Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poczatkujaca kucharka

jakie ziola do kurczaka/drobiu ?

Polecane posty

Gość poczatkujaca kucharka

jakie ziola dodaje sie do drobiu ? zaczynam moja przygode z gotowaniem a jestem zielona a tym temacie ..:D na dzis do przygotowania mam piersi z kurczaka - poradzcie jakich ziol moge uzyc aby danie mialo smak .. dziaki [reka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Panga: Wiem co to są zioła i wcale nie napisałam, że ich używam tylko jak przyprawiam drób. Najpierw uważnie przeczytaj a potem wyrażaj swoje opinie, szczególnie te niepochlebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczita
do kurczaka: oregano, szalwia, bazylia, rozmaryn, tymianek - razem lub osobno, albo mieszanka typu ziola prowansalskie, bo tam sa te wlasnie mniej wiecej ziola. oprocz tego piertuszka, czosnek, cytryna. natomiast uwazam ze majeranek bardziej nadaje sie do tlustrzych mies, podobnie jak czaber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayka
Kurczak w majeranku jest boski !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrz kuchni
jeśli pieczony to majeranek jest the best! do smazenia polecam z.prowansalskie albo pieprz,sól,odrobina i carry! duszonych mies nie lubie wiec nie doradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marinerka
imbir!! podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Sary 13
a ty najpierw uważnie przeczytaj pytanie w temacie, jakie zadała Autorka, a dopiero później wyrażaj swoje opinie, szczególnie te niepochlebne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mercunia
ja dodaje gotowe ziola prowansalskie KAMISA i do tego przyprawe do kurczaka pieprz i sol i smaze na oleju tylko bez panierki smakuja podobnie jak z grilla polecam moj maz pochwalil mnie :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Sary 13
A poza tym, w którym miejscu wyrażono niepochlebną opinię na twój temat??? Zadano jedynie pytanie, czy ty wiesz, co to są zioła. Najwyraźniej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie GYROS
mimo że jest do mięsa wieprzowego to z kurczakiem też świetnie pasuje...kupuję gotową miesznkę GYROS_KEBAB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frankafiranka
pieprz ziołowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix:)żadnej wegety .. tylko olej , pieprz , sól , curry , papryka czerwona ostra i slodka , majeranek , pokrojona piertuszka i koniczecznie wyciśnięrty czosnek:)) wymieszać w miseczce , nasmarować kuraka i zostawić na całą noc. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wszystkich tych którzy czepiają się Sary13 Dziewczyna tylko wyraziła swoje zdanie. Mimo, że nie odpowiedziała konkretnie na zadane pytanie autorki to napisała w jaki sposób ona przyprawia kurczaka sugerując tym, że to dobry pomysł. A zapytanie pt. "Czy ty wiesz w ogóle co to są zioła?" i same udzielenie sobie odpowiedzi "Chyba nie." nie jest przyjemne. Z tym, że chyba niektórzy ludzie nie wiedzą jak się zachować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I żeby to napisac odkopałeś wątek sprzed kilku lat? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kultura osobista nigdy sie nie przeterminuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja marynuje - sos sojowy, miod,sok z limonki, imbir (świeży), czosnek,chilli (swieże), kurkuma,odrobina soli,pieprz grubo mielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekm
Robię zaprawę z oliwy, łyżki octu winnego,łyżki sosu sojowego,czosnku,rozmarynu i ziół prowansalskich.Nieraz dodaję kminku lub papryki. Czasem miód z musztardą - w zależności od zamówień qodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja marynuję w piwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doprawianie,to kwestia gustu i smaku.Każdy człowiek ma inny gust i poczucie smaku.Delikatnie można coś podpowiedzieć,ale człowiek uczy się sam na błędach musi kombinować.Trzeba eksperymentować,inaczej nie dowiemy się .co tak naprawdę jest ok,a co nam nie odpowiada.Ja uwielbiam czosnek,inni majeranek,jeszcze inni wolą imbir i kminek...Kuchnia ,to jest bardzo indywidualna rzecz każdego z nas.Smaki to ,to samo co dobór zapachu perfum.Musimy się wczuć w odbiorcę danego dania,bo kazdy z nas ma inny gust i poczucie smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PAPRYKA SŁODKA,CHILI,MAJERANEK-rozetrzeć w reku ,CZOSNEK ja daję swieży, SóL-nie dużo ,PIEPRZ ZIOŁOWY , SOS SOJOWY, OLIWA Z OLIWEK - to wszystko wkladam do rękawa,mieszam co najmniej co 4 godz.trzymam w lodówce i na następny dzień dopiero piekę.Moje mięso odpoczywa ok.18 godzin.Szybko się piecze i nie żre prądu ,który jest drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uzywam pieprzu ziołowego "Apetita"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanka87
ja dzisiaj robię takie roladki http://www.dobrydrob.pl/roladki-indyka-serem-mozarella/ i do nich dodaję tylko sól i pieprz, nic więcej nie trzeba żeby nie psuć smaku mięsa :) jeśli robię w sosie kurczaka to tu już można poszaleć np dodać suszone pomidory albo kapary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ipikss
Z przyprawami bardzo dobrze zaopatrzony sklep mają na portalu http://nmr.com.pl. Polecam szczególnie restauracjom czy szeroko pojętej gastronomii chociaż jak ktoś chce sobie do domu jakieś zioła kupić do mięsa itp. to też znajdzie ciekawe propozycje moim zdaniem. Dobre ceny, szybka dostawa nie ma problemów żeby się z obsługą sklepu skontaktować i ewentualnie podpytać o konkretne rodzaje przypraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super przyprawę do drobiu sobie znalazłam w sklepie NMR w tamtym miesiącu. Sprzedają online na stronie nmr.com.pl. Zupełnie inaczej mięso smakuje, już sama przyprawa po otwarciu ma intensywniejszy zapach niż te co w sieciówkach marketach mają na stanie. Jestem ciekawa innych ich mieszanek, planuję sobie coś do ryb zamówić za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio się przerzucam na przyprawy ze sklepu NMR ( nmr.com.pl). Dużo lepiej mi smakują niż te co zazwyczaj w sklepach kupowałam. Mają lepszy, bardziej głęboki smak i też aromatem się wyróżniają. Z tych co kupowałam to najbardziej polecałabym mieszankę do gołąbków – mniam, smak jak z dzieciństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Golwinia
Uwielbiam pieczonego kurczaka i w moim domu pojawia się na obiad co weekend. Przez jakiś czas testowałam jak zrobić idealnie przypieczona skórkę . Dla mnie chyba najlepiej się sprawdza przyprawa Knorr złoty kurczak do tego sypka cebula i majeranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej,sól,papryka słodka i czosnek-natrzeć i zamarynować/skrzydełka,udka lub całego/ i do piekarnika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliegra
W sumie to co piszecie jest w składzie takich przypraw do kurczaka i można sobie czas zaoszczędzić. Jak czytałam skłąd tego złotego kurczaka od Knorr to jest tam m.in. papryka, pieprz cayenne, czosnek i kurkuma https://www.knorr.pl/produkt/przyprawa-do-zlotego-kurczaka-1 lubie sobie tak ułatwiac życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aliegra dziś Plus tona gluta :O Kto takie góowno w ogóle kupuje??? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliegra
Ty dobrze sie czujesz? :) Jakiego gluta? Mieszanka ziół taka, w których ich ilość jest po prostu odpowiednio dobrana. Możesz hejtować do woli, ale jak dla mnie to w kuchni całkiem niezłe wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×