Kraków a konkretnie n Bronowickie Ogrody. Bronowickie Ogrody to inwestycja niebanalna. Nie ukrywam - moja decyzja nie była łatwa, nie co dzień wydaje się duże pieniądze, ten krok musi być przemyślany. Co mnie przekonało to to, że BO mają świetnego wykonawcę, który pokazał już, że potrafi wywiązać się solidnie ze swoich obowiązków. Wzbudziło to moje zaufanie. Muszę wspomnieć również o tym, że i ja będę miała wpływ na to co "wykluje" się na działce oddanej dla mieszkańców. Strzałem w dziesiątkę wydaje mi się tu lokalizacja inwestycji. Prześwietne połączenie ciszy, spokoju prowincji z centrum handlowym, lotniskiem, autostradą... Każdy człowiek odnajdzie tam coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynakacha
Szukam od jakiegoś czasu miejsca do życia dla siebie i moich dzieci. Nie ukrywam, że stanęłam przed dylematem - spokój dużo zieleni czy może jednak bliskość miasta... I tu pojawił się mój kolega z informacją o Bronowickich Ogrodach! Wybawienie! Osiedle ma świetną lokalizację i muszę się przyznać, że od razu chwyciłam za telefon. Dowiedziałam się o wielu plusach inwestycji min: ochrona osiedla 24/7 czy świetny pomysł z zagospodarowaniem działki przez samych mieszkańców. Jestem pierwsza w kolejce po moje wymarzone mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odziedziczyłam dość duże mieszkanie w Krakowie, którego nie byłam w stanie samodzielnie utrzymać. Zdecydowałam się na sprzedaż nieruchomości i jednocześnie chciałam, aby pośrednik odszukał mi tanie w eksploatacji, znacznie mniejsze mieszkanie w dobrym standardzie. Zgłosiłam się do kilku biur na początku, ale po konsultacjach zostałam ostatecznie przy Grupa Nieruchomości Kraków (ichstrona to www.gnk.pl ). Wygenerowano mi naprawdę duże oszczędności. Jeszcze na remont wystarczyły i sporo pieniędzy poszło na lokaty. Ekipa zgrana, działają stosunkowo szybko. Na pewno podchodzą uczciwie do sprawy i nie uważam, abym straciła pieniądze. Warto skorzystać z pośrednika pod warunkiem, że jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaxCon
Ja korzystałem z pomocy agencji nieruchomości http://www.galton.pl/ jakieś pół roku temu, pomogli mi znaleźć idealne mieszkanie nie daleko centrum. Min formalności i agencja godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybrałabym mieszkanie w Krakowie :) Głównie dlatego, że sama takie kupuję tutaj: https://www.nowa5dzielnica.pl/ ale wiadomo, że musisz uzgodnić tą decyzję z mężem. Dla mnie największym plusem jest to, że okolica jest bardzo bezpieczna, spokojna i mam blisko do pracy, jak i do centrum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×